Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).

Czy uważasz, że homeopatia to:

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 31/03/20, 11:03

Janic napisał:kiedy chcesz prawdziwego sondażu, idziesz do wyspecjalizowanych instytutów, które badają populacje, a nie opinie forums.

Cóż, nie, kiedy chcesz przeprowadzić ankietę na temat tego, co ludzie myślą, rozmawiasz ze wszystkimi zainteresowanymi.
Dlaczego nie podobają ci się wyniki?
Uważam to za interesujące, w szczególności odnotowanie, że ludzie „przychylni” już nie zgadzają się co do istnienia wyników naukowych uzyskanych metodami „ortodoksyjnymi”. Jest to jednak kwestia, która nie powinna być trudna do rozstrzygnięcia, jeśli takie testy istnieją, osoba, która uważa, że ​​może zadowolić się podaniem referencji… to szaleństwo widzieć, jak ludzie nie myślą o najprostszych rzeczach do zrobienia, prawda? :zaszokować:
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez Janic » 31/03/20, 11:06

autor: pedrodelavega »31, 03:20
janic napisał: kiedy chcesz prawdziwej ankiety, idziesz do wyspecjalizowanych instytutów, które badają populacje, a nie opinie forums.
Uruchomiłeś poprzednią ankietę:
nauka-i-technologia/homeopatia-za-lub-przeciw-t14344.html?hilit=homeopatia
Dokładnie i widzimy, co się stało. Niekończące się kontrowersje. Prawdziwy instytut zadaje pytania (które następnie można kwestionować), ale które tylko zauważają, nie opowiadając się za ani przeciw.
janic napisał: W takim razie jedyna ważna metoda opiera się na praktykach zainteresowanych populacji i na wynikach uzyskanych, pozytywnych lub negatywnych, nie in vitro, ale in vivo.
O ile mi wiadomo, były tylko eksperymenty/przypadki in vivo in homeo, żadnych in vitro.
Jest to oczywiście obraz. In vitro odbywa się poza rzeczywistymi warunkami życia, w związku z tym w ograniczonych ramach, podczas gdy in vivo odbywa się w złożoności życia, a zatem między sztucznie ukształtowanymi badaniami (większość z nich stronniczymi) a rzeczywistym światem, w którym znajduje się zróżnicowana, złożona populacja, dlatego nie ma możliwości porównania.
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez aerialcastor » 31/03/20, 19:09

Exnihiloest napisał:
Z konieczności opieramy się na tym, co usłyszeliśmy, ale także na tym, co przestudiowaliśmy, na tym, co przeanalizowaliśmy… I nie wystarczy usłyszeć to samo, aby to samo zrozumieć. Jeśli czytasz opracowanie naukowe, a nie jesteś naukowcem, możesz łatwo dać się zwieść, nawet jeśli istnieją ogromne błędy metodologiczne.


Zgadzam się. Z wykształcenia jestem naukowcem, aw życiu iw pracy technikiem. Dogmat, fanatyzm czy bałwochwalstwo, które są mniej więcej tym samym, nieuchronnie prowadzą do braku refleksji.
Ale aby coś studiować, zawsze opieramy się na pracy innych. W wielu przypadkach nie stanowi to problemu, jest zgoda.
Ale w kwestiach, na które nie mamy zbyt dużego punktu widzenia (toksyczność tworzyw sztucznych lub nawozów chemicznych, 5G, globalne ocieplenie (celowo biorę bardzo kontrowersyjne przykłady)) prawie niemożliwe jest stwierdzenie, czy dostarczone badania są bezstronne. Trzeba by było wszystko sprawdzić od A do Z. A jest to wręcz niemożliwe. Dlatego jesteśmy zobowiązani ufać jednemu źródłu, a nie innemu. A stamtąd jest już tylko argument autorytetu przeciwko argumentowi autorytetu.
Źródło informacji, które będziemy preferować, zależy zasadniczo od naszej kultury. Murarz woli domy murowane, stolarz drewniane. Rekwizytor baru, kiedy umie czytać, woli kaczkę na łańcuchu, podróżnik woli międzynarodową pocztę.
Ostatecznie więc najlepszym rozwiązaniem jest uważanie na wszystkie otrzymywane informacje, ponieważ nikt nie jest bezstronny.
Aby być bezstronnym, konieczne byłoby posiadanie wiedzy przez całą ludzkość i brak konfliktu interesów. A priori nie jest wygrana.
2 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez Janic » 31/03/20, 19:30

+1 : Chichot:
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 31/03/20, 19:59

aerialcastor napisał:[
Ale w kwestiach, na które nie mamy zbyt dużego punktu widzenia (toksyczność tworzyw sztucznych lub nawozów chemicznych, 5G, globalne ocieplenie (celowo biorę bardzo kontrowersyjne przykłady)) prawie niemożliwe jest stwierdzenie, czy dostarczone badania są bezstronne.

nadal nie jest trudno wejść na stronę francuskiego stowarzyszenia homeopatii: https://www.homeopathie-francaise.com (och, cholera, gdybym właśnie spróbował, wyskakuje mi strona z błędem) lub z „krajowej federacji homeopatycznych towarzystw medycznych we Francji”: http://www.homeopathie-medicale.fr i od razu zobaczyć, że NIE MA NIC na temat badań nad tym, jak wyleczyć Covid-19. Ani słowa o rozważanym leczeniu, zupełnie nic, nic. Pomijając instrukcję stosowania i przełożenie kongresu homeopatii z maja 2020 na maj 2021 (którego zapowiadano było bardzo długo, zresztą ostatni raz jeszcze było planowane! To trochę jak wejść na stronę IPCC i nie można było znaleźć żadnego dokumentu na temat zmian klimatu, to byłaby kompletna groteska, nie!
więc łatwo sprawdzić, czy „badania dostarczone na temat Covid 19” są bezstronne, skoro nie ma ani jednego ; więc znam dwuwiersz Janica, że ​​to dlatego, że nie mają pieniędzy na naukę... eee, ale PRZEPRASZAM? mówi nam też, że nie ma potrzeby badań, że jest na ziemi, no cóż, lekarze muszą tylko przymierzać pacjentów z Covid-19, są ich setki tysięcy, to nie to, czego brakuje! i kopiuj wklej cudowne wyniki na hiszpankę więc jak to zrobiliśmy?

ach właśnie się dowiedziałem, że grozi nam brak morfiny, kurary w szpitalach... ale oczywiście nie zapowiada się ryzyka braku cukru, jesteśmy uspokojeni!!!


Nie ma ani jednej kontrowersji wokół tego czy innego leku H, nie ma ostrzeżenia o braku czegokolwiek, jeszcze nie widziałem ani nie słyszałem ani jednego lekarza H zmęczonego, wyczerpanego, zmartwionego, błagającego, uspokajającego, z nadzieją lub rozpaczą, nie ma dyskusji o niczym.

W OGÓLE NIC NIE MA.

I nie jest to trudne do zauważenia, prawda?
Ostatnio edytowane przez ABC2019 31 / 03 / 20, 20: 04, 1 edytowany raz.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez GuyGadebois » 31/03/20, 20:02

ABC2019 napisał:ach, właśnie się dowiedziałem, że grozi nam brak morfiny, kurary w szpitalach...

Dwa produkty nieskończenie mniej niebezpieczne niż pochodne chininy ... : Mrgreen:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 31/03/20, 20:08

GuyGadebois napisał:
ABC2019 napisał:ach, właśnie się dowiedziałem, że grozi nam brak morfiny, kurary w szpitalach...

Dwa produkty nieskończenie mniej niebezpieczne niż pochodne chininy ... : Mrgreen:

produkty, których działanie, skuteczność i niebezpieczeństwa są doskonale znane i które są używane przez profesjonalistów, którzy pracują poważnie. Naprawdę to tak powiedziałeś? a tematem nie jest tu chinina, to H. !!
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez GuyGadebois » 31/03/20, 20:12

ABC2019 napisał:
GuyGadebois napisał:
ABC2019 napisał:ach, właśnie się dowiedziałem, że grozi nam brak morfiny, kurary w szpitalach...

Dwa produkty nieskończenie mniej niebezpieczne niż pochodne chininy ... : Mrgreen:

produkty, których działanie, skuteczność i niebezpieczeństwa są doskonale znane i które są używane przez profesjonalistów, którzy pracują poważnie. Naprawdę to tak powiedziałeś? a tematem nie jest tu chinina, to H. !!

Ach cóż, myślałem, że to morfina i curare ...Roll:
Ps: Znamy także działanie, skuteczność i niebezpieczeństwa pochodnych chininy od 70 lat.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez aerialcastor » 31/03/20, 20:17

ABC2019 napisał:...

Nie mówiłem o homeopatii. Wiem, że w tej sytuacji nic nie może zrobić.
Chciałem tylko powiedzieć, że nie można, w intelektualnie uczciwy sposób, mieć określonej opinii na temat czegoś, czego się nie do końca opanowało. I że w końcu nie kontrolujemy zbyt wiele.
1 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.

Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez GuyGadebois » 31/03/20, 20:21

aerialcastor napisał:
ABC2019 napisał:...

Nie mówiłem o homeopatii. Wiem, że w tej sytuacji nic nie może zrobić.
Chciałem tylko powiedzieć, że nie można, w intelektualnie uczciwy sposób, mieć określonej opinii na temat czegoś, czego się nie do końca opanowało. I że w końcu nie kontrolujemy zbyt wiele.

Nie wiem kim jesteś, ale kocham Cię! : Chichot:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 310