HP2840 uległ awarii, który drukuje puste strony bez komunikatu o błędzie? Rozwiązywanie problemów z drukarką HP Color LaserJet

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79290
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11027

HP2840 uległ awarii, który drukuje puste strony bez komunikatu o błędzie? Rozwiązywanie problemów z drukarką HP Color LaserJet




przez Christophe » 25/12/21, 14:37

Czy jest tutaj specjalista ds. naprawy i konserwacji drukarek laserowych?

Od kilku dni mój HP2840 z 2007 roku przestał działać ... drukuje tylko puste strony bez komunikatu o błędzie.

Tym bardziej jestem zirytowany, że na początku grudnia kupiłem ponad 100 euro tonera i bębna. Myślę, że przez całe życie musiała wydrukować od 50 do 80 000 stron ... (może to wskazać w statystykach ... aby zobaczyć)

Powiedzmy, że jest jak mój saab, starsza pani, która potrzebuje trochę uwagi! : Mrgreen:

HP2840.JPG
HP2840.jpg (227.1 KB) Obejrzano 11941 razy


Historia awarii:

a) W listopadzie zauważyłem kilka pustych stron, kiedy wydrukowałem ten sam .pdf z dziesięcioma stronami z rzędu 3 razy ... (zawsze te same puste strony, ale później były drukowane pojedynczo ... Myślałem o błędzie PC . ...)

b) Na początku grudnia nie mogłem już w ogóle drukować stron z wysokim współczynnikiem wypełnienia (tzn. tekst nadal się drukował, ale nie strony, na której było zdjęcie lub skomplikowany diagram z dużą ilością wypełnień na czarno: wyszła dziewica)

c) Od tego czasu przeczytałem instrukcję (350 stron), która wciąż jest na stronie HP https://support.hp.com/ch-fr/product/hp ... 97/manuals

Spojrzałem na forums i strony o tym modelu lub innym laserze próbowałem "wszystko" i nic nie działa.

Krótko mówiąc, nie udało mi się go ponownie uruchomić z podstawową radą (na razie też nie posunąłem się zbyt daleko ... stąd ten temat) ... i dość trudno znaleźć informacje i użytkowników HP2840 biorąc pod uwagę wiek maszyna ...

d) To nie problem z siecią ani z komputerem bo wewnętrzne raporty też już nie drukują... po prostu mam od czasu do czasu kilka (złych) kolorów i to po lewej stronie w kolumnie około 3 cm ...

e) Oczywiście próbowałem wymienić bęben i toner na nowe (testowane 3 czarne tonery...)

f) Zrobiłem kilka cykli czyszczenia i kalibracji po obawach na początku grudnia...

Moim zdaniem wydaje się, że to laser, który już nie działa dobrze, ale bez żadnej pewności (nie ma „pudru” ani śladów na stronach, które wychodzą)… Ale nadal się grzeje (możemy do niego łatwo uzyskać dostęp) i brak wewnętrznego komunikatu o błędzie: normalnie ten błąd należy zgłosić zgodnie z instrukcją ...

Krótko mówiąc dobrze suszę, stąd ten temat!

Czy coś z tego do kogoś przemawia?

Ma 14 lat ok może miała swój dzień, ale nie chciałbym go wyrzucać, jeśli nie jest zbyt trudny do naprawy (chcę włożyć do niego 100 € lub 150 € części, ale nie więcej.. .) ...

Krótko mówiąc, świąteczny prezent dla Ziemi ... 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14911
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4338

Re: Awaria HP2840, która drukuje puste strony bez komunikatu o błędzie? Rozwiązywanie problemów z drukarką HP Color LaserJet




przez GuyGadeboisTheBack » 25/12/21, 14:47

Możesz spróbować zresetować do ustawień fabrycznych *, a jeśli nie, zaktualizuj oprogramowanie **.
* http://www.ordinateur.cc/Mat%C3%A9riel/ ... 24599.html
** https://support.hp.com/be-fr/drivers/se ... del/445197

W przeciwnym razie znalazłem tę odpowiedź na forum (w języku angielskim):
Elektrozawór kontrolujący ruch drążków karuzeli, który steruje początkową pozycją karuzeli. Wiązki skanera laserowego w rzeczywistości uderzają w czarną plastikową karuzelę zamiast w bębny kasety, co skutkuje pustymi stronami bez kodów błędów. Była to starsza drukarka kolorowa, która nie miała kodu błędu 59.xx (błędy ruchu pasa transferowego), który znajduje się obecnie na liście kodów błędów dla nowszych kolorowych drukarek HP. Ten elektrozawór nie jest tak trudny do osiągnięcia. Po prostu usuń lepką substancję (oczywiste, gdy już tam dotrzesz). Podczas ich czyszczenia użyłem niebieskiej taśmy klejącej na lepkich miejscach podczas ponownego montażu, co działa dla mnie, ale możesz zrobić wszystko ... po prostu odklej klej !!
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79290
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11027

Re: Awaria HP2840, która drukuje puste strony bez komunikatu o błędzie? Rozwiązywanie problemów z drukarką HP Color LaserJet




przez Christophe » 26/12/21, 12:08

OK Dziękuje Zamierzam wypróbować solenoid bo dobrze odpowiada moim obawom...

Ale nie do końca rozumiałem, gdzie to było, czy nadal masz oryginalny adres URL?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79290
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11027

Re: Awaria HP2840, która drukuje puste strony bez komunikatu o błędzie? Rozwiązywanie problemów z drukarką HP Color LaserJet




przez Christophe » 26/12/21, 16:16

Czuję, że nadchodzi rozwiązanie!

Rzeczywiście musiałem trochę siłować przy zmianie pierwszego tonera, co mogło przesunąć karuzelę!

Zrobię to, co pokazano na filmie! 8) 8) 8)

Chłopie, ty rządzisz!
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14911
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4338

Re: Awaria HP2840, która drukuje puste strony bez komunikatu o błędzie? Rozwiązywanie problemów z drukarką HP Color LaserJet




przez GuyGadeboisTheBack » 26/12/21, 16:30

Christophe napisał:Chłopie, ty rządzisz!

Jak zwykle ... 8) : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79290
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11027

Re: Awaria HP2840, która drukuje puste strony bez komunikatu o błędzie? Rozwiązywanie problemów z drukarką HP Color LaserJet




przez Christophe » 28/12/21, 13:35

Jak zwykle, jak zwykle łatwo powiedzieć... nie mogę powiedzieć, nie znam twojej żony! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Cóż, zrobiłem dziś rano manipulację, śledząc twoje pierwsze 2 filmy (trzeci nie działa) ... jest lepiej 8) 8) 8) ale nadal brakuje mi cyjanu i czarnego ... (był cyjan w obszarze zadruku 3 cm po lewej ...)

Pierwszy test drukowania, 2 kolory robocze wydają się działać całkiem dobrze ...

HP2840_test.jpg
HP2840_test.jpg (179.79 KiB) Obejrzano 11755 razy


Zdjęcia z manipulacji

Wyraźnie widzimy wadę przed wyrównaniem:

Hp2840_mangenta.jpg


HP2840_decouverte_caroussel.jpg
HP2840_deverrouillage_caroussel.jpg (329.72 KiB) Obejrzano 11755 razy


14 lat użytkowania to daje (jeśli te kolory przywodzą na myśl kogoś na forum to normalne... : Mrgreen: )

HP2840_bac.jpg


Po wyrównaniu:

HP2840_mangenta_alignment.jpg


Jestem dość zaskoczona ilością zmarnowanego w zbiorniku proszku... miejscami jest ponad 5 mm żółtego! :płakać: :płakać: :płakać:
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79290
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11027

Re: Awaria HP2840, która drukuje puste strony bez komunikatu o błędzie? Rozwiązywanie problemów z drukarką HP Color LaserJet




przez Christophe » 28/12/21, 14:19

Zwycięstwo Guydouneta !!

HP2940.JPG
HP2940.jpg (137.29 KB) Obejrzano 11742 razy


Wreszcie połowa zwycięstwa, ponieważ drugie wrażenie potwierdzające zwycięstwo nie zadziałało :( :płakać:

Podpowiedź: strona, która dobrze się wydrukowała, była "zwinięta"... a nie inne... czy nie byłoby kolejnego problemu z laserem? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14911
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4338

Re: Awaria HP2840, która drukuje puste strony bez komunikatu o błędzie? Rozwiązywanie problemów z drukarką HP Color LaserJet




przez GuyGadeboisTheBack » 28/12/21, 14:21

Nie pytaj mnie za dużo, ech! Nie mogę wiele zrobić, a moja drukarka laserowa jest bardzo nowa, czarno-biała i nie tej samej marki. : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79290
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11027

Re: Awaria HP2840, która drukuje puste strony bez komunikatu o błędzie? Rozwiązywanie problemów z drukarką HP Color LaserJet




przez Christophe » 28/12/21, 14:25

Wydaje mi się, że w raporcie o stanie mamy całkowitą liczbę wydrukowanych stron, w 71500?

Sprawdzę instrukcję...

Jest to zgodne ze stroną konfiguracyjną:

Numer stron

Razem wydrukowanych stron: 71491 XNUMX
Wydrukowane strony monochromatyczne: 60910
Drukowane strony kolorowe: 10581
0 x

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 91