Rozwiązanie mojego problemu z mikropęcherzykami powietrza w cyrkulatorze grzewczym?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Rozwiązanie mojego problemu z mikropęcherzykami powietrza w cyrkulatorze grzewczym?




przez Flytox » 17/10/20, 23:20

W instalacji, która ładnie bulgotała, zapytałem instalatora, co możemy zrobić oprócz dodania automatycznego spustu.
Wyjaśnił mi, że w trudnych przypadkach dodał do instalacji dawkę Mir (mydła w płynie) ... :zaszokować:
Nie próbowałem jego rzeczy, ale usunięcie najgłośniejszego aluminiowego grzejnika poprawiło ogólnie hałas .... : Wink:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 225

Re: Rozwiązanie mojego problemu z mikropęcherzykami powietrza w cyrkulatorze grzewczym?




przez ne 44 » 18/10/20, 01:37

Pranie to sztuczka znana i stosowana przez niektórych do korygowania pH instalacji ... a czasem do ochrony przed korozją.

Nigdy nie testowałem.
0 x
newstarnord
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 21/01/19, 09:52
x 6

Re: Rozwiązanie mojego problemu z mikropęcherzykami powietrza w cyrkulatorze grzewczym?




przez newstarnord » 19/10/20, 09:23

Cóż, pewne jest to, że teraz automatyczne odpowietrzniki są skuteczne: w pewnym momencie ciśnienie spadło po wlocie powietrza, automatyczne odpowietrzniki musiały zadziałać.

Potem odpowietrzam grzejniki bez cyrkulatora przy 30 °: nie wydaje mi się, żeby było jeszcze powietrze.
Istnieją automatyczne odpowietrzniki do chłodnicy z tarczą fibrową do chłodnicy z przyłączem 5/10: niestety tarcza musi być wymieniana co 3 lata. W przypadku 5/10 lub 1/8 cala w przypadku moich żeliwnych grzejników nie ma wielu innych technologii automatycznego opróżniania. Więc zostanę przy ręcznych pułapkach.

Jeśli nie, na pewno założę taki na grzejnik stalowy, który musi mieć przyłącze 1/2 lub 3/4.
Będzie to „zabezpieczenie” w przypadku zablokowania jednej z dwóch pozostałych pułapek w instalacji.
0 x
newstarnord
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 21/01/19, 09:52
x 6

Re: Rozwiązanie mojego problemu z mikropęcherzykami powietrza w cyrkulatorze grzewczym?




przez newstarnord » 13/03/21, 23:20

Okay, znowu problem z krwawieniem 80 ° tym razem po przypadkowym ponownym wprowadzeniu odrobiny powietrza do chłodnicy :płakać:.

W rezultacie, mając pewne wątpliwości, zdemontowałem swoje „nowe-stare” automatyczne pułapki. Mam kilka wniosków:

- Bardzo stare pułapki (oryginalne, które wymieniłem na pułapki włoskie bez marki BD) mają swoją igłę utlenioną i przez to nie są już skuteczne, to na pewno dlatego, że igła nie porusza się już swobodnie, są naprawdę nie do odzyskania, ale były solidne konstrukcja, z ramieniem czerpaka, które aktywowało igłę po opuszczeniu pływaka.

- „Nowi” Włosi bez marki BD mają bardzo delikatną konstrukcję: nie ma pręta „balansującego”, który uruchamia igłę, ale bardzo miękki pręt zamocowany na osi, którą można bardzo łatwo odłączyć. Igłę można wyjąć za pomocą klucza BTR, ale wtedy to oddziela całość. Więc dlaczego zrobiłeś to wymiennym?
- Nowy od BD, który zarządza przedmuchiwaniem bojlera, już wydaje się niesprawny: być może dlatego, że wyczyściłem go octem: osad octu na otworze iglicy. W każdym razie nie wydaje się już wystarczająco „czuły”, aby skutecznie oczyścić moją instalację, w której jest rozpuszczone powietrze.
- Zmieniam to i tam słyszę, że pułapka włącza się, gdy przechodzimy pod 70 °

- Po obejrzeniu konstrukcji tych „maszyn” wyciągam dwa wnioski:

- Lepiej wydać 10 euro zamiast 7 i mieć markową pułapkę z igłą ze stali nierdzewnej i lepszą ochroną przed korozją
- Lepiej nigdy tego nie dotykaj
- Ocet do ich czyszczenia niekoniecznie jest dobrym pomysłem: stary był nieodwracalny, nie był zablokowany przez wapień, ale wręcz przez korozję
- Nie baw się jakością syfonów, są one niezbędnymi elementami ochrony kotła. : Idea:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 487