Obiekty połączone, IoT, IoT

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Connected Objects, IoT, IoT




przez izentrop » 04/07/20, 15:26

Samouczek Shelly, który podaje również ustawienia aplikacji na Androida https://www.domo-blog.fr/shelly-2-5-com ... ts-jeedom/ ... dostępne dla wszystkich, nawet neofitów, ale możliwości pozostają dość ograniczone.
phil59 napisał:Jak nazywacie stały identyfikator? To stałe IP, a twoje palce się rozwidliły? lub co to jest
Musiałem pomylić go z ABC albo psem Obelixa : Wink:

Ten 5-funkcyjny router przy mniej niż 20E powinien załatwić sprawę jako punkt dostępowy z anteną 5 dBi, do której można dodać antenę 24 dBi, jeśli zasięg jest niewystarczający.

Kręciliśmy się, osobiście tego nie potrzebuję, ale sterowanie ogrzewaniem ze smartfona mogłoby mi się przydać do obniżenia lub podniesienia temperatury, gdy jesteśmy w ruchu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Connected Objects, IoT, IoT




przez Forhorse » 04/07/20, 15:38

izentrop napisał:Samouczek Shelly, który podaje również ustawienia aplikacji na Androida https://www.domo-blog.fr/shelly-2-5-com ... ts-jeedom/ ... dostępne dla wszystkich, nawet neofitów, ale możliwości pozostają dość ograniczone.


Jest to DUŻO wystarczające dla aplikacji, o której tutaj mówimy. (Mam 2 takie w domu do zarządzania oświetleniem zewnętrznym, więc bardzo dobrze widzę, co można, a czego nie można z nim zrobić natywnie)
Aby uzyskać więcej możliwości, musi zostać zintegrowany z bardziej kompletnym rozwiązaniem automatyki domowej (przykładem jest Jeedom) ze scenariuszem i firmami, ale tam wykracza poza zakres żądania (nawet jeśli może być częścią funkcji automatyki domowej system)
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Connected Objects, IoT, IoT




przez izentrop » 04/07/20, 15:47

Forhorse napisał:Mam 2 w domu do zarządzania oświetleniem zewnętrznym
Do tego mam czujniki podczerwieni. Dodatkowo odstrasza intruzów. : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Connected Objects, IoT, IoT




przez Forhorse » 04/07/20, 16:35

Czujniki podczerwieni mają swoje ograniczenia, zimą przy wietrze są ciągle włączone.
A jeśli chodzi o odstraszanie intruzów, to nie odstrasza ich na długo, gdy jest się jedynym mieszkańcem w promieniu 1 km... W tym celu bardziej polegam na dobrym systemie nadzoru wideo (jest to o wiele bardziej odstraszający)
Wolę wybrać, kiedy ma być włączony. A dzięki mojej pracy mogę wchodzić i wychodzić o każdej porze nocy, więc dodanie zegara nie jest właściwe.
Pilot ze smartfona bardzo mi odpowiada (i mam nadzieję, że funkcja geofencingu w aplikacji Jeedom kiedyś w końcu zacznie działać poprawnie i włączy się automatycznie, gdy wrócę do domu
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2221
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Connected Objects, IoT, IoT




przez phil59 » 04/07/20, 19:22

sonoff 433.JPG
sonoff 433.JPG (47.25 KiB) Wyświetlono 2971 razy


Z etui jak pilotujesz i z telefonem, a w 433... działa w wifi....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Connected Objects, IoT, IoT




przez izentrop » 04/07/20, 23:45

phil59 napisał:sonoff 433.JPG (47.25 KiB) Wyświetlono 18 razy
Z etui jak pilotujesz i z telefonem, a w 433... działa w wifi....
też nie wiedziałem. Chińczyk ten.
Zbiorniki na deszczówkę mam w piwnicy pod stodołą, ogródek 100m dalej. To urządzenie mogłoby mi się przydać, gdybyśmy mogli zaprogramować czas działania wyjścia. Użyłem pilota 433 MHz, nieco zmodyfikowanego, oraz Arduino, aby ustawić to tempo, które odpowiada czasowi potrzebnemu pompie na napełnienie mojego zbiornika buforowego w ogrodzie.
Forhorse napisał:Czujniki podczerwieni mają swoje ograniczenia, zimą przy wietrze są ciągle włączone.
W domu bez zmartwień, mam około dziesięciu na korytarzach, piwnicy, warsztacie, stodole.
Czujniki muszą być rozmieszczone rozsądnie, aby uniknąć wyzwalania przez małe zwierzę (kota, jeża), przedmioty lub drzewa poruszające się z wiatrem… Zrobiłem nawet kilka z tego typu moda
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Connected Objects, IoT, IoT




przez Forhorse » 04/07/20, 23:59

Zainstalowałem kilka w ośrodku jeździeckim, w niektóre noce lampy są włączone na stałe (nie zawsze wybieramy otoczenie wokół miejsc przejścia...) i odwrotnie mam takie, gdzie trzeba potrząsnąć jak głupi, żeby wykrywa i zintegrowane tempo zawsze kończy się w niewłaściwym momencie, kiedy trzeba zrobić coś innego niż podanie.
Nigdy nie byłem przekonany do tych wykrywaczy.
Wolę wybierać, kiedy się włączę, a kiedy wyłączę.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Connected Objects, IoT, IoT




przez izentrop » 05/07/20, 01:36

W przypadku lampy, która pozostaje włączona, może to być zablokowany przekaźnik. Małe dotknięcie detektora pozwala mu wystartować. Kiedy tak jest, równie dobrze możesz zastąpić przekaźnik moc3041 i triakiem lub mosfetem w DC.

To prawda, że ​​niektórzy mają trochę dziwną logikę, trzeba zatrzymać tylko te najlepsze, które niekoniecznie są najdroższe.
Mój początkowo pracował z lampami halogenowymi, odkąd zastąpiono je diodami. Czujniki oddzieliłem od lamp, żeby jak najlepiej je rozmieścić. Wykrywanie poziome, aby uniknąć wyzwalania na małych zwierzętach. W niektórych pokojach podwoiłem przełącznik równolegle
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Connected Objects, IoT, IoT




przez Forhorse » 05/07/20, 09:26

Nie, to nie przekaźnik się zaciął, inaczej nie wyłączałby się o świcie : Lol:
Nie patrz, nie przekonasz mnie, ja to stosuję, ale to i tak w zasadzie gówno.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2221
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Connected Objects, IoT, IoT




przez phil59 » 05/07/20, 13:13

sonoff 9.JPG
sonoff 9.JPG (43.42 KiB) Wyświetlono 2900 razy
Ten zapłaciłem mniej niż 9 € z zapette.

Mam go od 2-3 lat, do tej pory po prostu miałem sondę tp, która padła...



Pierwszy, który wziąłem, to 4-głosowy, bez 433, tylko wifi, za 15 €, ale nie fajny do zasilania bojlera i lamp na tym samym wejściu.

Teraz preferuję głosy „mono”.

Jeszcze nie haker by ich używać z "malinką" i jeedomem....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 147