Obliczenie przekroju kabla solarnego 24 V?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13689
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1515
Kontakt :

Re: Obliczanie przekroju kabla słonecznego.




przez izentrop » 20/10/20, 14:00

k-nich napisała:Dziękuję za odpowiedzi.

Na regulatorze mam 27,6V. Nie mierzyłem jednocześnie napięć na wyjściu paneli ale postaram się to zrobić dzisiaj.
Z drugiej strony, co jest ciekawe i czego nie mogę ogarnąć, mam taką samą wartość w amperach na wyjściu paneli, jak na wejściu regulatora.
Mając kilka instalacji wziąłem panele z innego budynku, gdzie wszystko działa poprawnie, aby spróbować uzyskać ten sam efekt. Około 3A wejście i wyjście.
Regulator (victron) nie podlega dyskusji, ponieważ wymieniłem go na inny w celu przetestowania. Wynik jest identyczny.
Przesunięcie paneli oznaczałoby wycięcie znacznej liczby drzew, a nie bardzo mi na tym zależy.
Dzisiaj idę ponownie złożyć panele przeniesione dzień wcześniej, aby sprawdzić, czy nadal działają poprawnie.

Przy 6 kwadratach na wyjściu panelu powinieneś znaleźć 28,4 V. Niewystarczający do ładowania akumulatorów 24 V, z wyjątkiem bezpośredniego podłączenia.
0 x
k-nich
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 19/10/20, 20:45

Re: Obliczanie przekroju kabla fotowoltaicznego 24 V?




przez k-nich » 20/10/20, 22:14

Cały system jest podłączony podczas pomiarów panelu, regulatora i akumulatora, ale nie ma odbiornika.

A priori akumulatory nadal dają radę, bo pomimo okropnej pogody w ostatnich dniach i codziennego zużycia (nie jestem podłączony do sieci), wyświetlają one w tej chwili 25,4.

Czy zatem, kierując się logiką tych obliczeń, byłoby lepiej kupić na przykład 8 paneli o mocy 60 W (zamiast moich 4 ze 120) i połączyć je szeregowo z regulatorem mppt? Miałbym wtedy 96 woltów i 5 amperów.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13689
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1515
Kontakt :

Re: Obliczanie przekroju kabla fotowoltaicznego 24 V?




przez izentrop » 20/10/20, 22:53

Mając informacje na koncie drop, trudno doradzić.
k-nich napisała:moje 4 ze 120
pod jakim napięciem? i po co zmieniać panele, skoro można je połączyć szeregowo?

Nie wszystko spójne Roll:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 115