Frédéric Lenoir: duchowość na świecie

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez eclectron » 09/06/21, 19:31

Exnihiloest napisał:
eclectron napisał:...
Tak, śmierć jest wielka intelektualnie, pozwala na odnowę i ewolucję.

Nie to powiedziałem.
Najgorsza jest śmierć

Ach OK, coś mi wtedy umknęło i biorąc pod uwagę to, jak postrzegam cię poprzez twoje uwagi, twoje wyjaśnienia mnie uspokajają. Też się zdziwiłem... ale hej, mamy prawo być zdziwieni. : Wink:

Twierdzę, że nieśmiertelność jest absolutnie niepożądana, a poza tym nikomu jej nie życzę, a zwłaszcza ani sobie, ani moim bliskim, ani najgorszemu wrogowi. Jego życie zamieni się w piekło.

Wystarczy zobaczyć, jak ego zastyga pod koniec swojego życia, hermetyczne dla jakiejkolwiek ewolucji, hermetyczne dla jakiegokolwiek postępu.
(Zdarza się to również młodym ludziom, ale młodzi ludzie, bardziej plastyczni, mogą potencjalnie mieć szanse na rozwój duchowy)
O ile opowiadam się za trwałym dla materiału, o trwałym dla warunków życia, o ile chwalę nietrwałość ludzkiego życia, nawet jeśli cierpienie straty jest bolesne, nawet jeśli własna śmierć mnie przeraża.

Interesowałbyś się dobrą duchowością (musisz na to patrzeć) i bądźmy szaleni, byłbyś tak zwanym przebudzonym, śmierć nie byłaby ani strachem, ani cierpieniem, naprawdę. Nie tylko słowami, tak jak ja.
Śmierć byłaby szansą na odnowę, tak jak po zwiędłych liściach następuje wiosna.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez Janic » 09/06/21, 19:53

Śmierć jest najgorszą rzeczą (wraz z chorobą), nie tyle dla siebie, co dla najbliższych, dlatego też słabi, którzy nie mogą znieść myśli o niej, stworzyli religie. Mogą schronić się w swoim sztucznym raju, idei wiecznego raju u stóp wszechpotężnego i życzliwego ojca.
już zero na reszcie, tam wygrywa pompon!
Dla niego obrazy Epinal, przybliżenia, zwykłe błędy i kłamstwa. Zrób minimum studiów teologicznych zamiast wylewać te wszystkie bzdury.
Wszystko, co jest pożyteczne w śmierci, to tylko akceptacja godnego ubolewania trybu działania natury (narodziny, jedzenie, rozmnażanie się i przedłużanie gatunku, śmierć), w zwykły sposób odwrócenia przyczyn i skutków, jak wiara w użyteczność umierania, aby zrobić miejsce młodym. Natura działa zatem nie w jakimś celu, ale przypadkowo.
z tej samej beczki! brak poprawy!
Nieśmiertelność z pewnością będzie w naszym zasięgu, to znaczy, że śmierć nastąpi „jeśli zechcę”, oczywiście w interesie będzie tylko kontrolowanie także jakości życia i zdolności poznawczych.
wow, wow! te same fantastyczne słabeusze!
Nie oznacza to, że będziemy szczęśliwsi, nie oznacza to, że nie stworzy to nowych problemów egzystencjalnych, oznacza po prostu, że to, za czym my mężczyźni tęsknimy, w końcu będziemy mieć.
i znowu wow! Dzieciak, który bierze swoje marzenia za rzeczywistość.
Kto nie chciałby zapobiec chorobom i śmierci sobie lub swoim bliskim? Reszta to intelektualna masturbacja
ech tak! masz rację w dupie! : Evil:
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 234