Nowy 4 suwowy silnik (w języku angielskim)

Tematy na ten temat forum i ekonologia w języku angielskim dla osób, które nie są zrozumiałe w języku francuskim.
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82




przez wynalazca » 27/12/15, 02:40

W tym roku z najlepszymi życzeniami świątecznymi życzę wszystkim czegoś przyjemniejszego..

Zaprojektowałem zupełnie nowy wzmacniacz dla gitarzystów. Oczywiście do lamp, ale z zupełnie nie używanymi elementami.. Zrobiłem prototypowy wzmacniacz. No cóż, myślę, że udało mi się uzyskać w miarę dobry dźwięk. Wzmacniacz zbudowany jest na 4 x EL34 i podłączony do kolumny głośnikowej z dwoma Celestionami G12M. Tutaj film z małego klubu (30 osób) w Krakowie, gdzie mój przyjaciel Leszek po raz pierwszy zagrał na moim wzmacniaczu. Po koncercie bardzo pozytywne opinie na temat zupełnie nowej, mojej konstrukcji wzmacniacza lampowego.. Czy ta opinia była słuszna, czy możecie ocenić siebie odsłuchując jako granie solo na filmie z tego koncertu... :)

https://youtu.be/JncURyq77sM


A tu Cicha Nigt z życzeniami świątecznymi dla wszystkich...

https://www.youtube.com/watch?v=w_PfwVNmckc

Andrew :D
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82




przez wynalazca » 27/12/15, 02:40

No cóż, może trzeba zacząć od prostej konstrukcji... Tutaj tandem, w którym drugi z tyłu nigdy nie będzie leniuchował....
Doświadczenie trzeba powoli zdobywać.. Pierwszy lot braci Wright w tym czasie przeleciał swoją maszyną zaledwie 278 metrów..

Obraz

Andrew : Chichot:
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16126
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 27/12/15, 08:50

dlaczego nie obrócić skrzydeł? Stałby się helikopterem tandemowym :P
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82




przez wynalazca » 27/12/15, 22:16

Remundo napisał:dlaczego nie obrócić skrzydeł? Stałby się helikopterem tandemowym :P

Cóż, to skrzydło ich sił może bezpośrednio napędzać wał korbowy..
Tutaj animacja.. Kąt natarcia skrzydła może zmieniać się elektrycznie lub mechanicznie (krzywka). Nie ma potrzeby stosowania tak dużej energii..

https://youtu.be/evC5y0wgOVM


: Chichot: [/ Url]
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
simplino
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 143
Rejestracja: 22/11/15, 18:28




przez simplino » 28/12/15, 15:55

Mało wydajne, gdyż prędkość poruszania się skrzydła w górę i w dół jest znacznie mniejsza niż prędkość łopat w dobrej turbinie wiatrowej, kilkukrotnie większa niż prędkość wiatru!!

Moc jest iloczynem siły działającej na skrzydło przez prędkość skrzydła, która jest mała przy małej długości ruchu wału korbowego (ograniczonej przyspieszeniami)
0 x
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 02/02/18, 05:35

No cóż, to mój nowy pomysł... Postanowiłem pozbyć się siły, poprowadzić tłok...
 Daje to średnio o około 10% wyższą sprawność silnika, gdyż nie marnujemy energii na tarcie.. W okrętach eolnobrotowych dotychczas stosowano rozwiązania krzyżowe.
Zamiast tego zastosowałem taki mechanizm, na bazie oleju jak pompa, z liną jako elementem roboczym.. Ponieważ liny nie można „pchać”, drugie takie ramię wprawiłem w ruch na drugą stronę.. A z ten prosty korbowód napędzający wał korbowy. Dzięki temu w całym mechanizmie nie ma nigdzie siły bocznej. Występuje w tradycyjnej konstrukcji bardzo duża siła, sięgająca aż 1/6 całkowitej siły w korbowodzie napędzającym wał korbowy. Tutaj jej wielkość to obliczone.. Myślę że średnio 10% niezawodności silnika zostanie uzyskane. Silnik ma bardzo małe oroty, 100 rzędów na minutę i myślę, że to się sprawdzi... W lokomotywie parowej pozbędziemy się suwaka, a jego wydajność znacznie wzrośnie..
Z pewnością zapotrzebowanie na ropę, która tłumi to duże tarcie, będzie znacznie mniejsze.
Być może pewnego dnia przejdzie do F1 :płakać:

http://www.marinediesels.info/Theory/Th ... Guides.htm

Obraz





Pozdrawiam Andrzej : Mrgreen:
1 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16126
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez Remundo » 02/02/18, 08:51

Cześć Andrew,

wow, miło mieć jakieś wieści od Ciebie.

To interesująca konstrukcja pozbawiona tarcia : Idea:

niemniej jednak nieco kłopotliwe ze względu na ostateczny rozmiar silnika.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 18/02/18, 14:55

http://www.railroadhandcar.com/projects ... family.mp4

Z filmu wynika, że ​​przy 3 ruchach ramienia pojazd przejedzie około 10 metrów.. przy skoku tłoka 50 cm, mając 300 centymetrów sześciennych powietrza, litr przejedzie 30 metrów.. ze 100 litrów 3 km, a z ciśnienie 200 atmosfer 60 km. .. 10 takich zbiorników i mamy zasięg 600 km.. Zbiornik 100 litrowy to rura o średnicy 24 cm i długości 2 metrów na metr kwadratowy zmieści się 16 takich zbiorników.. czyli w zbiorniku 1 mx 1 mx 2 m, 200 atm, to mamy zasięg 1000km... Gdzieś się mylę, bo przez swoje miastania mam podwójną wizję.. Taki pomysł na polski rodzinny samochód elektryczny.. I to jest u nas (Polska) PRAWDZIWE, co najważniejsze..
Żadnej Tesli..:D


z prostym i lekkim, tanim silnikiem, cylindrem pneumatycznym.. Średnica zaledwie 3 cm, przy ciśnieniu 10 atmosfer..


Obraz

Obraz
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 18/02/18, 14:56

Otóż ​​jest jedna wielka zaleta takiej poprzeczki. Możemy dowolnie zmieniać skok, tłok w stosunku do skoku wału korbowego.. Np. skok tłoka jest taki sam, a skok wału korbowego nawet dwukrotnie dłuższy.. Wszystko będzie zależeć od zapotrzebowania i co najważniejsze w danej aplikacji silnika..
Oczywiście lina musi przebiegać dokładnie w osi tłoka.

Tak, żeby jego sposób ułożenia wału korbowego, jak widać na rysunku z boku, spowodował, że silnik będzie znacznie niższy..
Oczywiście tylko dla silników okrętowych 102 obr./min

Obraz

Obraz

Andrew : Chichot:
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 18/02/18, 14:57

A co by było, gdybyś zrobił tyle teflonu?
A może w dieslu wystarczyłoby nasmarować je paliwem?

A łożyska toczne na korbie ze smarem w środku?

To... silnik mógłby być BEZ oleju smarowego.

Co by na to powiedział Castrol?

: smoking: : smoking:

A może linka z włókna węglowego?
0 x
Andrzej Feliks

Powrót do "Econology forum w języku angielskim »

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 59