Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez GuyGadebois » 15/04/20, 20:59

Obraz Naprawdę jesteś cadorem, cicetaitchou... Wystarczyło " :: :: :: " żebyś miał odpowiedź na swoje "???" i żebyś rozłupał się bardzo zaciekłym niskim ciosem, którego tajemnicę masz w sobie.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez Paul72 » 15/04/20, 21:05

dobrze, w zasadzie projekt nie powinien „potrzebować” dużych tomów, które można by przyjąć na destrukcyjne rozmiary, jeśli dobrze zrozumiałem…?
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9776
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2639

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez sicetaitsimple » 15/04/20, 21:08

Do Guygadebois: Poczekamy na odpowiedź Ahmeda, jeśli nie masz nic przeciwko…
Ty poza stwierdzeniem, że metanizacja drewna jest konieczna, co jest oczywiście świetnym pomysłem, mało mnie interesuje Twoje zdanie na ten temat.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez GuyGadebois » 15/04/20, 21:10

sicetaitsimple napisał:Do Guygadebois: Poczekamy na odpowiedź Ahmeda, jeśli nie masz nic przeciwko…

„My” nie czekaliśmy na odpowiedź Ahmeda, żeby mieć przed sobą twoje wymiociny… : Mrgreen:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12300
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez Ahmed » 15/04/20, 21:36

Naprawdę trudno uniknąć takiego nieszczęścia. Nie chodzi o to, że świadomie dąży się do zniszczenia przyrody, ale o to, że nasze społeczeństwa mają skłonność do prób zakamuflowania przemówieniem lub spektakularnymi środkami zaradczymi tego, co jej funkcjonowanie może mieć fundamentalnie szkodliwe (jak na przykład Gardanne). To nie jest Macron kto wynalazł "w tym samym czasie"! Mechanicznie firmy, które rozpraszają najbardziej wydajną energię (a czasem tylko najwięcej energii) eliminują swoich konkurentów, a rezultatem jest przyspieszenie transformacji Świata.
Kiedy mówię o ukrywaniu, to tylko część prawdy: skuteczne radzenie sobie z częścią konsekwencji jest integralną częścią warunków dalszej destrukcji. Widzieliśmy to w Chinach, gdzie początkowa obojętność wobec środowiska oraz warunków życia i pracy ludności była integralną częścią „przewag konkurencyjnych” kraju. Następnie podjęto ważne kroki w celu ograniczenia degradacji środowiska życia, która ostatecznie osłabiła zdolność produkcyjną, atakując zdrowie ludności i jej morale. Również ze względu na to, że chińska gospodarka częściowo skoncentrowała się na swoim terytorium, sektor ochrony środowiska (nie natury, ale tylko tego, co otacza ludzi!) okazał się nową możliwością zysków... Jak masowo produkcja „sztuczek” powoduje znaczne i trudne do uniknięcia szkody, pozostawiając coraz mniejsze zyski, chińska gospodarka masowo zwraca się w stronę produktów zaawansowanych technologicznie, które zapewniają lepszy zwrot w postaci zysku/kosztów środowiskowych/kosztów społecznych. Rozpoczęła wyścig, którego wynik jest trudny do przewidzenia, ale z którego nie może już uciec...

@ Paul72Piszesz:
dobrze, w zasadzie projekt nie powinien „potrzebować” dużych tomów, które można by przyjąć na destrukcyjne rozmiary, jeśli dobrze zrozumiałem…?

Zaraz obok! : Lol: Patrz wyżej... Z tej strony nie ma żadnego ryzyka, ponieważ z jednej strony czynnikiem ograniczającym pozostaje zainteresowanie rozdrabnianym materiałem, a co za tym idzie jego przepływem, a z drugiej strony to nierozważne cięcie, aby jego gałęzie zdobyły jego rozdrobniony materiał wymagałby całkowicie odstraszającej pracy. Szlifowanie na miejscu, które pozwoliłoby częściowo ominąć trudność, nie może zachęcać do tej praktyki, ponieważ istnieją przepisy, które zapobiegają nadużyciom (a zatem byłyby podstawą do odmowy), przynajmniej w odniesieniu do interesujących nas tutaj inicjatyw osobistych, ponieważ jest to nie jest to kwestia wymiany firm ("duże" akta z kolei przechodzą nad głowami prostych kontrolerów).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9776
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2639

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez sicetaitsimple » 15/04/20, 21:51

Ahmed napisał:Naprawdę trudno uniknąć takiego nieszczęścia. Nie chodzi o to, że świadomie dąży się do zniszczenia przyrody, ale jest to skłonność naszych społeczeństw do próbowania…


W porządku, 15 linijek, żeby nie powiedzieć dużo... Ale twój projekt, czy pchasz go, bo uważasz, że jest dobry, czy jest to tylko „trochę zielonkawy” projekt?
Czy nadal musisz wiedzieć?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez GuyGadebois » 15/04/20, 21:54

sicetaitsimple napisał:
Ahmed napisał:Naprawdę trudno uniknąć takiego nieszczęścia. Nie chodzi o to, że świadomie dąży się do zniszczenia przyrody, ale jest to skłonność naszych społeczeństw do próbowania…


W porządku, 15 linijek, żeby nie powiedzieć dużo... Ale twój projekt, czy pchasz go, bo uważasz, że jest dobry, czy jest to tylko „trochę zielonkawy” projekt?
Czy nadal musisz wiedzieć?

Primperan i Imodium to twoi przyjaciele, cicetaichou. : Mrgreen:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12300
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez Ahmed » 15/04/20, 22:17

Niezależnie od twojej zwykłej zjadliwości, mogę dać ci dwie odpowiedzi.
Przede wszystkim, gdybyś uważnie przeczytał, zdałbyś sobie sprawę, że w moich wiadomościach jest treść i jedna z nich jest jasna: „zielonkawa” strona oczywiście dotyczy grantodawców rozmytej percepcji, nie proszę ich, aby brali pod uwagę specyfika projektu; to jest to ta sama nieco ogólna strona zieleni, która ułatwia jej społeczną akceptację, nawet jeśli rzeczywiście chcę wprowadzić znacznie bardziej niecodzienną wizję i mającą na celu przywrócenie trochę autonomii użytkownikom, którzy nie będą klientami , ale także znaczenie z „wspólników”.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9776
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2639

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez sicetaitsimple » 16/04/20, 15:03

Wznówmy spokojnie.
Przedstawiasz nam swój projekt, a ja próbuję go zrozumieć za pomocą pytań, ponieważ w swoim pierwszym poście nazwałeś "uwagi i krytyka".
Po kilku wymianach stopniowo się rozjaśnia.
I bam, nagle mówisz do nas o „zielonkawym” projekcie, o ile (jeśli dobrze zrozumiałem?) ty lub inni (burmistrz) będziecie zmuszeni bić w dzwony o dotacje, aby się pojawił, i że byłoby to tylko drzewo, które ukrywa las przed spustoszeniami globalistycznego kapitalizmu (podsumowuję to, co zrozumiałem…).
Stąd moje "???".
Gdyby rozdrabnianie gałęzi było naturalnie „dochodowym” zajęciem we Francji, myślę, że byłoby to znane, a sekatorzy i ogrodnicy byliby bardzo szczęśliwi. Nie o to chodzi.
Trzeba więc pogodzić się z tym, że jest to działalność dotowana i nie rozwiąże problemów świata, a jeśli w dniu inauguracji trzeba zrobić sobie zdjęcie z burmistrzem na lokalną kaczkę, może się nie podobać, ale będzie być tylko złym momentem do przejścia.
Powodzenia w przyszłości.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12300
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez Ahmed » 16/04/20, 17:12

Nie martw się, nie tylko zachowuję spokój, ale dziękuję za zainteresowanie! 8)
Historia dotacji powstaje tylko przy finansowaniu kruszarki. Poza tym jest to po prostu usługa publiczna, która zasadniczo nie stwarza żadnego szczególnego problemu, ponieważ jej koszt należy odjąć od zwykłego transportu*, a także, po stronie użytkownika, od substratów lub prac ogrodniczych produktów, których unika rozdrobniony materiał. Później, administracyjnie rzecz ujmując, w obecnym stanie rzeczy niekoniecznie obciąża ten sam budżet.
Myślę, że oprócz rozwiązania części powtarzającego się problemu, podejście to ma na celu, jak już powiedziałem, promowanie większej autonomii lokalnej i zachęcanie do dobrych praktyk ogrodniczych.

* Kiedy znaczny wolumen zostanie wycofany z długiego obiegu, przyjdzie czas na oszacowanie wyniku operacji pod kątem różnicy kosztów między tymi dwiema opcjami, nie uważam, aby osiągnięcie lepszych wyników było nierealne.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 38