Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Christophe » 27/11/20, 14:51

ENERC napisał:Jak dotąd w ogóle się z tobą nie zgadzam. Potrzebujemy mocnego sygnału. Dopóki istnieje alternatywa, prace izolacyjne nie zostaną wykonane.


Porozmawiamy o tym ponownie w 2022 roku ... aby sprawdzić, czy jest skuteczny ... Mam pewne wątpliwości ...

Ale jaka będzie jedna z konsekwencji?

Że stare kotły olejowe będą działać przez 50 lat ... bez żadnej konserwacji, ponieważ zakaz zabije wszystkich profesjonalnych instalatorów kotłów olejowych.

ENERC napisał:Priorytetem jest IZOLACJA.


Tak, ale na obecnym myślę, że więcej niż 60% ścian nie może być!

Spójrz na Paryż, wiele dzielnic jest sklasyfikowanych ...

ENERC napisał:Nadal istnieje ograniczenie techniczne polegające na tym, że wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze / woda mają słabą wydajność, a ogrzewanie podłogowe na już istniejących nie jest łatwe. Naprawdę nie wiem, jak zintegrujemy niskotemperaturową pompę ciepła powietrze / woda z istniejącą.


I nie chodzi tylko o to: gdzie umieścić jednostki zewnętrzne na niejawnych fasadach?

W niektórych miastach nie możesz nawet wywiesić prania ... Więc umieść jednostki z pompą ciepła na elewacji sklasyfikowane jako budynki towarzyszące ... możesz marzyć ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Christophe » 27/11/20, 14:54

Makro napisał:Kotły opalane olejem .... Używane leboncon to ... Między 60 a 500 € .....


Tak, dobrze, ale za 20 lat? Właśnie w tej skali musimy rozumować ...

Co więcej, jeśli jest to zabronione, kto mówi, że nie zabroni dostawy? Poprzez rodzaj certyfikacji wymaganej przez dostawców oleju opałowego?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Macro » 27/11/20, 14:58

Nie szukam Ciebie Christophe… Nie szukam nikogo innego… Chcę tylko powiedzieć… Oferuję darmowe ogrzewanie mieszkańcom miasta… Chłodną wodą z elektrowni jądrowa zainstalowana w środku ich wspaniałej aglomeracji : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Będąc na wsi, będziemy delikatnie ogrzewać się naszymi lokalnymi kawałkami drewna ... odzyskując CO² niezbędny do wzrostu drzew przyszłego pokolenia ... : Mrgreen:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Macro » 27/11/20, 15:01

Christophe napisał:
Makro napisał:Kotły opalane olejem .... Używane leboncon to ... Między 60 a 500 € .....


Tak, dobrze, ale za 20 lat? Właśnie w tej skali musimy rozumować ...



Ma chappée .... Został zainstalowany w 1973 ... Jest nadal w użyciu .... 47 lat ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez sicetaitsimple » 27/11/20, 15:07

Christophe napisał:ps: Trochę wpadłem w panikę, bo oczywiście wymiana kotła gazowego jest jeszcze możliwa ale do kiedy? Artykuł z echami nie jest dostępny w całości ...

Tak, oczywiście jest to możliwe dla gazu w istniejącym. W przypadku oleju opałowego jest to „zabronione”. Moim zdaniem pojawi się nisza, która wyłoni się za kilka lat w rozbudowie kotłów na olej opałowy.
To tylko kwestia czasu, nie ma znaczenia, czy kotły olejowe znikną za 10, 15 czy 20 lat.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Christophe » 27/11/20, 15:10

Makro napisał:Ma chappée .... Został zainstalowany w 1973 ... Jest nadal w użyciu .... 47 lat ...


Normalnie, jesteś dostarczany przez dno zbiornika roboczego !! :D

Jeszcze nie uciekłeś? : Mrgreen:

Hej zabawne: kiedy sprawdzi się pojazd kontrolujący zanieczyszczenie kotła ???
Od ponad 20 lat mamy kontrolę zanieczyszczeń samochodowych!

Ups, powinienem był zamknąć moje pudełko !! : Chichot: : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Christophe » 27/11/20, 15:11

Makro napisał:Nie szukam Ciebie Christophe… Nie szukam nikogo innego… Chcę tylko powiedzieć… Oferuję darmowe ogrzewanie mieszkańcom miasta… Chłodną wodą z elektrowni jądrowa zainstalowana w środku ich wspaniałej aglomeracji : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Będąc na wsi, będziemy delikatnie ogrzewać się naszymi lokalnymi kawałkami drewna ... odzyskując CO² niezbędny do wzrostu drzew przyszłego pokolenia ... : Mrgreen:


Ok, więc o tym porozmawiaj: energie-jądrowe-kopalne / kogeneracja-jądrowa-t4695.html ?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Macro » 27/11/20, 15:37

Christophe napisał:
Makro napisał:Ma chappée .... Został zainstalowany w 1973 ... Jest nadal w użyciu .... 47 lat ...


Normalnie, jesteś dostarczany przez dno zbiornika roboczego !! :D

Jeszcze nie uciekłeś? : Mrgreen:

Hej zabawne: kiedy sprawdzi się pojazd kontrolujący zanieczyszczenie kotła ???
Od ponad 20 lat mamy kontrolę zanieczyszczeń samochodowych!

Ups, powinienem był zamknąć moje pudełko !! : Chichot: : Chichot:


Ogrzewałem paliwem tylko przez 5 lat… I wyliczam… że nawet jeśli pracuję w przemyśle naftowym… nie tankuję za darmo mojego kotła ani mojego samochodu. ... Inaczej ... Minęło dużo czasu, odkąd nie będę już interesował się ekonologią, oliomobilą i pojazdem elektrycznym.fr .... Że miałbym pieprzone Audi R8 i lecę helikopterem .. ..

I dla informacji ... Zgodnie z prawem kocioł olejowy musi być konserwowany co roku ... A podczas konserwacji istnieje kontrola przeciw zanieczyszczeniom ....


Przypominam ... Że każdego ranka parkuję mojego elektrycznego Czéro na parkingu mojej pracy ... I że skulam się, żeby tam pojechać, żeby na pewno wrócę wieczorem : Chichot: : Chichot: : Chichot: Utrzymuj ciepło w moim domu z regulacją temperatury 19 ° w ciągu dnia 16 ° w nocy, aby ograniczyć moje zużycie (a tym samym poszukiwanie, zbieranie, transport, przygotowywanie ...) przetworzonego oleju roślinnego
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Christophe » 27/11/20, 15:57

Więc nie ma 47 lat lojalnej służby, jeśli hibernuje od lat !!

Makro napisał:I dla informacji ... Zgodnie z prawem kocioł olejowy musi być konserwowany co roku ... A podczas konserwacji istnieje kontrola przeciw zanieczyszczeniom ....


Zgodnie z prawem bez kontroli władz ... bez certyfikacji kontroli ... itd. Itd ... buczenie buczenie ...

Sam to utrzymuję, czy jest to zabronione? Działa 30 dni w roku ... co najwyżej kilkadziesiąt godzin bez przerwy ... i pali znacznie mniej, odkąd sam go dostosowałem ... : Chichot:

Zrestartowałem kilka dni temu: bez dymu, nawet kondensacja i nawet przy starcie po 10 miesiącach przestoju byłem zaskoczony ... :zaszokować:

ps: wiem na dno zbiornika, to był żart !! Masz więcej humoru, kiedy rozmawiamy pod pasem ... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Macro » 27/11/20, 16:13

Christophe napisał:ps: wiem na dno zbiornika, to był żart !! Masz więcej humoru, kiedy rozmawiamy pod pasem ... : Mrgreen:


To nie jest opowieść o humorze ... Chodzi o to, że przy najmniejszym podejrzeniu kradzieży lub defraudacji ... Skończyłem z celnikami na plecach ... Mam szczęście, że `` być wypłacalnym w stosunku do mojej nieruchomości o wartości ponad 300 000 euro ... Nie chciałbym wkurzać pracy 70 godzin tygodniowo, żeby wszystko to trafiało do państwa ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 427