Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 648
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 232

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez ne 44 » 13/09/20, 02:18

Christophe napisał:Jeśli akumulator ładuje się w ciągu 15 sekund... oznacza to koniecznie BARDZO BARDZO BARDZO WYSOKI prąd ładowania.


Absolutnie... bardzo duży prąd, dlatego... odpowiednie okablowanie (nie jest to wygrana).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez Obamot » 13/09/20, 09:02

W przypadku tego okablowania CERN osiągnął 27 000 amperów na długości 60 metrów, wykorzystując nadprzewodnictwo: https://home.cern/fr/news/news/accelera ... ntensities

AD 44 napisał:Rzeczywiście, dyskurs się zmienia...

Grafen, temat poruszany już jakiś czas temu.
Cześć! Nadal jestem szczęśliwy, ale nie aż tak, mówiłem już o skali płaskiej!

Zauważ, że było inaczej Mówiłem o superkondensatorach, a nie o bateriach (co tutaj zrobiłem) w tamtym czasie badacze z UCLA chcieli rozwikłać tajemnicę grafenu (materiału dostępnego w nanoprobówkach, bardzo drogiego w produkcji) i opracowali projekt mający na celu jego wyprodukowanie z czytnika/nagrywarki DVD! https://www.graphene-info.com/ucla-enha ... ialization Byłem ostrożny, pochodził z dobrego źródła, więc go tłumiłem, powiedziałem:
Obamot napisał:- Wolałbym, żeby przenieśli się na UCLA i pokazali nam „GOTOWY” grafen superkapa (a nie marzenie laboranta, bo potencjał jest ogromny i ma być rozwijany na etapie przemysłowym...

A więc miraż grafenu do budowy akumulatorów właściwie już znałem (dzięki za przypomnienie). : Lol:

...potem był projekt Désertec, studiowaliśmy i dowiedzieliśmy się... Aby przesyłać prąd na tysiące kilometrów, oto zastosowanie materiałów nadprzewodzących, które mogłoby rozwiązać ten problem. Dodatkowa trudność, potrzebujemy nadprzewodników w temperaturze pokojowej... Uczymy się problemów izolacji, dielektryka itp. To w dużej mierze dotyka fizyki kwantowej. Twierdzenie, że dziennikarze popełniają błędy, fantazjując o grafenie, nawet w poważnych gazetach https://www.bilan.ch/techno/la_supracon ... _du_sahara Musiałem ciężko pracować, żeby to zrozumieć, znajomość podstaw pomaga… : Wink:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez Christophe » 13/09/20, 15:00

Obamot napisał:- „Nie masz podstaw”

Orelsan. —


Poprawiłem i dodałem kilka...podstawowych...zdań... : Chichot:
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez Christophe » 13/09/20, 15:04

AD 44 napisał:Absolutnie... bardzo duży prąd, dlatego... odpowiednie okablowanie (nie jest to wygrana).


Nawet nie okablowanie stwarza największy problem, ale możliwość dostarczenia zasilania... Już o tym rozmawialiśmy...

Samochód termiczny, który napełni się 50 L w ciągu powiedzmy 2 minut, ma energię: 50 L * 10 kWh = 500 kWh... i moc 500 * 3600 / 120 = Odpowiednik 15 MW... : Chichot:

Po uwzględnieniu odpowiednich wydajności „pompy kołowej” (= 30% w przypadku energii cieplnej, 80% w przypadku energii elektrycznej) do naładowania równoważnego samochodu elektrycznego (taka sama autonomia, to samo zużycie energii) wymagana byłaby moc 15 * 0.3/0.8 = 5.6 MW 2 minuty...a zatem 560 kW w 20 minut....i 190 kW w 1 godzinę...19 kW w 10 godzin...itd.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9807
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2660

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez sicetaitsimple » 13/09/20, 15:09

AD 44 napisał:
Obamot napisał:Tsssss ... Ach, mowa się zmienia!
Ale gdzie podziały się baterie grafenowe do zasilania autobusów miejskich i orbitalnych? : Chichot: "Nauczyciel"?
Gdzie jest link do „obietnica baterii grafenowych„Pfouit, poleciał? ! : Chichot: : Chichot: :D



Rzeczywiście, dyskurs się zmienia...

https://forums.futura-sciences.com/envi ... gie-4.html


: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

PS: aby zrozumieć, musisz przejrzeć link do wątku nauk o przyszłości.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez Obamot » 13/09/20, 15:14

sicetaitsimple napisał:
AD 44 napisał:
Obamot napisał:Tsssss ... Ach, mowa się zmienia!
Ale gdzie podziały się baterie grafenowe do zasilania autobusów miejskich i orbitalnych? : Chichot: "Nauczyciel"?
Gdzie jest link do „obietnica baterii grafenowych„Pfouit, poleciał? ! : Chichot: : Chichot: :D



Rzeczywiście, dyskurs się zmienia...

https://forums.futura-sciences.com/envi ... shing.html


: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

PS: aby zrozumieć, musisz przejrzeć link do wątku nauk o przyszłości.

Szczególnie cieszę się, że poradziłeś sobie sam!
A ty nadal masz czelność narzekać : Lol:
Coraz bardziej rozczarowująca postać, która nic nie wnosi do debaty i jest rażąco niekompetentna!

sicetaitsimple napisał:Wiesz jak czytać? Wiesz, co oznacza „mogłoby” [i bla bla bla o trybie warunkowym].

: Arrowd: Chociaż w rzeczywistości było to OŚWIADCZENIE : Arrowd:
sicetaitsimple napisał:„Ultraszybkie” ładowanie to obietnica akumulatorów grafenowych, mimo wszystko może być interesujący w wielu zastosowaniach (na przykład autobusy miejskie). Poczekaj i zobacz.
Tryb warunkowy dotyczy wyłącznie „aplikacji”.
Naprawdę myślisz, że jesteśmy głupi, Kiki.
Ostatnio edytowane przez Obamot 13 / 09 / 20, 15: 23, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez Christophe » 13/09/20, 15:23

Obamot napisał:Szczególnie się cieszę, że cię znokautowałem!


Niezbyt dobra mentalność... czy się mylę?
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 648
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 232

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez ne 44 » 13/09/20, 15:24

Christophe napisał:
AD 44 napisał:Absolutnie... bardzo duży prąd, dlatego... odpowiednie okablowanie (nie jest to wygrana).


Nawet nie okablowanie stwarza największy problem, ale możliwość dostarczenia zasilania... Już o tym rozmawialiśmy...

Samochód termiczny, który napełni się 50 L w ciągu powiedzmy 2 minut, ma energię: 50 L * 10 kWh = 500 kWh... i moc 500 * 3600 / 120 = Odpowiednik 15 MW... : Chichot:

Po uwzględnieniu odpowiednich wydajności, do naładowania równoważnego samochodu elektrycznego (ten sam zasięg, to samo zużycie energii) w 15 minuty potrzebna byłaby moc 0.3 * 0.8/5.6 = 2 MW... a zatem 560 kW w 20 minut... .i 190 kW w ciągu 1 godziny...19 kW w ciągu 10 godzin...itp. itd...


Osobiście nie jestem w ogóle gotowy na ponowne otwarcie mojego terenu w celu wymiany i ponownego zainstalowania łącza B o długości prawie 50 metrów za skrzynką, muszącego obsługiwać takie natężenie prądu.
Ostatnio edytowane przez ne 44 13 / 09 / 20, 15: 27, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez Obamot » 13/09/20, 15:26

Nie, masz rację, Christophe, właściwie to się wyjaśniło. (edytowałem)

A za „mentalność” nazywa ludzi „Królem…” i nikt nie reaguje…

Każąc mu się „zamknąć”, uprzedzono mnie: mam nadzieję, że widzicie tę dysproporcję…
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9807
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2660

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez sicetaitsimple » 13/09/20, 15:33

Christophe napisał:
Obamot napisał:Szczególnie się cieszę, że cię znokautowałem!


Niezbyt dobra mentalność... czy się mylę?


Tym bardziej, jeśli porównamy to, co napisałem z wieloma warunkami warunkowymi („może”, „może być”, „poczekaj i zobacz”, „obiecuje”) z konkretnymi stwierdzeniami pana Obamota, to na rynku istnieje około 5 lat Kanał Futura Sciences!
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 170