Utrata mocy grzewczej kuchenki mikrofalowej?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Utrata mocy grzewczej kuchenki mikrofalowej?




przez Christophe » 25/02/21, 17:22

Wszystko jest w tytule...Widzę, że moja nowa kuchenka mikrofalowa, która ma zaledwie kilka miesięcy i nie więcej niż 5-6 godzin ciągłej pracy (jeśli mogę się bez niej obejść, to robię), podgrzewa jedzenie znacznie wolniej niż przy pierwszych użyciach... :? :? :?

Jak to jest możliwe ? Skąd ta utrata mocy? A jak wyliczyć tę stratę? Dokąd zmierza zużycie energii (które z pewnością nie powinno spaść… Obawiam się odpowiedzi…)

Korzystam z okazji, aby odkryć odwieczny, ale bardzo interesujący temat: pomiar i obliczanie wydajności kuchenki mikrofalowej

(co prawdopodobnie powinno częściowo odpowiedzieć na moje pytania powyżej)

I ten też nauka-i-technologia/kuchenki-mity-i-rzeczywistość-t2596.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Utrata mocy grzewczej kuchenki mikrofalowej?




przez Macro » 25/02/21, 19:46

Antena HS
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Utrata mocy grzewczej kuchenki mikrofalowej?




przez Christophe » 25/02/21, 19:53

Co on mówi? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Nadal się nagrzewa, ale nie tak szybko jak wcześniej...

Dokąd trafiają elektryczne Wh?
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Utrata mocy grzewczej kuchenki mikrofalowej?




przez thibr » 25/02/21, 20:48

czy jest jeszcze na gwarancji?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Utrata mocy grzewczej kuchenki mikrofalowej?




przez Macro » 25/02/21, 22:16

Antena HS też może dalej wykonywać swoją pracę... Mniej wydajnie... nie pamiętam dokładnie nazwy... Magnetron...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Utrata mocy grzewczej kuchenki mikrofalowej?




przez Christophe » 26/02/21, 00:18

thibr napisał:czy jest jeszcze na gwarancji?


Prawdopodobnie ma dopiero kilka miesięcy, ale chciałbym poznać przyczynę tego upadku... bo jeśli tak się stanie, dotyczy to wielu piekarników... ale ludzie tego nie zauważają... byle było znowu gorąco ...nawet trochę... wyobraźcie sobie marnowanie energii w całym kraju, a zwłaszcza dokąd trafia ta energia?

Podłączę do niego amperomierz i zobaczę ile faktycznie pobiera...

Szacuję spadek ogrzewania na ponad 50% ... musiałem wstawić 15 minut, które gotowałem 7 minut wcześniej ... to subiektywne, ale spadek jest znaczny ...

OK makro, ale tego nie dotykam... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14823
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: Utrata mocy grzewczej kuchenki mikrofalowej?




przez GuyGadeboisTheBack » 26/02/21, 01:00

Christophe napisał:
OK makro, ale tego nie dotykam... : Chichot:

Sprawdzałeś czy dysza biegu jałowego nie jest zatkana? Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Utrata mocy grzewczej kuchenki mikrofalowej?




przez Macro » 26/02/21, 08:50

Christophe napisał:
thibr napisał:czy jest jeszcze na gwarancji?


Prawdopodobnie ma dopiero kilka miesięcy, ale chciałbym poznać przyczynę tego upadku... bo jeśli tak się stanie, dotyczy to wielu piekarników... ale ludzie tego nie zauważają... byle było znowu gorąco ... choćby trochę... wyobraźcie sobie marnowanie energii na skalę światową, a zwłaszcza dokąd ta energia trafia?

Podłączę do niego amperomierz i zobaczę ile faktycznie pobiera...

Szacuję spadek ogrzewania na ponad 50% ... musiałem wstawić 15 minut, które gotowałem 7 minut wcześniej ... to subiektywne, ale spadek jest znaczny ...

OK makro, ale tego nie dotykam... : Chichot:


No cóż, jeśli nie dotkniesz... Nie będziesz wiedział... Oddasz swój piekarnik, który będzie objęty gwarancją, dostaniesz nowy, a stary wyląduje w sklepie Śmietnik WEEE...

Następnie możesz również wyszukać w Google markę i typ swojego piekarnika....Możesz natknąć się forum lub RS, albo są goście dość obeznani w elektronicznym gównie.... Pozwolili mi zaoszczędzić wiele rzeczy...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Utrata mocy grzewczej kuchenki mikrofalowej?




przez Christophe » 26/02/21, 08:52

Nie dotykam, bo jak zdemontuję to bardzo chciałbym zrobić armatę mikrofalową dla żółtych kamizelek!! : Mrgreen: : Mrgreen:

Inaczej oczywiście chciałbym go naprawić, ale część zamienna magnetronu jest z pewnością warta dwa razy więcej niż piekarnik... prawda?
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Utrata mocy grzewczej kuchenki mikrofalowej?




przez Piotr » 26/02/21, 18:13

Wykonaj już pomiar zużycia, aby sprawdzić, czy zużywa pierwotną moc, a także możesz sprawdzić, czy magnetron nie jest w widoczny sposób uszkodzony, zaglądając za arkusz miki wewnątrz piekarnika.
Moi rodzice mieli kuchenkę mikrofalową, która działała, ale iskrzyła na tylnej półce piekarnika.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121