Brak naukowego konsensusu w sprawie zmian klimatu

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Odp .: Brak naukowego konsensusu w sprawie zmian klimatu




przez sicetaitsimple » 05/03/21, 11:56

ABC2019 napisał:
sicetaitsimple napisał:
ABC2019 napisał:nie bardzo wiedząc, co nazywasz „dużą liczbą mieszkańców” i „pewną prawidłowością”, nie mogę Ci za dużo odpowiedzieć.


Odniosłem się do danych z mapy liczba mieszkańców/stopień szerokości geograficznej opublikowanej przez firmę Enerc nieco wyżej. „Dużo”, bo skali nie ma, więc była to ocena czysto wizualna, „pewna prawidłowość”, bo w strefie międzyzwrotnikowej, a nawet nieco poza nią, efekt lato/zima jest mocno osłabiony.

myślisz, który kraj w strefie międzyzwrotnikowej zużywa dużo energii na mieszkańca?


Na przykład do południowych Chin czy Australii, wiedząc, że tak jak pisałem, zwrotnik jest tylko umowną granicą i że przy niewielkim odchyleniu od niej efekt „lato/zima” pozostaje do zaakceptowania. Na przykład południe USA.
A jeśli chodzi o PV, to mówimy przede wszystkim o elektryczności, a nie o szeroko rozumianej energii. Zaczęło się tak naprawdę (jeżeli chodzi o roczne moce zainstalowane) jakieś dziesięć lat temu, i tak trzeba dać sobie trochę czasu... Być może przyjdzie czas na zastąpienie innych form energii, ale na razie to w zasadzie zastąpienie innych form energii elektrycznej Pokolenie.
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Odp .: Brak naukowego konsensusu w sprawie zmian klimatu




przez ABC2019 » 05/03/21, 12:04

sicetaitsimple napisał:
ABC2019 napisał:
sicetaitsimple napisał:
Odniosłem się do danych z mapy liczba mieszkańców/stopień szerokości geograficznej opublikowanej przez firmę Enerc nieco wyżej. „Dużo”, bo skali nie ma, więc była to ocena czysto wizualna, „pewna prawidłowość”, bo w strefie międzyzwrotnikowej, a nawet nieco poza nią, efekt lato/zima jest mocno osłabiony.

myślisz, który kraj w strefie międzyzwrotnikowej zużywa dużo energii na mieszkańca?


Na przykład do południowych Chin, czy Australii,

Chiny nie zużywają dużo energii na mieszkańca (w średniej światowej), a Australia nie jest bardzo zaludniona.
Można oczywiście znaleźć kontrprzykłady, ale zdecydowana większość „bogatych” populacji żyje w klimacie umiarkowanym, gdzie ważny jest efekt lato-zima (w zasadzie znają śnieg). Taki był sens mojego komentarza.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Odp .: Brak naukowego konsensusu w sprawie zmian klimatu




przez sicetaitsimple » 05/03/21, 12:17

ABC2019 napisał:
sicetaitsimple napisał:
ABC2019 napisał:myślisz, który kraj w strefie międzyzwrotnikowej zużywa dużo energii na mieszkańca?


Na przykład do południowych Chin, czy Australii,

Chiny nie zużywają dużo energii na mieszkańca (w średniej światowej), a Australia nie jest bardzo zaludniona.
.


Tak, ale Chiny mają dużo ludzi, a Australia dużo konsumuje na mieszkańca!
Wróćmy więc do mojego pierwszego postu: „L„Idealny” filtr przeciwsłoneczny to nie ta sama dawka dla wszystkich, zależy to od każdego kraju”.
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Odp .: Brak naukowego konsensusu w sprawie zmian klimatu




przez ABC2019 » 05/03/21, 12:44

Nie kwestionowałem ;). Zwróciłem tylko uwagę, że konsumpcja per capita też była bardzo różna i średnio wyższa na dużych szerokościach geograficznych. Jeśli więc weźmiesz wykres energetyczny, ale zamiast pokazywać populację według szerokości geograficznej, pokażesz zużycie energii, ważąc histogram według zużycia na mieszkańca, uzyskasz znacznie inny obraz.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Odp .: Brak naukowego konsensusu w sprawie zmian klimatu




przez sicetaitsimple » 05/03/21, 13:25

ABC2019 napisał:Nie kwestionowałem ;). Zwróciłem tylko uwagę, że konsumpcja per capita też była bardzo różna i średnio wyższa na dużych szerokościach geograficznych. Jeśli więc weźmiesz wykres energetyczny, ale zamiast pokazywać populację według szerokości geograficznej, pokażesz zużycie energii, ważąc histogram według zużycia na mieszkańca, uzyskasz znacznie inny obraz.


Tak, proszę pana, zgadzamy się!
W ten sam sposób, w jaki całkowicie się zgodziłem, kiedy kilka dni temu napisałeś, że na Islandii (jeszcze największym konsumentem energii elektrycznej na głowę rury na świecie) byłoby śmieszne ustanowienie wiatru lub słońca.
„Optymalne” dawkowanie zależy od indywidualnej sytuacji każdego kraju, wiedząc, że małe strumienie tworzą (zwykle!) duże rzeki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Odp .: Brak naukowego konsensusu w sprawie zmian klimatu




przez Obamot » 05/03/21, 15:35

sicetaitsimple napisał:na głowę rura świat)


: Mrgreen: Oto wyrażenie, które nabiera pełnego znaczenia „na całym świecie” Kiki (ale powinieneś na chwilę zatrzymać porc-hub) zapobieganie-zanieczyszczeniom-zdrowie / świat-po-zmianie-naszego-zachowania-jest-niezbędny-t16478-30.html # p434701
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29

Odp .: Brak naukowego konsensusu w sprawie zmian klimatu




przez wirbelwind262 » 05/03/21, 21:04

ale nie jest prawdą, że zaczyna zanieczyszczać forum ?!?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14931
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4346

Odp .: Brak naukowego konsensusu w sprawie zmian klimatu




przez GuyGadeboisTheBack » 06/03/21, 13:32

wirbelwind262 napisał:ale nie jest prawdą, że zaczyna zanieczyszczać forum ?!?

Kto?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Odp .: Brak naukowego konsensusu w sprawie zmian klimatu




przez Obamot » 06/03/21, 13:52

Ostatnio edytowane przez Obamot 06 / 03 / 21, 13: 54, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14931
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4346

Odp .: Brak naukowego konsensusu w sprawie zmian klimatu




przez GuyGadeboisTheBack » 06/03/21, 13:54

0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 223