Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest miliard euro na ochronę klimatu

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez Eric DUPONT » 27/11/20, 08:10

Problem polega raczej na tym, że czas proponuje pomóc wynalazcom i zapewnić im to, czego potrzebują do opracowania i wyprodukowania swojego pomysłu, a jednocześnie, że stworzona firma jest większościową własnością czasu po zdobyciu patentów i oskarżeniu twórcy o biedę.

Myślę, że EDF radzi sobie lepiej z pulsem https://www.edf.fr/pulse
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez Christophe » 27/11/20, 10:32

izentrop napisał:
Christophe napisał:specjalizuje się w sektorze działalności holdingów
Nie widzę problemu, po prostu łatwiej jest tym zarządzać, prawda? https://www.village-justice.com/article ... 32385.html



Problem w tym, że celem spółki, a tym bardziej holdingu finansowego, jest przede wszystkim zarabianie pieniędzy...

Obawiam się, że argument „eko” to kolejne wielkie oszustwo…

Jeśli się mylę, zajmują się ekologią stosowaną! Jeśli tak jest, tym lepiej!

Ale kiedy widzę, że kapitał zakładowy wynosi ponad 600 tys. euro... cóż, mam pewne wątpliwości...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez Christophe » 27/11/20, 10:36

Eric Dupont napisał:Problem polega raczej na tym, że czas proponuje pomóc wynalazcom i zapewnić im to, czego potrzebują do opracowania i wyprodukowania swojego pomysłu, a jednocześnie, że stworzona firma jest większościową własnością czasu po zdobyciu patentów i oskarżeniu twórcy o biedę.

Myślę, że EDF radzi sobie lepiej z pulsem https://www.edf.fr/pulse


Więc !! Więc !! To jest dokładnie to, co myślę!!

We Francji istnieje już sieć wsparcia dla prywatnych innowacji, tzw inkubatory, regionalne agencje wsparcia innowacji, a w szczególności BPI!

Pozwólcie więc, że wyrażę pewne wątpliwości dot filantropia i dobro dla planety tego społeczeństwa Holdingu...

Ta firma ogłosiła się funduszem obywatelskim... Giełda jest funduszem obywatelskim?
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez ENERC » 27/11/20, 14:10

ABC2019 napisał:
Eric Dupont napisał:tak, mam obliczenia i zgodnie z teoretycznymi obliczeniami termodynamicznymi zużywamy prawie tyle samo energii na produkcję ciekłego azotu, ile odzyskujemy w przeciwnym kierunku. około 98%, z pamięci potrzeba 260 w, aby wyprodukować 1 kg ciekłego azotu i teoretycznie odzyskujemy 254 wh/kg. ...to jest zysk z konwersji.

problemem nie jest teoretyczna wydajność, problemem jest praktyczna wydajność procesu, który proponujesz zastosować. Rzeczywiste maszyny mają wydajności znacznie niższe niż wydajności teoretyczne.

Problem pojawia się nawet na poziomie wydajności teoretycznej. W cyklu Linde współczynnik konwersji na ciekły azot w temperaturze 7°C:
linde1.png
linde1.png (30.05 KiB) Wyświetlono 2829 razy


5% przy 150 barach. I tak 95% wraca do sprężarki...

Teoretyczne obliczenia dają:
linde-2.png
linde-2.png (27.05 KiB) Wyświetlono 2829 razy


Daleko nam do teoretycznych 98%.... Obliczenia dostępne są tutaj: http://biblio.univ-annaba.dz/ingeniorat ... Cherif.pdf
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez Eric DUPONT » 27/11/20, 15:13

Te 5%, które przytaczasz z cyklu indyjskiego, odpowiada azotowi, który ulega skropleniu podczas relaksacji i w żadnym wypadku nie stanowi całkowitej wydajności. W cyklu indyjskim z pamięci uzyskujemy co najwyżej 1 kg ciekłego azotu na kWh. jeśli spojrzeć na patent, nie ma w nim wzmianki o cyklu Lindego ani o Claude'u. cykl Claude'a jest bardziej wydajny: 325 Wh na wytworzenie jednego kilograma ciekłego azotu. Należy pamiętać, że cykl Claude'a wywodzi się z firmy Air Liquide.

minimalna energia potrzebna do wytworzenia 1 kg ciekłego azotu jest odwrotna do energii wymaganej do przywrócenia 1 kg ciekłego azotu pod ciśnieniem i w temperaturze otoczenia. z pamięci około 250 Wh na kilogram. bierzesz 1 kilogram ciekłego azotu, dodajesz 250, a masz azot gazowy o temperaturze pokojowej.
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez ABC2019 » 27/11/20, 15:27

Eric Dupont napisał:minimalna energia potrzebna do wytworzenia 1 kg ciekłego azotu jest odwrotna do energii wymaganej do przywrócenia 1 kg ciekłego azotu pod ciśnieniem i w temperaturze otoczenia.

cóż, nie, dokładnie jeśli masz słabą wydajność... cóż, problem polega na tym, że możesz stracić dużo pracy w cieple rozpraszanym w środowisku.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez Eric DUPONT » 27/11/20, 15:50

i odwrotnie, przy odzyskiwaniu energii z otoczenia pobierana jest ogromna ilość ciepła...przynajmniej tyle samo, co przy produkcji.
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez ENERC » 27/11/20, 15:58

ABC2019 napisał:
Eric Dupont napisał:minimalna energia potrzebna do wytworzenia 1 kg ciekłego azotu jest odwrotna do energii wymaganej do przywrócenia 1 kg ciekłego azotu pod ciśnieniem i w temperaturze otoczenia.

cóż, nie, dokładnie jeśli masz słabą wydajność... cóż, problem polega na tym, że możesz stracić dużo pracy w cieple rozpraszanym w środowisku.

Znalazłem dokument Jeana-Renauda BRUGEROLLE’a – byłego studenta Ecole Polytechnique. Inżynier Rozwoju w Dziale Inżynierii
firmy L’AIR LIQUIDE. :D
Wyraźnie wskazuje teoretyczny uzysk na poziomie 0,265 kWh na Nm3.
Jednakże (i pisze to facet z Air Liquide):
Obecnym trendem jest eliminowanie cykli wysokociśnieniowych na rzecz cykli średniociśnieniowych, choć te drugie charakteryzują się nieco niższą wydajnością. Dzieje się tak ze względów technologicznych: w rzeczywistości do ciśnień 45 barów możliwe jest stosowanie maszyn rotacyjnych (zarówno do sprężania, jak i rozprężania), dzięki czemu wymienniki płytowe są znacznie tańsze niż wymienniki uzwojone wysokociśnieniowe.
W tych warunkach natężenie przepływu w cyklu jest w przybliżeniu ośmiokrotnie większe od natężenia przepływu cieczy. Specyficzne zużycie skraplacza jest rzędu
0,67 kWh/litr lub 0,95 kWh/Nm3 ciekłego azotu

Ogólna wydajność cyklu wynosi zatem 28%. (Stosunek teoretycznej energii skraplania do całkowitej energii faktycznie zużytej.)

Główną zaletą tego procesu jest jego prostota i niezawodność. Tylko gaz, który ma zostać skroplony, wchodzi do składu obiegu, który zawiera bardzo niewiele pierwiastków. Z drugiej strony ma poważną wadę polegającą na obróbce bardzo dużego natężenia przepływu gazu, co w połączeniu z niskimi współczynnikami przenikania gazów wymaga stosowania dużych powierzchni wymiany ze względu na utrzymywane małe różnice temperatur.
Zastosowanie wymienników płytowych umożliwia usunięcie tej wady, ponieważ mają one bardzo duże powierzchnie wymiany.
Największe obecne jednostki osiągają moc około dziesięciu megawatów.


Dlatego też w 28 r. Air Liquide osiągnęła stopę zwrotu na poziomie 1972%. Artykuł pochodzi z 1972 r., ale byłbym zaskoczony, gdyby wiele się zmieniło.
https://www.persee.fr/doc/jhydr_0000-00 ... _12_2_4341

Edycja: ponieważ musimy przejść przez sprężarkę 8 razy, przy wydajności 85 wypadamy na 0,28 (0.85^8).
A przy wydajności wynoszącej 95% (niełatwej do zbudowania) osiągnęlibyśmy 66%
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez Eric DUPONT » 27/11/20, 16:07

Eric Dupont napisał:tak, mam obliczenia i zgodnie z teoretycznymi obliczeniami termodynamicznymi zużywamy prawie tyle samo energii na produkcję ciekłego azotu, ile odzyskujemy w przeciwnym kierunku. około 98%, z pamięci potrzeba 260 w, aby wyprodukować 1 kg ciekłego azotu i teoretycznie odzyskujemy 254 wh/kg. ...to jest zysk z konwersji.


widać, że moje teoretyczne obliczenia dotyczące energii potrzebnej do wytworzenia 1 kg ciekłego azotu są dobre... podobnie jak reszta.
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez ENERC » 27/11/20, 16:33

Eric Dupont napisał:
Eric Dupont napisał:tak, mam obliczenia i zgodnie z teoretycznymi obliczeniami termodynamicznymi zużywamy prawie tyle samo energii na produkcję ciekłego azotu, ile odzyskujemy w przeciwnym kierunku. około 98%, z pamięci potrzeba 260 w, aby wyprodukować 1 kg ciekłego azotu i teoretycznie odzyskujemy 254 wh/kg. ...to jest zysk z konwersji.


widać, że moje teoretyczne obliczenia dotyczące energii potrzebnej do wytworzenia 1 kg ciekłego azotu są dobre... podobnie jak reszta.

Nie powiedziałem, że jest odwrotnie. Ale jak widać na diagramie izentalpicznym:
Obraz

Nie można upłynnić, jeśli temperatura na wlocie rozszerzania izentalpicznego jest wyższa niż -150°C. Ma to dwie konsekwencje:
- musisz odzyskać mechaniczną pracę spustu
- w celu odzyskania go ze sprężarki.

Ponieważ jednak trzeba wykonać kilka przejść przez sprężarkę (Air Liquide zaleca 8, aby obniżyć temperaturę przed rozprężeniem poniżej -150°C), należy kilkakrotnie połączyć wydajności rozprężania i sprężania.
To wyjaśnia, dlaczego rzeczywista wydajność jest daleka od wydajności teoretycznej.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158