Świat bez pieniędzy?

filozoficzne debaty i firm.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Świat bez pieniędzy?




przez ABC2019 » 06/03/21, 07:55

gdyby nie powrót do tematu głodu. Są ludzie, którzy lubią pracować na polu, uprawiać warzywa, hodować zwierzęta, krótko mówiąc produkować żywność. Ale nie dotyczy to wszystkich, inni wolą pracować nad czymś innym pożytecznym i kupować jedzenie. To oczywiście działa tylko dzięki istnieniu środka wymiany, który nazywamy pieniędzmi. Należy pamiętać, że problem nie występował w społeczeństwie paleolitycznym, gdzie każdy musiał brać udział w polowaniach.
Zatem zadaj sobie pytanie, jeśli wiesz, jak uprawiać ziemię, prawdopodobnie wyprodukujesz wystarczająco dużo, aby wyżywić siebie i swoją rodzinę (która prawdopodobnie też ci pomoże). Prawdopodobnie rozdasz swoją nadwyżkę życzliwie swoim sąsiadom i przyjaciołom. Ale ogólnie rzecz biorąc, czy jesteś gotowy produkować żywność na potrzeby ilu innych osób, jeśli nic ci to nie przyniesie, po prostu w ramach wolontariatu?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Świat bez pieniędzy?




przez eclectron » 06/03/21, 09:19

ABC2019 napisał: O ilu jeszcze ludzi jesteś gotowy produkować żywność na potrzeby, jeśli nic ci to nie daje, po prostu w ramach wolontariatu?

Moim zdaniem odpowiedź jest taka, że ​​radykalnie wstrząśnie to społeczeństwem, trochę jak wtedy, gdy nie będzie już nadmiaru energii ze skamieniałości.
Zatem już odpowiedziałeś na pytanie, osób w terenie będzie dużo więcej, bliżej życia i rzeczywistości.
Co nie przeszkadza w życiu „intelektualnym” na boku.
- Osobiście to już moje życie, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że żyję ze skamieniałościami węgla w tle i energią jądrową w tle, więc to zniekształca doświadczenie mojego życia (bawimy się tak dobrze, jak tylko możemy!). : Lol: )
Pozostaje odgadnąć przyszłą proporcjonalność między zadaniami rolniczymi a zadaniami bardziej „intelektualnymi”, bez tych wszystkich paliw kopalnych?
Powiem, że nie wiem, eksperyment trwa.
pomysł polega na stworzeniu „Rajskiego Ogrodu” przy minimalnym nakładzie pracy.
W przeciwieństwie do ogrodu warzywnego dla leniwych, wymagał on początkowej inwestycji w pracę, aby później móc się zrelaksować.
Każdy ma swoją wizję.
Jest dla mnie zdecydowanie za wcześnie, aby o tym wszystkim mówić. Naprawdę za wcześnie, zwłaszcza, że ​​mam zamiar się przeprowadzić, więc powrót do punktu wyjścia lub duży reset! : Lol:

- Chyba już wiesz : Lol: : Lol: : Lol:
Z góry przyjęta opinia i dobrowolny sprzeciw wobec wszelkich zmian na lepsze, preferujący bezpieczeństwo tego, co znane....
„Najlepiej” jest żyć w zgodzie z naturą w pewnym komforcie, a nie wbrew naturze jak obecnie*
* w kontekście ekoobójczego świata pieniądza.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Świat bez pieniędzy?




przez ABC2019 » 06/03/21, 09:22

eclectron napisał:
ABC2019 napisał: O ilu jeszcze ludzi jesteś gotowy produkować żywność na potrzeby, jeśli nic ci to nie daje, po prostu w ramach wolontariatu?

Moim zdaniem odpowiedź jest taka, że ​​radykalnie wstrząśnie to społeczeństwem, trochę jak wtedy, gdy nie będzie już nadmiaru energii ze skamieniałości.
Zatem już odpowiedziałeś na pytanie, osób w terenie będzie dużo więcej, bliżej życia i rzeczywistości.
Co nie przeszkadza w życiu „intelektualnym” na boku.
- Osobiście to już moje życie, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że żyję ze skamieniałościami węgla w tle i energią jądrową w tle, więc to zniekształca doświadczenie mojego życia (bawimy się tak dobrze, jak tylko możemy!). : Lol: )
Pozostaje odgadnąć przyszłą proporcjonalność między zadaniami rolniczymi a zadaniami bardziej „intelektualnymi”, bez tych wszystkich paliw kopalnych?
Powiem, że nie wiem, eksperyment trwa.
pomysł polega na stworzeniu „Rajskiego Ogrodu” przy minimalnym nakładzie pracy.
W przeciwieństwie do ogrodu warzywnego dla leniwych, wymagał on początkowej inwestycji w pracę, aby później móc się zrelaksować.

to nie do końca odpowiada na moje pytanie, niezależnie od sposobu pracy, nadal możesz dostosować uprawiany obszar do swoich potrzeb i jest to osobisty wybór.

Zatem dla ilu osób byłbyś skłonny dobrowolnie produkować żywność?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Świat bez pieniędzy?




przez eclectron » 06/03/21, 09:34

ABC2019 napisał:
Zatem dla ilu osób byłbyś skłonny dobrowolnie produkować żywność?

Nie, ale to jest moja odpowiedź! : Lol:
Poznaję tam Pana Kalkulatora.

Jeżeli bierzemy żywność na cały rok, to powiedziałbym, że na 1 osobę więcej niż na moją rodzinę, wiedząc, że dla kurcząt pozostanie jeszcze ziarno.
Ale nie jestem rolnikiem, zgadzamy się, produkcja też nie jest moim życiowym zamierzeniem, ale podoba mi się to, rozumiesz niuans?
Są ludzie dla których jest to jedyna pasja, potrafią kultywować duże i dla wielu.
Moja rodzina jest mała i produkuje dla jednej osoby więcej, proporcjonalnie, nie jest źle.
Zwłaszcza, że ​​w tej chwili tylko ja się tego trzymam.
więc 1 „wyprodukowałbym” za 4. Wydaje mi się to maksimum.
wiedząc, że można uzyskać 2 produkty za 4 lub 2 produkty za 3.
a w miarę starzenia się 1 produkt za 1, a nawet 1 produkt za 0.5….
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Świat bez pieniędzy?




przez ABC2019 » 06/03/21, 09:48

eclectron napisał:więc 1 „wyprodukowałbym” za 4. Wydaje mi się to maksimum.
wiedząc, że można uzyskać 2 produkty za 4 lub 2 produkty za 3.
a w miarę starzenia się 1 produkt za 1, a nawet 1 produkt za 0.5….

więc proporcjonalnie do liczby osób aktywnych zawodowo, jest to bardzo duża część osób pracujących w polu? i nikt nie został do pracy w branży; handel itp.

Jaka jest zatem różnica w stosunku do średniowiecza?

kolejnym pytaniem jest „losowanie”, kto je organizuje i jak? na przykład Camembert jest produkowany w Normandii, ale z pewnością nie wystarcza dla 7 miliardów ludzi. Jak „losować” tych, którzy rzeczywiście tego chcą? losujemy na całym świecie, łącznie z Amerykanami czy Chińczykami? kto się tym zajmuje, jak przeprowadzamy konsultacje, kto analizuje wyniki, kto dba o dostarczenie ich szczęśliwcom oddalonym o 5000 km? Czy jesteś gotowy na podróż do Chin, aby przynieść Camembert szczęśliwemu zwycięzcy loterii? Jeśli nie ma nikogo, kto mógłby kontynuować budowę samolotów lub łodzi (ponieważ wszyscy jesteśmy zajęci w polu), podróż może być trochę długa, a camembert może być trochę gotowy…

handel zawsze opierał się na zyskach czerpanych z wymiany, ale ma to sens tylko wtedy, gdy pieniądz znajduje się w obiegu. Najbardziej kwitnące miasta w przeszłości zawsze znajdowały się na szlakach handlowych.

Inaczej kto ma w tym interes?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Świat bez pieniędzy?




przez eclectron » 06/03/21, 14:26

ABC2019 napisał:więc proporcjonalnie do liczby osób aktywnych zawodowo, jest to bardzo duża część osób pracujących w polu? i nikt nie został do pracy w branży; handel itp.

Jaka jest zatem różnica w stosunku do średniowiecza?
Przeoczycie fakt, że od czasu...
Ale być może dość blisko stylu życia w średniowieczu
Trudno w to uwierzyć, ale dzisiejsi francuscy robotnicy mają mniej urlopów niż średniowieczny chłop

https://www.atlantico.fr/article/decryp ... wad-mejjad

ABC2019 napisał:na przykład Camembert jest produkowany w Normandii, ale z pewnością nie wystarcza dla 7 miliardów ludzi.

Głupie pytanie, ile osób obecnie je Camembert? z Normandii ?

ABC2019 napisał: Jak „losować” tych, którzy rzeczywiście tego chcą?

Już mówiłem, wszystko jest scentralizowane na serwerze lub w „chmurze”, żądania i oferty.
Wystarczy zaplanować automatyczne losowanie w przypadku niedoboru i poinformować producentów, o ile zwiększyć produkcję.
Podobnie wnioskodawcy są informowani o ewentualnych nadwyżkach, aby niczego nie zmarnować.
możemy sobie wyobrazić strefy bliskości, z rozmytymi granicami (trochę nachodzącymi na siebie)

ABC2019 napisał:losujemy na całym świecie, łącznie z Amerykanami czy Chińczykami?

Twoim zdaniem ? jeśli nie ma już skamieniałości zawierających węgiel lub jest ich bardzo niewiele?

ABC2019 napisał:kto się tym zajmuje, jak przebiegają konsultacje, kto analizuje wyniki?

Nikt, to jest zautomatyzowane.

No cóż, skończ już z szaleństwem złej wiary, a poza tym zupełnie cię to nie obchodzi.

ABC2019 napisał: Inaczej kto ma w tym interes?

To twój wybór, aby pozostać zamkniętym w wyzysku innych, w obawie, że coś stracisz, wybór posiadania jedynej „wartości”, którą możesz się dzielić, czyli chciwości.
Taki sposób działania schodzi do rowu.
Trzymasz się utopii, chłopcze.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Świat bez pieniędzy?




przez ABC2019 » 06/03/21, 14:53

eclectron napisał:No cóż, skończcie z szaleństwem złej wiary..


W pełni zgadzam się : Lol:
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Świat bez pieniędzy?




przez eclectron » 06/03/21, 16:58

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:No cóż, skończcie z szaleństwem złej wiary..


W pełni zgadzam się : Lol:

Twoja odpowiedź dowodzi, że ten temat zupełnie Cię nie interesuje i że starasz się zaszkodzić jego rozwojowi, jak w przypadku każdego tematu...
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Świat bez pieniędzy?




przez ABC2019 » 06/03/21, 18:06

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:
eclectron napisał:No cóż, skończcie z szaleństwem złej wiary..


W pełni zgadzam się : Lol:

Twoja odpowiedź dowodzi, że ten temat zupełnie Cię nie interesuje i że starasz się zaszkodzić jego rozwojowi, jak w przypadku każdego tematu...

jeśli jestem zainteresowany, bo zadaję pytania, ale nie jestem przekonany.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14823
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: Świat bez pieniędzy?




przez GuyGadeboisTheBack » 06/03/21, 18:34

ABC2019 napisał:jeśli jestem zainteresowany, ponieważ zadaję pytania...

Każdy może zdać sobie sprawę, w jakim stopniu to twierdzenie jest po prostu kolejnym kłamstwem, które należy umieścić w aktach.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 266