Ogranicznik sprężynowy: potrzeba wyjaśnienia

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6

Re: Ogranicznik sprężynowy: wymaga wyjaśnienia




przez Olivier22 » 24/06/22, 02:25

Dziękuję za odpowiedzi

Christophe napisał:Montowałem ten model pod zlewem ponad 12 lat, bez obaw...
0 konserwacji, 0 konieczności oczyszczenia... tylko szczęście!
Wow, to uspokajające! Potem to prawda, że ​​wydaje się to być dobrym materiałem. W moim przypadku myślałem o mniejszych rzeczach, takich jak:
Obraz
Ale na pewno są mniej skuteczne, biorąc pod uwagę ich małą objętość... Ba, za cenę, jaką to kosztuje, zawsze mogę spróbować.

Makro napisał:Szczerze pracując w przemyśle z wszelkiego rodzaju ogranicznikami uderzeń wodnych (pęcherz, tłok sprężynowy, tłok gazowy)... Mogę zagwarantować, że koniecznie się psuje po "pewnym czasie" : Chichot:
Stąd moje początkowe zainteresowanie pustymi ogranicznikami pneumatycznymi! Brak możliwości awarii, tylko od czasu do czasu mała czystka. Ale jest nieporęczne i koniecznie pionowe, niełatwo zmieścić się pod zlewem, gdy nie było to zaplanowane.

Makro napisał:Osobiście zainstalowałem ogranicznik ciśnienia
Presja jest również tematem; ale mamy wzmacniacz na dole budynku, więc jeśli ciśnienie jest nadmierne, musi być już prawidłowo wyregulowane. Wtedy mieszkania na niższych piętrach mogłyby być wyposażone w ograniczniki, ale będąc na najwyższym piętrze, byłoby trochę absurdalne, gdybym musiał je również umieścić.
Obecnie doładowanie jest trochę mocne, a priori. Zaraz zostanie rozwiązany, wniosek został złożony do powiernika

Dla ciekawskich: mamy powszechne problemy z nieszczelnością we wszystkich mieszkaniach we wszystkich budynkach w okolicy, w których podczas budowy instalacji hydraulicznej wykonał ten sam usługodawca. Obwody pękają jeden po drugim, jakość miedzi byłaby wątpliwa... W każdym razie nadciśnienie i uderzenie wodne nie powinny pomóc, a na początku łatwiej jest wyeliminować te zagrożenia niż wszystko przerobić.

Christophe napisał:Nie każdy ma 3 batony z beczki. . . zrobiliby lepiej, gdyby włożyli 1.5 do 2 batoników.
Szkoda, że ​​nie możemy wytarować sprężyny...
Tak, i już dobrze, że wskazane jest minimalne ciśnienie. Nie dotyczy to wszystkich.
Jednak widziałem nagranie faceta demontującego ogranicznik uderzenia wodnego, taki jak ten na powyższym zdjęciu, i najwyraźniej sprężyna nie była tak mocno napięta. Wskazuje to na działanie z dość niskimi ciśnieniami.


sicetaitsimple napisał:Nie piszemy 2 (lub 3) taktów, piszemy 2 (lub 3) takty. Tak jak piszemy 2 lub 3 m, jeśli jest to długość.
Z drugiej strony możesz napisać dwa lub trzy takty
Dla mnie jest to prostsze: w zdaniu piszesz wszystko literami. Żadnych cyfr ani symboli.
Tak więc piszemy „trzy kreski”, gdy piszemy tekst, a „3 kreski”, gdy robimy obliczenia lub listę danych technicznych.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Ogranicznik sprężynowy: wymaga wyjaśnienia




przez Christophe » 24/06/22, 10:47

Wydaje mi się, że zapłaciłem wtedy około 15 €... 20 € max to daleko...

Widzę, że dzisiaj w Internecie przekracza 30 €... ale mój hydraulik zawsze miał świetne ceny!
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121