Nowy 4 suwowy silnik (w języku angielskim)

Tematy na ten temat forum i ekonologia w języku angielskim dla osób, które nie są zrozumiałe w języku francuskim.
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 25/04/20, 10:17

, w dniu 24 kwietnia 2020 - 16:44, powiedział:

Powinien być prawdziwym przywódcą i najpierw zgłosić się na ochotnika do zastrzyków z wybielacza.



A z tym wybielaczem to dłuższa historia...


https://en.wikipedia.org/wiki/Miracle_M ... Supplement


Andrzej, 8)
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 27/04/20, 02:19

Cóż, wiesz, że mam miastenię, 5 lat i mam potwierdzone przeciwciała AChR.. Moja ostatnia deska ratunku to to, jak źle będzie móc zrobić mi plazmaferezę. Jest to zabieg wymiany krwi w moim organizmie i pozbawiania go szkodliwych przeciwciał.. Bardzo mnie to zainteresowało, ponieważ może dotyczyć bezpośrednio mojego zdrowia.. Polega na tym, że z mojej krwi, poza moim ciałem, te przeciwciała są stopniowo usuwane z niej i z powrotem do mojego krwiobiegu.. kiedy zostanie oczyszczone dwukrotnie, więcej krwi niż ja, może być pełna. Niestety nie jest to wyleczenie całkowite, ale na dłuższy okres czasu.. Przypomina trochę dializę nerek.. która jednocześnie usuwa toksyny z organizmu..
A teraz wymyśliłem nową metodę oczyszczania krwi bez uwalniania jej z organizmu, która jest znacznie bezpieczniejsza, ponieważ krew nie powoduje infekcji. Wynalazek metody powstał także z inspiracji prezydenta Trumpa, który marzył o dezynfekcji ciała od wewnątrz.
Obraz

Postanowiłem nazwać tę metodę dezynfekcji krwi Trumps Medicine. Dlatego nazywam to Medycyną, bo jest to zupełnie nowy sposób, przypuszczalnie pozwalający nam szybko pozbyć się wielu chorób o charakterze bakteryjnym czy wirusowym… czyli większości z nas chorób uciążliwych.. Polega ona na żyle, jak przy dializie, wkłuwamy igłę, ale igłą nie płynie krew i wkładamy do niej sterylny światłowód i uszczelniamy połączenie tak, aby do żyły nie przedostały się bakterie. Teraz wpuszczamy światło UV-C, które dezynfekuje krew z bakterii i wirusów. Oczywiście musimy wcześniej przeprowadzić badania na zwierzętach, jakiej mocy światła możemy użyć i przy jakiej częstotliwości widma... dializa trwa około 5 godzin i łącznie przez urządzenie do dializy przepływa 50 litrów krwi.. tak myślę że w tym przypadku włączenie gniazda UV-C na tak długi czas może skutecznie wysterylizować krew z niechcianych wirusów.. światło może mieć moc kilku miliwatów, a urządzenie pompujące dla światłowodu, to promieniowanie może mieć kilka miliwatów i być zasilane za pomocą baterii.. w ten sposób nawet chodząc, możemy „leczyć” szybko i dokładnie.. Wymaga to jednak dokładnej analizy i doboru mocy, częstotliwości, rodzaju i sposobu użycia tego.. Myślę, że na początek jutro wiodący laboratoria powinny już wprowadzić światłowód do żył zwierząt i zbadać tę niezwykle obiecującą metodę. Produkcja lasera diodowego przy takich częstotliwościach w ostatnim czasie umożliwia pompowanie światłowodu i dokładną manipulację nim. Ponadto po opracowaniu metody można absolutnie wybrać metodę sterylną, podobną do tej stosowanej w pamięciach emprom usuwanych ultrafioletem przez specjalne okienko. Mianowicie takie okienko można wszczepić w żyłę i przez nie nie podawać tego ultrafioletu, co będzie całkowicie sterylną metodą „leczenia”. Oto kilka linków, które mogą okazać się pomocne w rozwoju tej gałęzi medycyny.. Bo wydaje mi się, że na cytokiny i wywoływane przez nie burze też będziemy mieli wpływ...ale to doświadczenie musi pokazać i odpowiednie sposoby..

https://corporate.jp.sharp/rd/n36/pdf/104_08.pdf

https://phys.org/news/2020-01-laser-dio ... ep-uv.html

https://www.lasercomponents.com/de-en/p ... 60-315-nm/

https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 095048.htm


Andrew 8) 8)

Cóż, jest już lek na moją miastenię, ale ze względu na wysokość mojej emerytury nie grozi mi jego użycie.. : Lol:
Nazywa się Soliris https://alexion.com/our-medicines/medicines/soliris
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 27/04/20, 18:30

Na razie pierwszy eksperyment na zwierzętach zakończył się sukcesem Trumps Medicine i ryby nie umierają…
A diody są z dostępem ozonu lub bez... Myślę, że nowo powstały wydział lekarski na Uniwersytecie powinien zbadać resztę i ustalić...






http://www.geni-uv.com/

https://www.oxxius.com/applications/biophotonics/

Andrew 8)
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 06/06/20, 05:19

Dlaczego Niemcy całkowicie niszczą elektrownie jądrowe? ..w końcu wystarczy nowa wytwornica pary na węgiel lub gaz do zrobienia i reszta gotowa.. Nie burzyć a jedynie przerabiać...

: Chichot:
0 x
Andrzej Feliks
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez sicetaitsimple » 06/06/20, 14:34

Powinieneś przyjrzeć się porównaniu wydajności (moc elektryczna/wejście ciepła) i typowej charakterystyce pary (ciśnienie, temperatura) pomiędzy:
- Typowy jądrowy cykl parowy PWR lub BWR
- najnowocześniejsza elektrownia węglowa
- najnowocześniejszy cykl kombinowany turbiny gazowej.

Zwykle zrozumiesz, że niemieccy producenci energii elektrycznej (i inni) nie są aż tak szaleni!
0 x
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 10/06/20, 05:40

No to wyjaśnię dlaczego dawka tego UV-C może być mikroskopijna.. bo żyłka ma małą średnicę, może 3 mm, a natężenie światła UV-C maleje wraz z drugą potęgą (z kwadratem odległości)) przy tak małej odległości światło jest bardzo blisko wirusa i nawet jego mała intensywność uszkadza jego DNA..

Trzeba to pogrzebać w historii medycyny.. Już dawno próbowano z UV

https://www.nobelprize.org/prizes/medic ... EIMm39_mDM
https://www.crr.columbia.edu/research/u ... 7wjBdMBYnk

Andrew :D
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 12/06/20, 03:35

sicetaitsimple napisał:Powinieneś przyjrzeć się porównaniu wydajności (moc elektryczna/wejście ciepła) i typowej charakterystyce pary (ciśnienie, temperatura) pomiędzy:
- Typowy jądrowy cykl parowy PWR lub BWR
- najnowocześniejsza elektrownia węglowa
- najnowocześniejszy cykl kombinowany turbiny gazowej.

Zwykle zrozumiesz, że niemieccy producenci energii elektrycznej (i inni) nie są aż tak szaleni!


Jak widać na filmach jak wysadzają w powietrze całkiem niezłe wieże chłodzące, które są potrzebne do każdego rodzaju obiegu, ale mam powody myśleć o ich szaleństwie i marnotrawstwie... poza tym nawet gdyby nowy system parowy by nie zadziałał być jednak aż tak skuteczny dzięki temu, że jest wolny i może pokryć ewentualne straty, jakie poniesie w porównaniu z „szczytowymi osiągnięciami”, idealistami igrającymi z nami naszym kosztem..

Andrew : Chichot:
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Re:




przez wynalazca » 15/07/20, 16:32

wynalazca napisał:W moim najnowszym rozwiązaniu dynama oscylacyjnego kluczowym elementem była dioda wymieniająca zmienną energię oscylacyjną na energię elektryczną o stałej polaryzacji
Taki element spełniający identyczne funkcje jak dioda istnieje w ich hydraulice. Posiada zawór jednostronny wpuszczający go do wody. otwiera się np. dopiero wtedy, gdy ciśnienie od strony zasilającej przekroczy pewne określone progiem np. 10 barów. Gdy ciśnienie jest po stronie zasilania jest mniejsze, zawór sam je domyka. i nie pozwala na cofanie się wód.

Zasada działania jest taka sama jak przy pompowaniu koła roweru za pomocą pompki, z tą różnicą, że dotyczy wody. W ten sposób możemy się utrzymać. w ciśnieniu rurociągu np. 10 barów, a z wycieku z rurociągu który będzie nad pompą np. 100 metrów będzie wypływać woda.
W jednej prostej postanowiłem zastosować zasadę wytwarzania prądu elektrycznego za pomocą fal morskich. Choć ma on wytwarzać energię elektryczną, to jest ona importowana. Są one przeznaczone do pompowania problematycznych wód morskich do pojemnika z wodą morską np. do wysokości 100 metrów lub podobnej (np. na wysokim klifie nad brzegiem morza). Reszta jest znana i profesjonalnie wykonana jako zwykła elektrownia wodna, ale w tym przypadku będzie to solanka morska. czy nie kupuje się tego specjalnego, należy faktycznie rozwiązać różnicę, tylko kwestię wytrąconej korozji.


Zwłaszcza, że ​​takie bardzo podobne rozwiązanie było już stosowane na wyspie Okinawa, w wersji elektrowni szczytowo-pompowej (ale pompowanej do kontenera za pomocą elektrowni szczytowo-pompowej – klasyczny magazyn szczytowo-pompowy).

W mojej wersji do pompowania tej solanki będą fale morskie wpychające pompy wody z zaworami z diodami do zbiornika. Wyciek wody tylko w kierunku zbiornika. rury prowadzące z pomp do zbiornika również będą miały średnią średnicę, aby w czasie przejścia z zaworów nie marnować energii z różnych dobrych pomp. Niestety liczba takich rur może sięgać nawet 1000, przy wydajności co np. 1 m^3/sek.
Ale dzięki niemu możemy uzyskać moc takiej elektrowni 1000 MW.

Koszty wykonania takiej elektrowni również będą mniejsze, gdyż dla niej urządzenia nie będą musiały pompować wody do zbiornika jak ma to miejsce w klasycznych elektrowniach tego typu. Maszyny będą przypominać prostą elektrownię wodną i nie będą wymagały wysokich kosztów.

http://www.new4stroke.com/salt%20water%20pumped%20storage.pdf

Obraz

Opisano również skrócone opisy polskich pomp - magazynowanie przy niewielkich różnicach poziomów wody (100 m). http://www.pistonheads.com/gassing/suje ... 7463&i=260 or
http://www.new4stroke.com/plants.pdf


Gross od wielu stuleci wybrzeży Anglii i Irlandii były atakowane przez fale morskie.
Ludzie czasami budowali dla tych fal przeszkody, które nie uniemożliwiały życia na wyspach.
Myślę, że to zakończyłoby te odwieczne dobra wojenne i zaprosiłoby ten ocean na wybrzeże, ale że jest wysoki, to należy mu się pomoc. Warto skorzystać z fal, które pompują na jego wysokie wybrzeże wodę.
Myślę, że tak w Anglii, Irlandii, Ameryce Północnej powstanie taka elektrownia.
Więcej należy do miejsca w oceanie na pompę wodną np

Tłoki typu, czyli mój pomysł półobrotowe, które będą napędzać zwykłe pływaki zaciśnięte na nich za pomocą liny. Zwykle za każdą pompą znajdują się śruby, które będą otwierane np. przy 10 kG/cm2 (działają podobnie dla diody i mojego dynama oscylacyjnego) i które służą do odprowadzania rur do zbiornika na wysokim wybrzeżu, przepuszczając wodę.
Rura zbiorcza powinna mieć np. dla przepływu 1 m3/s 0,6 m średnicę.

Obraz

Obraz
Obraz

Do osiągnięcia w takiej rurze zbiorczej przepływu 1 m3/s i ciśnienia 10 bar potrzebne są 12 pomp do transportu wody na wysokość zbiornika 100 m zgodnie z poniższą specyfikacją.

Pompy dla uproszczenia dotyczące normalnego tłoka powinny mieć średnicę 0,6 m i pogodzić 3 m wysokości. Przy średnim skoku falowania 2 m, w ciągu jednego cyklu dla rury kompozytowej wypchnie 0,5 m3 wody (S= 28 dcm2 H= 20 dcm (2 metry) = 560 dcm3 (litr). Dla ustawionego przepływu 1 m3, DWA takie pompy powinny pompować do rurki zbiorczej.
Do prawidłowego wytworzenia ciśnienia na wyjściu pompy (ustawione 10 barów) potrzebny jest odpowiedni pływak.
Istnieje proste obliczenie powierzchni tłoka pompy razem strony (S) x 100 powierzchni pływaka.
W moim przykładzie powierzchnia tłoka pompy wynosi 28 dcm2, co oznacza, że ​​pływak) powinien mieć 2800 dcm2. Aby pływak miał taką nawierzchnię, musi ona mieć średnicę 20 m i koniecznie 1 m wysokości. Potrzebuje jednego zestawu na około 12 pompek, 12 pływaków o średnicy 20 m każda, czyli około wymiaru jednego pływaka 12x28 m2= 336 m2.

Dla zachowania pewnych rozsądnych rozpiętości można przyjąć, że dla takiego układu o wydajności 1 m3/sek. 10 barów potrzebne jest miejsce w pobliżu 700 m2 falującego morza.

Potrzeba ciągłego zasilania zbiornika dla elektrowni teoretycznie 700 m3/s (716 MW, 100 m wysokości) zapotrzebowanie 700 x 700m2 = 490000 m2 falującego morza. Teoretycznie jest to tylko 700 mx 700 m!, przy średniej wysokości fal wynoszącej 2 m.


Tutaj wyliczenie matematyczne jest takie samo:

Do 1m3/sek
1 m^3/s 10 bar (H=100m), rura o średnicy 600 mm i pompa tłokowa, S= 28 dcm2 Hwave= 20 dcm (2 metry) = 560 dcm3 (litr) na 1 m3 potrzebne są 2 sztuki. ale okres wynosi 6 sekund, suma 6x 2 = 12-częściowa pompa.

S pompa= 28 dcm2, 10 bar, F=28 T, Hfloat >1m, S pływak ~~=2800 dcm2 (28 m2), D pływak =~~20m
12 sztuk x28m2 =336 m2 ~~ =100m x 7m przy użyciu powierzchni =700 m2

700 MW (700 m3/s), H=100m
700 m2 x 700 = 350000 2 m700. ~~700m x XNUMXm powierzchnia fali



Ponieważ prezentowane są elementy z fal morskich w porównaniu z obecnymi profesjonalnymi systemami produkcji, są one już budowane na świecie i testowane, co nie wymaga dodatkowego doświadczenia w ich budowie.
Kolejna, bardzo ważna informacja dotycząca systemu. System ten powinien być jedynie magazynem, a nie magazynowo-pompowym, co znacznie obniży wysokość inwestycji w porównaniu do obecnych rozwiązań. Koszty będą tylko takie, jak w przypadku zwykłej elektrowni wodnej
Tylko pompy wodne z zaworami (diodami) mogą wykonywać retuszowanie nieruchomych i wybranych materiałów. ale ogólnie jest to pompa tłokowa znana już od starożytności. Podsumowując, problemy mechaniczne zostały rozwiązane i przy odpowiednim zamachu należy budować tylko taką elektrownię.
Stopień bezpieczeństwa takich kontenerów będzie również bardzo wysoki, ponieważ umieszczone bardzo blisko morza, w przypadku awarii lub rozszczelnienia, nie spowodują dużych strat, ponieważ woda szybko znajdzie drogę z powrotem do morza.

Myślę, że wspaniałe warunki geograficzne pozwolą na wysokim klifie Szkocji, Anglii i Irlandii, zbudować takie kontenery, do których morskie, najwyższe fale będą pompować średnio na świecie dużo solanki. oznacza to, że wydajność takiego systemu będzie najbardziej efektywna na świecie, dlatego też wokół tych krajów należy budować kontenery, które w przyszłości będą mogły zagwarantować zieloną energię wszystkim krajom Europium.

Pozdrawiam Andrzej : Chichot:


W wodzie jest siła… Odkryłam ją w 2008 roku, publikując artykuł o tym, jak w stosunkowo łatwy sposób pozyskać prąd z fal morskich. Potrzebujesz wody morskiej za pomocą fal, przepompuj ją na wysoki brzeg morza do dużego zbiornika ze słoną wodą… .. Do pompowania użyj tysięcy małych pomp wodnych napędzanych małymi pływakami… Ostatnio udało mi się nawet znaleźć film który doskonale wytłumaczy każdemu o co mi chodzi.. Zamiast człowieka należy postawić pompę wodną, ​​która za pomocą pływaka przepompuje te 100 l wody.. Należy ustawić takie układy, sto lub dwieście, przykryjcie je całym brzegiem morza.. Doszedłem do tego w moich publikacjach, od 2008 roku

https://www.new4stroke.com/fale%2011.mp4

Andrew : Chichot:
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 02/08/20, 16:03

Jedna osoba 100 kg 1 metr w górę i w dół daje 1 KW za każdym razem...

Obraz

Oczywiście balustrady w takiej „elektrowni” nie są potrzebne..


Andrew : Chichot:
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 06/08/20, 09:43

1 x
Andrzej Feliks

Powrót do "Econology forum w języku angielskim »

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 66