Rozumiesz świat, w którym żyjemy?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Rozumiesz świat, w którym żyjemy?




przez humus » 01/05/22, 09:04

Trochę delikatności i rozsądku w tym brutalnym świecie : Arrowd:
1 x
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Rozumiesz świat, w którym żyjemy?




przez humus » 02/05/22, 14:43

"prawdopodobnie nie"

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Rozumiesz świat, w którym żyjemy?




przez Christophe » 02/05/22, 17:22

To dobre, ale niewystarczające rozumowanie: inwestycje w energie odnawialne nie wystarczą, zwłaszcza do 2025 r.… zwłaszcza, że ​​niektórym z nich daleko do tego, aby były ogólnie zielone!

Zapomina o covid, upadek, spowolnienie gospodarki jako czynniki korzystne dla klimatu... 8)

Bo żeby „uratować klimat” sprawa jest całkiem prosta: trzeba przestać ślinić się jak świnie na punkcie nowego samochodu sąsiada!

Samochód jest obrazem, ale taka jest idea: trzeba ograniczmy nasze pretensje do konsumpcji i zastosujmy szczęśliwą trzeźwość...więc ekolodzy, którzy chcą zwiększyć siłę nabywczą, gdy jest odwrotnie, powinni to zrobić, żartuję!

Niższa siła nabywcza, niektórzy już nad tym pracują... : Lol: Pomnożenie ceny energii przez 10 oznacza działanie na rzecz trzeźwości! : Mrgreen:

Hej, napisałem to dzisiaj na Twitterze, oczywiście bez odpowiedzi...

1 x
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Rozumiesz świat, w którym żyjemy?




przez humus » 03/05/22, 07:27

To normalne, że nie otrzymujesz odpowiedzi na Twitterze, na przykład jestem (prawie) zbuntowany, rozumiem, ale nie jestem na Twitterze* : Mrgreen:

* postęp w pewnym momencie musi się zatrzymać. Oszczędzam czas i energię, nie tweetując : Wink:

Pani mówi o prawidłowym życiu poprzez zmianę modelu ekonomicznego, mam na myśli naprawdę zrównoważone życie, choć nie mówi tego wyraźnie.
Wystrzega się rozwiązań energetycznych.
Wszyscy zgadzamy się, że kontynuowanie obecnego, rozwijającego się modelu gospodarczego w oparciu o energie odnawialne nie zakończy się sukcesem.
I nie jestem przekonany, że większość ma świadomość, że nawet przy czystej i nieograniczonej energii, takiej jak synteza termojądrowa, też tego nie osiągniemy.
Po prostu z powodu ograniczeń wszystkich zasobów planety, w obliczu ciągłego wzrostu pożądanego przez kapitalistyczny model gospodarczy.

Trzeźwość rzeczywiście jest nam potrzebna, a żeby nie zejść (za bardzo?) z komfortu życia, musimy przejść na prawdziwie zrównoważony.
za 3 lata? : Lol:
Jaka nowa Mega katastrofa, która nas do tego zmusi? : Oops:
1 x
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Rozumiesz świat, w którym żyjemy?




przez humus » 03/05/22, 07:37

Wyczerpanie się ropy we Francji jest prawie tak samo trudne, jak wyczerpanie się słońca na Saharze.

Jeśli na półkach supermarketu nie ma ani jednej butelki oleju, to wasza wina, banda dalekowzrocznych, nieodpowiedzialnych ludzi!

Dla imbecyli z Le Monde i Libération:

„Strach przed niedoborami ropy naftowej popycha konsumentów do opróżniania półek. »

„Strach przed utratą jest bardzo kapitalistyczny. »

„Konsumpcja produktów totemowych przynosi komfort w czasie kryzysów. »

We Francji produkujemy 3 razy więcej oleju roślinnego, niż zużywamy... Ale jeśli go brakuje, dzieje się tak dlatego, że wkładasz dodatkową butelkę do koszyka i leczysz swoje egzystencjalne niepokoje pięknymi obrazami reklamowymi i źle przygotowanymi posiłkami.

Wyczerpanie się ropy we Francji jest prawie tak samo trudne, jak wyczerpanie się słońca na Saharze.

Ale jak dokonaliśmy tego niesławnego wyczynu?

2 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 225

Re: Rozumiesz świat, w którym żyjemy?




przez ne 44 » 03/05/22, 09:50

humus napisał:Jaka nowa Mega katastrofa, która nas do tego zmusi? : Oops:


Cóż... to forum na przykład!

Jej dekadencja popycha nas do publikowania znacznie mniej (lub w ogóle więcej...). Piękny przykład ograniczonej i bardzo szczęśliwej trzeźwości!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Rozumiesz świat, w którym żyjemy?




przez Christophe » 03/05/22, 09:56

I mylisz się AD, prawie zawsze znajdowało się to w centrum danych w 100% odnawialnym, ale w przeciwieństwie do innych nie muszę o tym informować! 8)

Aktualne tematy (covid, Ukraina...) sprzyjają konfliktom i gorącym dyskusjom...ale równie dobrze można powrócić do tematów bardziej ekonomicznych...Ponieważ ja pomiędzy 2 sesjami strzegących trolli robię co mogę sam (np. mój temat o szybko rosnących drzewach)...
1 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Rozumiesz świat, w którym żyjemy?




przez Exnihiloest » 03/05/22, 19:04

humus napisał:...
„Strach przed utratą jest bardzo kapitalistyczny. »
...


Oczywistość.
Tylko w krajach kapitalistycznych można bać się niedostatku, bo wszystkiego jest pod dostatkiem.
Gdzie indziej tego nam brakuje i nie boimy się ryzyka, które już wystąpiło!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Rozumiesz świat, w którym żyjemy?




przez Obamot » 04/05/22, 03:30

Exnihiloest napisał:
humus napisał:...
„Strach przed utratą jest bardzo kapitalistyczny. »
...


Oczywistość.
Tylko w krajach kapitalistycznych można bać się niedostatku, bo wszystkiego jest pod dostatkiem.
Gdzie indziej tego nam brakuje i nie boimy się ryzyka, które już wystąpiło!

Zwłaszcza Żółte Kamizelki we Francji, pufa, pufa, pufa...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Rozumiesz świat, w którym żyjemy?




przez Exnihiloest » 05/05/22, 22:07

Obamot napisał:
Exnihiloest napisał:
humus napisał:...
„Strach przed utratą jest bardzo kapitalistyczny. »
...


Oczywistość.
Tylko w krajach kapitalistycznych można bać się niedostatku, bo wszystkiego jest pod dostatkiem.
Gdzie indziej tego nam brakuje i nie boimy się ryzyka, które już wystąpiło!

Zwłaszcza Żółte Kamizelki we Francji, pufa, pufa, pufa...


Żółtych kamizelek było pełno i dziś boi się, że ich zabraknie. Sympatyzuje. Zrób tak jak ja, weź to na siebie. U mnie ich nie brakuje!
: Lol:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171