Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez sicetaitsimple » 12/09/20, 17:54

Wiesz jak czytać? Czy wiesz, co oznacza „może” lub „może można” i co oznacza „poczekać i zobaczyć”?

Obietnicy nie składam ja, ale producenci. Poczekaj i zobacz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez Obamot » 12/09/20, 18:51

Może to Ty nie wiesz/chcesz przeczytać!

Którzy producenci? Połączenia?

Nie widzę, żeby którykolwiek producent uwolnił się od praw fizyki. To dziennikarze fantazjowali o grafenie.

Dopóki nie udowodniono inaczej, grafen ma grubość tylko jednego atomu (w przeciwnym razie nie nazywałby się grafenem...) QED

Odpowiedz na moje pytania z przedostatniego postu, cóż, nie, myślę, że nie odpowiesz, bo nie znasz odpowiedzi!

Inaczej już dawno zrozumiałbyś, co mam na myśli, i nie odpowiedziałbyś: „obietnica budowniczych"

Wielka szkoda : Chichot: : Chichot: : Chichot:
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez sicetaitsimple » 12/09/20, 19:17

Obamot napisał:Inaczej już dawno zrozumiałbyś, co mam na myśli, i nie odpowiedziałbyś: „obietnica budowniczych"


Być może jeszcze nie zrozumiałeś, że tak naprawdę nie obchodzi mnie, co masz na myśli...
Czy poza środowiskami szpitalnymi, dziennikarskimi czy wydawniczymi doradzacie lub kierujecie także firmami rozwijającymi magazyny energii elektrycznej?
Powtarzam, XXXXXXX

Moderowane przez Remundo
2 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez ENERC » 12/09/20, 19:26

sicetaitsimple napisał:Dziękuję za ten spis, który z grubsza odpowiada temu, co miałem na myśli (nawet jeśli nie mam EV, bardzo mnie to interesuje).

Wracając do wątku i artykułu cytowanego w pierwszym poście, możemy zatem wyraźnie zobaczyć, że istnieje optimum, które można znaleźć między, z jednej strony, zdolnością terminali ładujących do dostarczania znacznych mocy ładowania i z drugiej strony zdolność pojazdów do ich przyjęcia (bez zbyt szybkiego spadku mocy ładowania w miarę postępu ładowania).
Może hybrydowe systemy pamięci masowej Li-Ion / Grafen mogą pomóc. Poczekaj i zobacz.

Lit dobrze trzyma 2C - czyli 120 kW na 60 kWh. Tak robią Tesla i Porsche (Porsche jest na 800 V).

Możemy zadać sobie pytanie, czy grafen może pomóc w regeneracji hamulców, ponieważ wymaga on wielu cykli. Moim zdaniem ma to sens w przypadku autobusu miejskiego, który spędza czas na przyspieszaniu i hamowaniu, ale mniej w przypadku ciężarówki lub samochodu osobowego.
Kiedy hamuję, rzadko przekracza 30 kW wysyłane do akumulatora. W najgorszym przypadku tracimy trochę energii w hamulcach mechanicznych.

Nie widzę też sensu, aby grafen miał większą moc. Tesla wypuszcza już ponad 400 kW w wersji z podwójnym silnikiem. Nie widzę sensu przechodzenia na kombinezon anty-G : Mrgreen: . To już jest niesamowicie trudne.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez Obamot » 12/09/20, 20:32

sicetaitsimple napisał:
Obamot napisał:Inaczej już dawno zrozumiałbyś, co mam na myśli, i nie odpowiedziałbyś: „obietnica budowniczych"


Być może jeszcze nie zrozumiałeś, że tak naprawdę nie obchodzi mnie, co masz na myśli...
Czy poza środowiskami szpitalnymi, dziennikarskimi czy wydawniczymi doradzacie lub kierujecie także firmami rozwijającymi magazyny energii elektrycznej?
Powtarzam, brać pigułki itp..

Ach, nadal nie ma debaty technicznej, jak można było się spodziewać : Lol: I zawsze tak miło i elegancko!

Twoje słowa pozostawiają mnie obojętną. Myślałam, że z twoją arogancją jesteś lepszy. Tak długo, jak o tym myślę, nie przypominam sobie, żebyś opublikował coś interesującego. Może z wyjątkiem poproszenia mnie o „konsultację z psychologiem” : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Dobrze interweniujesz we wszystkich tematach, aby pokazać swoje „nauka- ty też, ale jak się trochę podrapiesz, to co do cholery...
O nie, jesteś dobry w kopiowaniu/wklejaniu i to wszystko :( : Mrgreen:

Nazwałeś mnie królem c... Bardzo dobrze wiem, co mówię w odniesieniu do grafenu i nie masz najmniejszego doświadczenia, żeby mnie oceniać. Jesteś na liście trolli, a ja myślałem, że publikujesz posty, jakbyś był częścią lobby! Myślę, że po twojej fenomenalnej pomyłce z grafenem wybraliby mądrzejszego...
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez Moindreffor » 12/09/20, 21:12

Obamot napisał:Doskonale wiem, co mówię w przypadku grafenu

uwaga!!! masz przed sobą ogrom nauki, faceta, który wie wszystko, od grafenu po pH moczu i który może cię wyleczyć, po prostu komponując menu na wieczorny posiłek : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
ale kto go znowu wypuścił???
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez sicetaitsimple » 12/09/20, 21:19

ENERC napisał:Lit dobrze trzyma 2C - czyli 120 kW na 60 kWh. Tak robią Tesla i Porsche (Porsche jest na 800 V).

Możemy zadać sobie pytanie, czy grafen może pomóc w regeneracji hamulców, ponieważ wymaga on wielu cykli. Moim zdaniem ma to sens w przypadku autobusu miejskiego, który spędza czas na przyspieszaniu i hamowaniu, ale mniej w przypadku ciężarówki lub samochodu osobowego.
Kiedy hamuję, rzadko przekracza 30 kW wysyłane do akumulatora. W najgorszym przypadku tracimy trochę energii w hamulcach mechanicznych.

Nie widzę też sensu, aby grafen miał większą moc. Tesla wypuszcza już ponad 400 kW w wersji z podwójnym silnikiem. Nie widzę sensu przechodzenia na kombinezon anty-G : Mrgreen: . To już jest niesamowicie trudne.


Zgadzam się, w przypadku wiceprezesa nie widzimy dzisiaj co byłoby naprawdę zdecydowaną zaletą. Następnie będzie to zależeć od ewolucji kosztów poszczególnych technologii.
Miałem na myśli raczej konkretne zastosowania jak wspomniany już autobus miejski, czy cokolwiek co ma charakter „wahadłowy” z dużymi prędkościami obrotowymi, ale małą jednostkową przebytą odległością.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez Christophe » 12/09/20, 21:39

Cóż, przyjaciele... będziemy musieli wrócić do podstaw...

Jeśli akumulator ładuje się w ciągu 15 sekund... oznacza to koniecznie BARDZO BARDZO WYSOKI prąd ładowania...

Obliczanie narożnika małego stołu:

Weźmy akumulator 1008 Wh przy 48V, czyli akumulator 21 Ah (48*21 = 1008)

Jeśli ten akumulator naładuje swoje 15 Wh w 1008 sekund, otrzymamy moc 1008 * 3600 / 15 = 242 XNUMX kW lub poniżej około 48 V 5040A...

Niewiele jest rzeczy, które są w stanie wytrzymać już 500A (mocna profesjonalna spawarka to 250A)... więc wrzucając 5000A do akumulatora... mam ci narysować?

Nawet elektrownia jądrowa nie pracuje poniżej 5000 A!! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Dlatego musimy zachować przynajmniej POWAŻNOŚĆ!!

Natężenie prądu zależy oczywiście od napięcia... ale dostarczana moc zależy od pojemności.

Ładowanie w ciągu 15 s oznacza prąd ładowania 5040 / 21 = 240C... niemożliwe... najlepsze akumulatory mają temperaturę 100C (lipografit...grafen?) w stanie rozładowania i żywotność nie przekraczającą 100 cykli ...

Ta wartość 240C nie zależy od charakterystyki akumulatora (stwierdzamy, że 3600 / 15 = 240...)... ładowanie w ciągu 15 sekund oznacza zatem prąd ładowania 240-krotność nominalnej pojemności akumulatora... cokolwiek to drugie...
2 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez Obamot » 13/09/20, 01:41



- „Nie masz podstaw”

Orelsan. —
1 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 648
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 232

Re: Opracowano baterie grafenowe, ale 60 Wh / kg ładują się w 15 sekund




przez ne 44 » 13/09/20, 02:16

Witam,

Obamot napisał:Tsssss ... Ach, mowa się zmienia!

Ale gdzie podziały się baterie grafenowe do zasilania autobusów miejskich i orbitalnych? : Chichot: "Nauczyciel"?

Gdzie jest link do „obietnica baterii grafenowych„Pfouit, poleciał? ! : Chichot: : Chichot: :D



Rzeczywiście, dyskurs się zmienia...

https://forums.futura-sciences.com/envi ... gie-4.html

Grafen, temat poruszany już jakiś czas temu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 197