Mały grządka warzywna 69 na drodze do lenistwa

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez Doris » 24/09/20, 13:46

Moindreffor napisał:z wyjątkiem tego, że jest to część porad i trików bobo dotyczących recyklingu w domu, takich jak wiadra z rolkami PQ, dżdżownice kompostujące...

Tak, nie ja będę Ci mówił coś przeciwnego, bo choć mam dostęp do nadmiaru fusów po kawie, to już dawno przestałem przynosić je z pracy do domu, ze względu na niewielki efekt... .. Stałem się zdecydowanie zbyt leniwy na takie rzeczy.
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez zasadowy » 24/09/20, 14:05

Znalazłem ten post od Rajqawee, zamieszczam link z powrotem, bo jest super interesujący.
Rajqawee napisał:Witam wszystkich
Czy widziałeś tę informację: https://agriculture.gouv.fr/une-nouvell ... il-de-lign
Udało mi się znaleźć mój ogród...fragment:
„Średnie lub łagodne zbocza wzgórz zachodniego Lyonu, z piaskami mulistymi i piaskami gliniastymi z gnejsu, głównie łąkami.
Dominujący typ gleby: Alokrisole (100%)”

„Alocrizole to gleby średnio i gęste (o miąższości powyżej 35 cm), od kwaśnego do bardzo kwaśnego, powstałe z alteritów piaskowców, łupków lub skał krystalicznych, które najczęściej obserwuje się pod lasami lub naturalną roślinnością. Alocrizole są bogate w glin wymienny, potencjalnie przyswajalne i szkodliwe dla żywienia roślin.”

Powodzenia z aluminium :( Dziwi mnie kwasowość, bo będąc w kamieniołomie, wydawało mi się, że gleba jest raczej wapienna. Nawet w to wątpię...
0 x
to zależy
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez Rajqawee » 24/09/20, 14:51

Bądź jednak ostrożny: precyzja wyświetlana na geoportalu jest prawdopodobnie „fikcyjna”. Możliwe jest zatem, że Twoja sytuacja osobista jest w rzeczywistości inna. Biorąc pod uwagę rodzaj gleby (może niezbyt duży), przydatna może być analiza, o której wspomina Didier w swojej książce (z pamięci, 50 euro za „podstawową” analizę), przynajmniej test Ph (wcale nie drogi). kolejne operacje
1 x
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez zasadowy » 27/09/20, 15:30

W tym roku miałem też dużo stworzeń, ponieważ pozwoliłem, aby około 100 mXNUMX ogrodu przekształciło się w łąkę, aby zbierać siano.

Dlatego już na początku września musieliśmy skosić siano. Znalazłam w narzędziach ogrodniczych kosę i... nie było łatwo ją ogarnąć!
0 x
to zależy
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez sicetaitsimple » 27/09/20, 15:59

Alkaline napisał:Dlatego już na początku września musieliśmy skosić siano. Znalazłam w narzędziach ogrodniczych kosę i... nie było łatwo ją ogarnąć!


Ja też tego próbowałam i faktycznie nie jest to łatwe! Dla leniwych, którzy mogą zbierać trawę (siano), rotofil (lub w niektórych przypadkach „ostrze” roto), jest to nadal bardzo praktyczne, zwłaszcza, że ​​można go używać wszędzie (przejścia, przejścia), stopy,...) żeby od czasu do czasu coś "posprzątać".
Ale gest jest mniej piękny.... (mój jest elektryczny na baterie, przynajmniej nie śmierdzi i jest znacznie mniej hałaśliwy).
3 x
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez zasadowy » 30/09/20, 19:15

Przyznam, że nie jest to leniwe i było mi ciężko, ale mimo wszystko daje mi to satysfakcję.
20200930_190525.jpg
Domowe siano zajmuje miejsce!

Myślę, że wziąłem równowartość 2 kwadratowych butów. Został mi jeden 17 kg. Zebrałem także 1 okrągłą belę słomy. Nadszedł czas na powiększenie ogrodu warzywnego : Wink:
20200930_190506.jpg
Słoma i pod plandeką powiększenie.
2 x
to zależy
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez zasadowy » 30/09/20, 19:22

Dzisiaj pogoda była wspaniała do prac ogrodniczych, mało słońca, bardzo wilgotna gleba :D Posadziłam czosnek i cebulę. Zasiana fasola... zobaczymy. Czasem pod sianem ziemia może być bardzo luźna i bardzo wilgotna, a zaraz obok bardzo sucha, jakby siano było tam nieprzepuszczalne.
0 x
to zależy
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez sicetaitsimple » 30/09/20, 20:11

Alkaline napisał:Dzisiaj pogoda była wspaniała do prac ogrodniczych, mało słońca, bardzo wilgotna gleba :D Posadziłam czosnek i cebulę. Zasiana fasola... zobaczymy. Czasem pod sianem ziemia może być bardzo luźna i bardzo wilgotna, a zaraz obok bardzo sucha, jakby siano było tam nieprzepuszczalne.


Pewnie już to mówiłeś, ale nie pamiętam. W jakim obszarze jesteś? Najlepiej uzupełnić swój "profil" o swój region (nie jest potrzebny adres pocztowy!). W wątkach dotyczących „ogrodu warzywnego” jest to bardzo przydatne, aby uniknąć porównywania sytuacji, które tak naprawdę nie są porównywalne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez zasadowy » 01/10/20, 22:51

sicetaitsimple napisał:Pewnie już to mówiłeś, ale nie pamiętam. W jakim obszarze jesteś?
w górach Lyonnais „69” : Wink:
sicetaitsimple napisał: Najlepiej uzupełnić swój „profil” swoim regionem. W wątkach dotyczących „ogrodu warzywnego” jest to bardzo przydatne, aby uniknąć porównywania sytuacji, które tak naprawdę nie są porównywalne.
Idę właśnie teraz :)
0 x
to zależy
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez sicetaitsimple » 02/10/20, 11:56

Alkaline napisał: w górach Lyonnais „69” : Wink:


Czy jestem głupi.... : Oops:

Jednak teraz będziemy wiedzieć, w jakim wątku „ogrodu warzywnego” uczestniczysz. A „Mont du Lyonnais” jest wciąż znacznie dokładniejsze niż „69”.
Na dużej wysokości? Również w tym przypadku może to powodować znaczne różnice, szczególnie pod względem okresów i intensywności przymrozków.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 307