Poznaj ukryte oblicze zielonych energii

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez sicetaitsimple » 26/11/20, 18:58

Makro napisał:
izentrop napisał: I znowu obliczenia są dokonywane na podstawie żywotności pojazdu wynoszącej 225000 XNUMX km, podczas gdy pojazd elektryczny i jego akumulator mogą podwoić ten czas.

Bez wymiany baterii nigdy nie osiągnie 225000 450.... Nawet mniej niż 000 XNUMX...


Tak, to jest naprawdę pytanie, nie mamy jeszcze wystarczającej perspektywy, aby wiedzieć, czy akumulatory zakupionego dziś pojazdu elektrycznego mogą rzeczywiście zachować rozsądną autonomię, powiedzmy przez około dwadzieścia lat, co jest w przybliżeniu średnią żywotnością pojazdu (we Francji), przy „typowym” użytkowaniu „przeciętnych” Francuzów.
Może faktycznie inaczej jest w przypadku użytku profesjonalnego z dużymi rocznymi przebiegami, na przestrzeni kilku lat.

Osobiście jest to mój ostatni hamulec przy zakupie EV w dniu, w którym wymieniam mój obecny pojazd.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez izentrop » 26/11/20, 23:24

Makro, wytarłeś plastry https://www.aveq.ca/actualiteacutes/une ... production

W dniu, w którym kupię elektryka, wybrałbym taki, w którym łożyska można łatwo wymienić :P
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez phil59 » 27/11/20, 11:33

Jest kilka zoe, które z łatwością przekroczyły 300 000 km. Niektórzy wymieniali akumulatory po ponad 200 000 km, ale robiono to głównie w celu zbadania akumulatorów. Można założyć, że wystarczyłaby minimalna naprawa.

Mój jon ma około 8 lat i ponad 100 000 km. Strata ? tak, mniej niż 20%. (mierzone, nie mierzone).

Drugie życie baterii na poziomie słonecznym jest możliwe.

Ale myślę, że za 15 lat istnienia nadal będę miał ten jon. prawdopodobnie tylko 50-60 km autonomii, ale hej, 300 dni w roku, robię to.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez Macro » 27/11/20, 13:31

Mój C-zero... też ma 8 lat.... I stracił 30% swojej pojemności.... I mogę nim zrobić 80 do 90 km... Mój syn... 50... Mamita 40....
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
expose
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 23/12/11, 12:13
x 3

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez expose » 04/01/21, 15:44

w rzeczywistości turbiny wiatrowe wcale nie są zielone z powodu masowego wykorzystania rzadkich metali, istnieje również problem recyklingu ogromnej betonowej podstawy i tych monstrualnych łopat kompozytowych podczas przyszłego demontażu turbiny wiatrowej: https://www.officiel-prevention.com/dos ... composites
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14824
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez GuyGadeboisTheBack » 04/01/21, 16:28

wystawiać napisał:w rzeczywistości turbiny wiatrowe wcale nie są zielone z powodu masowego wykorzystania rzadkich metali, istnieje również problem recyklingu ogromnej betonowej podstawy i tych monstrualnych łopat kompozytowych podczas przyszłego demontażu turbiny wiatrowej: https://www.officiel-prevention.com/dos ... composites

To prawda, że ​​recykling elektrowni atomowych jest w zasięgu każdego dziecka... Roll: :(
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 210