Frédéric Lenoir: duchowość na świecie

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14823
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez GuyGadeboisTheBack » 08/06/21, 19:50

Nie, to ja, a ty kontynuuj, jak rozumiem... : Mrgreen:
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez Janic » 08/06/21, 20:13

Janic napisał:
nie znalazłeś niczego poza tym delirium...
argumentum ad personam, nic w istocie. Za głupi => śmieci.
Nic na bzdurnym dnie artykułu. To jest oczywiste!
Powiedziawszy to, podejrzewałem, że nie można przepuścić ataku szarlatana.
argument ad personam
Rzeczywiście, nie pozwolę, aby twój atak szarlatana minął!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez eclectron » 09/06/21, 05:51

To wciąż zabawne, że z mojego początkowego entuzjazmu, by podzielić się wstępem na temat duchowości (serial dokumentalny F. Lenoira), dochodzimy do tradycyjnych wielkich gęb forum którzy psują temat, uwierzyć, że to jest wasz cel w tym, co pozostało z waszego życia, ponieważ bez posuwania się za daleko wszyscy jesteście znacznie starsi ode mnie.
Dobrze wiem, że to forum nie jest miejscem poświęconym duchowości, ale jednak…

Postawiłbym oczywisty kontrowersyjny temat, taki jak „wykorzystywanie dzieci w Bangladeszu”, wszyscy zgodziliby się krytykować to podłe wykorzystywanie.
Jest to temat otwarty, pozytywny i tym, co was łączy, jest po raz kolejny krytyka, każdy ze swoimi z góry przyjętymi opiniami...

Jak powiedziałby ktoś inny: „Nie spodziewałem się niczego, ale i tak jestem rozczarowany”.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez Janic » 09/06/21, 10:08

Jak powiedziałby ktoś inny: „Nie spodziewałem się niczego, ale i tak jestem rozczarowany”.
takie jest życie, każdy widzi południe u swoich drzwi i a forum nie jest idealnym miejscem do zdobywania zwolenników.
Stwórz własną witrynę!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14823
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez GuyGadeboisTheBack » 09/06/21, 12:10

Eclectron myli biznes z duchowością. Szkoda, ale nie jest to aż tak zaskakujące.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez eclectron » 09/06/21, 12:13

Janic napisał:
Jak powiedziałby ktoś inny: „Nie spodziewałem się niczego, ale i tak jestem rozczarowany”.
takie jest życie, każdy widzi południe u swoich drzwi i a forum nie jest idealnym miejscem do zdobywania zwolenników.
Stwórz własną witrynę!

To zabawne, jak mnie widzisz.
Nie szukam naśladowców, nie mam nic "do sprzedania" w zakresie duchowości.
Po prostu udostępniam...
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez eclectron » 09/06/21, 12:14

GuyGadeboisLeRetour napisał:Eclectron myli biznes z duchowością. Szkoda, ale nie jest to aż tak zaskakujące.

bez komentarza.... Roll:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez Janic » 09/06/21, 12:47

eklektyczny
To zabawne, jak mnie widzisz.
Nie widzę Cię, zauważam i już to mówiłem!
Nie szukam naśladowców, nie mam nic "do sprzedania" w zakresie duchowości.
Nie chodzi tylko o pieniądze. Po prostu chęć zobaczenia siebie usprawiedliwionego przez trzymanie się swojej mowy i swoją postawę wobec tych, którzy nie idą w stronę twojej koncepcji.
Ale wszyscy robimy mniej więcej to samo!
Po prostu udostępniam...
cóż, gotowe i dobre dla ciebie, i szkoda, jeśli się nie zgodzisz!
Ale stwórz swoją witrynę, aby szerzyć Twoje dobre słowo! Roll:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez Exnihiloest » 09/06/21, 19:03

eclectron napisał:...
Tak, śmierć jest wielka intelektualnie, pozwala na odnowę i ewolucję.

Nie to powiedziałem.
Śmierć jest najgorszą rzeczą (wraz z chorobą), nie tyle dla siebie, co dla najbliższych, dlatego też słabi, którzy nie mogą znieść myśli o niej, stworzyli religie. Mogą schronić się w swoim sztucznym raju, idei wiecznego raju u stóp wszechpotężnego i życzliwego ojca.

Wszystko, co jest pożyteczne w śmierci, to tylko akceptacja godnego ubolewania trybu działania natury (narodziny, jedzenie, rozmnażanie się i przedłużanie gatunku, śmierć), w zwykły sposób odwrócenia przyczyn i skutków, jak wiara w użyteczność umierania, aby zrobić miejsce młodym. Natura działa zatem nie w jakimś celu, ale przypadkowo.

Nieśmiertelność na pewno będzie w naszym zasięgu, czyli śmierć będzie „jeśli zechcę”, oczywiście zainteresowanie będzie tylko i wyłącznie opanowaniem jakości życia i zdolności poznawczych. Nie oznacza to, że będziemy szczęśliwsi, nie oznacza to, że nie stworzy to nowych problemów egzystencjalnych, oznacza to po prostu, że to, czego gorąco pragniemy, my, mężczyźni, w końcu to osiągniemy. Któż nie chciałby zapobiec chorobom i śmierci sobie lub swoim bliskim? Reszta to intelektualna masturbacja.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez eclectron » 09/06/21, 19:10

Janic napisał:eklektyczny
To zabawne, jak mnie widzisz.
Nie widzę Cię, zauważam i już to mówiłem!
Nie szukam naśladowców, nie mam nic "do sprzedania" w zakresie duchowości.
Nie chodzi tylko o pieniądze.

To jest dokładnie znaczenie moich cudzysłowów w „na sprzedaż”…
Nie szukam niczego w postaci obserwujących czy czegokolwiek, a tym bardziej mniejszych pieniędzy.
Jak już powiedziałem, dzielę się, aby inspirować tych, którzy tego potrzebują, tak jak zostałem zainspirowany 27 lat temu.
Jestem wystarczająco solidny na właściwej ścieżce, którą chcę podążać, i jasno widzę swoje ograniczenia, które są trudne do przekroczenia.
Nie wystarczy wiedzieć dlaczego i jak pokonać swoje ograniczenia.
A właściwa ścieżka nie jest karykaturą, którą Guy lubi przedstawiać, i to zdecydowanie.
Nikt tutaj mnie nie rozumie i nie stanowi to żadnego problemu, nawet gdybym wolał coś przeciwnego, zawsze miło jest znaleźć pokrewieństwo.
Nie muszę uważać się za usprawiedliwionego w duchowości ani za naśladowcą (czy mam być naśladowany??? : Lol: ), gdyż jest to podejście indywidualne, specyficzne dla każdej osoby.

Każdy przyjmie to, co do niego najlepiej przemawia, albo nawet nic, jeśli nic do niego nie przemówi.
Dziwne jest to, że mogę dostać w zamian zalew gówna.
Spodziewałbym się, że najgorszą będzie obojętność, ale nie, to musi być albo gówno, albo krytyka na niskim poziomie.
Nie uspokaja mnie to co do przyszłości społeczeństwa ludzkiego.
Kiedy mówię „nie uspokajajcie mnie”, tak naprawdę jest mi to obojętne, nie zostanę dłużej na tej Ziemi, ale trochę mnie boli, gdy widzę tyle otaczającej mnie głupoty, tyle idiotycznej destrukcji, kiedy byłoby tak prosto być mniej głupim, mniej skomplikowanym, mniej zarozumiałym w chęci zabłyśnięcia...
Myślę, że to także kwestia pokoleń.
nie ma młodych ludzi wyrażających siebie.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 288