Automatyczne przełączanie na energię słoneczną

Pomoc i porady dla wszystkich prac wykonywanych w budynku siebie i prezentacji swojej DIY pracy lub samodzielnej kompilacji. Ponieważ czyni siebie często econological ale uwaga nadmiernej pewności siebie!
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9

Automatyczne przełączanie na energię słoneczną




przez darwenn » 24/02/21, 08:20

Witam wszystkich. Na wyjściu mojej przetwornicy czysto sinusoidalnej chciałbym zastosować automatyczne przełączanie wyjścia w przypadku nasłonecznienia i odcięcie tego wyjścia w przypadku zaniku słońca. Obecnie korzystam z zaprogramowanego w harmonogramach gniazda podłączonego do wifi lub zdalnej aktywacji/dezaktywacji za pomocą smartfona. Do tego myślałem o zastosowaniu wyłącznika zmierzchowego w odwrotnym zastosowaniu (w zależności od dostępnych styków). To znaczy aktywuj mój stycznik w gniazdku, gdy słońce świeci wystarczająco jasno i odetnij go, gdy światło jest niewystarczające. W tym celu jakiego automatycznego przełącznika mogę użyć z regulacją progu jasności? Jeśli chodzi o stycznik NO/NC, który już mam, więc nie martw się o odwrotne użycie, ale to naprawdę czuły model przełącznika zmierzchowego, którego szukam, zdolny do aktywacji / dezaktywacji w zależności od intensywności słońca w ciągu dnia.
0 x

Powrót do "DIY i samodzielnej budowy: budynek lub zamontować samodzielnej instalacji"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 38