Ogród warzywny paresSundgau (leniwy z Sundgau)

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ogród warzywny paresSundgau (leniwy z Sundgau)




przez Moindreffor » 21/06/20, 19:30

[quote = "Doris" Ja też kładę paproć (suszoną, inaczej laska nie zadziała), nie podoba im się i chodzą po tym miejscu. Didier zamieścił na głównym wątku filmik z miętąświeży jako repelent wydaje mi się, że jest to poważny utwór. A potem z dala od łaty warzywnej robię dla nich kącik, z roślinami, które lubią i wyblakłą materią organiczną, dopóki ją jedzą, pozostawia mnie samą. Zawsze staraj się grać na wielu planszach. [/ Quote]
Myślę, że to także suszona mięta :? :? :?
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Ogród warzywny paresSundgau (leniwy z Sundgau)




przez Doris » 21/06/20, 20:25

Tak, dla mięty mówią to samo na filmie, również suszone. Właściwie na początku włożyłem świeżą paproć, ślimaki jej nie zjadły, ale wydawało się, że przyciąga je „zielny” zapach i tak odkryłem młode rośliny… W końcu tłumaczę to sobie jako to...
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny paresSundgau (leniwy z Sundgau)




przez Did67 » 21/06/20, 22:45

Rzeczywiście uważam, że obszar, w którym zbieramy rośliny, które kochają, aby je mieć, jest niezbędny. Nie możesz utrzymać całego obszaru bez ślimaków (z wyjątkiem oczywiście broni chemicznej).

Tak długo, jak eliminujemy pasożyta, zabijamy jego drapieżników i narażamy się na powrót pasożyta, który najpierw się namnaży ... Niestety, tak działają żywe stworzenia!

Dziś wieczorem odrywam kilka buraków, które zostały zasiane i stały się inwazyjne przez „rozsiewanie” ... Kępka zapewni mi wystarczającą ilość nasion na pół wieku ... A co znajdę poniżej ? Wielka krowa! Bez widocznych uszkodzeń! Żeruje na dolnych liściach, które i tak są uszkodzone ... Ale jeśli przejdzie pysk lub jeż, to dla niego uczta ...
0 x
MadameOurs
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 11/09/18, 10:29
x 8

Re: Ogród warzywny paresSundgau (leniwy z Sundgau)




przez MadameOurs » 22/06/20, 00:20

Gui68 napisał:Świadek masakry ... IMG_2068.JPG



ho la la :zaszokować:

Całe moje wsparcie i żadne niewiarygodne rozwiązanie do zaoferowania niestety.
0 x
Dzisiaj jest deser.
Avatar de l'utilisateur
Gui68
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 11/04/20, 07:55

Re: Ogród warzywny paresSundgau (leniwy z Sundgau)




przez Gui68 » 22/06/20, 19:05

Dziękuję wszystkim! szczerze mówiąc, nie jestem dumny z tego, że kupiłem te pudełka z wytłoczonym BIO, ale ich ostatni łyk na słoneczniki sprawił, że ... powiem, że to nierozsądne. I rzeczywiście produkt zawiera fosforan żelaza :( co za tyłek następnym razem rzucę się na forum i patrz, jak chemicy zbankrutują, ...
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ogród warzywny paresSundgau (leniwy z Sundgau)




przez Moindreffor » 22/06/20, 20:11

Gui68 napisał:Dziękuję wszystkim! szczerze mówiąc, nie jestem dumny z tego, że kupiłem te pudełka z wytłoczonym BIO, ale ich ostatni łyk na słoneczniki sprawił, że ... powiem, że to nierozsądne. I rzeczywiście produkt zawiera fosforan żelaza :( co za tyłek następnym razem rzucę się na forum i patrz, jak chemicy zbankrutują, ...


brak psychozy, ferramol jest „doskonały” do warzywniaka, nie dlatego, że jest chemiczny, jest niebezpieczny, jest produktem nietoksycznym dla życia gleby, tylko go nie wkładać Chochla zresztą trochę położyć, ale częściej jest lepsza niż dużo na raz.

Na przykład na lekcjach chemii, jeśli zmuszasz uczniów w wieku 11-12 lat do pracy nad sokiem pomarańczowym, dobrze wyjaśniono, że ten produkt jest obecnie uważany za substancję chemiczną i dlatego nie można go pić : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Ogród warzywny paresSundgau (leniwy z Sundgau)




przez GuyGadebois » 22/06/20, 20:43

Rzeczywiście jest bezpieczny. Z drugiej strony metaldehyd, to ... to coś innego.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ogród warzywny paresSundgau (leniwy z Sundgau)




przez Moindreffor » 23/06/20, 10:36

GuyGadebois napisał:Rzeczywiście jest bezpieczny. Z drugiej strony metaldehyd, to ... to coś innego.

nie jest już na sprzedaż ...
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny paresSundgau (leniwy z Sundgau)




przez Did67 » 23/06/20, 12:31

I tak nie nadużywaj: nadmiar żelaza może blokować przyswajanie Zn. Dlatego w instrukcjach producent ogranicza ilości do rozłożenia i liczbę razy w roku ...

Zalecam rzucanie granulkami, tak aby między każdą granulką była szerokość jednej ręki - we wszystkich kierunkach. To ma charakter orientacyjny.

Ale nie budowanie „murów obronnych” jest bezużyteczne. I może stworzyć problem.

Z drugiej strony odnów, jeśli znikną: ślimaki je je i zakopią się, gnijąc bez ślinienia. Nie mów zbyt szybko, że to nie działa, ponieważ nie widać już efektu - ślady ślinienia!

Drugi zarzut dotyczy tego, że zabija także ślimaka-lamparta!

I nie wiem już, kto (mniejszy kwiat?) Poinformował, że zauważył, że ptaki go jedzą, bez wiedzy nikogo, czy jest to szkodliwe. Nie jest to wskazane jako ryzyko ekologiczne w kartach produktu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny paresSundgau (leniwy z Sundgau)




przez Did67 » 23/06/20, 12:32

Moindreffor napisał:nie jest już na sprzedaż ...


Dla klientów indywidualnych ! Specjaliści nadal go używają:

https://ephy.anses.fr/substance/metaldehyde
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 250