Lista trolli z forum i monitorowanie sankcji

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Lista trolli z forum




przez Exnihiloest » 31/03/20, 20:42

izentrop napisał:
Exnihiloest napisał:Liczne fakty i badania, które przedstawiłem na poparcie antropogenicznego braku ocieplenia, a zatem przeciwko argumentowi autorytetu, wywołały silną reakcję z twojej strony, aby go bronić.
Bardzo często są to ogromy w dużej mierze kwestionowane przez poważną społeczność naukową i szeroko recenzowane przez rówieśników.

Jedynymi poważnymi dla ciebie są ci, którzy opowiadają się za globalnym ociepleniem, odrzucasz argumenty wszystkich innych naukowców.
"Poważne środowisko naukowe: „prawdziwie szkocki” błąd".
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Lista trolli z forum




przez GuyGadebois » 31/03/20, 21:24

Exnihiloest napisał:
izentrop napisał:
Exnihiloest napisał:Liczne fakty i badania, które przedstawiłem na poparcie antropogenicznego braku ocieplenia, a zatem przeciwko argumentowi autorytetu, wywołały silną reakcję z twojej strony, aby go bronić.
Bardzo często są to ogromy w dużej mierze kwestionowane przez poważną społeczność naukową i szeroko recenzowane przez rówieśników.

Jedynymi poważnymi dla ciebie są ci, którzy opowiadają się za globalnym ociepleniem, odrzucasz argumenty wszystkich innych naukowców.
"Poważne środowisko naukowe: „prawdziwie szkocki” błąd".

Nie narzekaj, Yzy dostarcza co najmniej 75% "polubień" dotyczących ciebie i zgadza się z tobą we wszystkim innym ("nauka", szczepionki, GMO, chemia, ropa naftowa, energia jądrowa, intensywne rolnictwo...). Niech leci z klimatem, bądź chociaż raz miły. : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Lista trolli z forum




przez Exnihiloest » 31/03/20, 22:24

Z tego, co czytam, nie widzę tu żadnych trolli forum, to znaczy, że ci, którzy piszą, przedstawiają swój punkt widzenia, nie dążąc, moim zdaniem, do zgnilizny forum lub do świadomego rozpowszechniania dezinformacji.

Problem polega na tym, że szczerość w żaden sposób nie gwarantuje ani dobrego wykonania uwag w formie, ani ich zainteresowania merytorycznego. Jak mówią, piekło jest wybrukowane dobrymi intencjami, z których jedna, powtarzająca się, polega na milczeniu obelgami, ponieważ byłoby to w dobrej sprawie.

Zasadniczo każdy może swobodnie wyrażać swoje myśli, chyba że byliśmy w dyktaturze. Więc nie ma nic do roboty.
Z drugiej strony, w formularzu tutaj rolę odgrywa moderacja, polegająca na eliminowaniu postów zawierających obelgi, a nawet oszczerstwa. Większość z nich rzeczywiście jest wypowiadana w odpowiedzi na posty o charakterze ogólnym, kiedy wyrażona myśl nie wchodzi w konsensus i szokuje tak-tak-tak. W najlepszym razie płacisz cenę za uwagi ad personam. Ale jeśli jesteś zwolennikiem GMO, zostaniesz nazwany współpracownikiem Monsanto, nawet nie czytając tego, co napisałeś. Jeśli to glifosat, czy nie jesteś pod pantoflem przemysłu chemicznego? A jeśli kwestionujesz antropogeniczne globalne ocieplenie lub okazujesz zbyt umiarkowany w obliczu przemysłu farmaceutycznego, to dlatego, że jesteś zwykłym trollem, a nawet draniem, który chce śmierci przyszłych pokoleń…

Atak ad hominem, z wyjątkiem przypadków uzasadnionej obrony, jest ni mniej, ni więcej tylko jedną z najbardziej podstępnych metod cenzury, ponieważ ma na celu zdyskredytowanie osoby, która się wypowiada, a nie przedstawianie zarzutów wobec jej argumentów.

Pytanie o to forum byłoby znalezienie moderatora, który sam nie uczestniczy w atakach ad personam. Christophe jako sędzia i strona nie jest w najlepszej sytuacji. Widzę poważnych współpracowników, którzy doskonale wykonaliby swoją pracę, to do niego należy ich pozyskanie, taka jest moja propozycja. Wiem, że to dużo pracy, ale może znaleźliby się chętni?
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Lista trolli z forum




przez GuyGadebois » 31/03/20, 22:26

Exnihiloest napisał:Ale jeśli jesteś zwolennikiem GMO, zostaniesz nazwany współpracownikiem Monsanto, nawet nie czytając tego, co napisałeś. Jeśli to glifosat, czy nie jesteś pod pantoflem przemysłu chemicznego? A jeśli kwestionujesz antropogeniczne globalne ocieplenie lub okazujesz zbyt umiarkowany w obliczu przemysłu farmaceutycznego, to dlatego, że jesteś zwykłym trollem, a nawet draniem, który chce śmierci przyszłych pokoleń…

Raz się zgadzamy! : Mrgreen:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Lista trolli z forum




przez Janic » 01/04/20, 10:43

Raz się zgadzamy! : Mrgreen:
bo tak faktycznie jest: : Chichot:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Lista trolli z forum




przez Ahmed » 01/04/20, 11:16

FacetPiszesz:
Nie narzekaj, Yzy dostarcza co najmniej 75% "polubień" dotyczących ciebie i zgadza się z tobą we wszystkim innym ("nauka", szczepionki, GMO, chemia, ropa naftowa, energia jądrowa, intensywne rolnictwo...). Niech leci z klimatem, bądź chociaż raz miły. : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Nie wiem, czy moja metafora będzie dla wielu pouczająca, ale biorąc pod uwagę ich stanowiska, pokusiłbym się o odłożenie Exni w kategorii „legitymistów” i yzy w przypadku „orleanistów”…
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Lista trolli z forum




przez Exnihiloest » 09/04/20, 19:31

„Legitymista”, ale w stosunku do czego?
Rząd ratyfikował budowę lotniska NDDL, którego broniłem. Dlatego ekolodzy uważają się za legitymistów.
Ubolewam nad redukcją pasów ruchu samochodowego na rzecz ścieżek rowerowych, o czym decyduje wielu burmistrzów, lub nad farmami wiatrowymi budowanymi niemal wszędzie z błogosławieństwem polityków. To ekolodzy, legitymiści.
Kwestionuję katastrofalne antropogeniczne ocieplenie, które jest przekazem wszystkich mediów. Ekolodzy są zgodni z tymi mediami, chcieliby nawet pójść w tym kierunku jeszcze dalej, są legitymistami.
Bronię glifosatu, gdy został zakazany, przynajmniej dla osób fizycznych. Powtarzam, nie jestem legitymistą.
...
Ekologizm jest dziś potężnym lobby, które działa na podstawie polityki rządów, co pokazują przytoczone powyżej przykłady. Ich przesłania są prawie niekwestionowane z powodów, które mogę rozwinąć, ale nie o tym tutaj. Legitymizm zmienił strony. W rezultacie twierdzącymi są dziś ekolodzy. Wręcz przeciwnie, moje przesłania są niepoprawne politycznie i społecznie w porównaniu z myślą otoczenia, zwłaszcza tutaj, gdzie są powtarzane bez kwestionowania, jako dowód.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Lista trolli z forum




przez GuyGadebois » 09/04/20, 19:37

"jeść siano"... Roll:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Lista trolli z forum




przez Ahmed » 09/04/20, 19:53

To nie moja wina, że ​​wywodzisz znaczenie słowa „legitymista” w znaczeniu, które ci odpowiada: słowa dają się zapisać… (względnie!) antagonistyczny termin „orleanista” powinien był cię o tym poinformować.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Lista trolli z forum




przez ENERC » 09/04/20, 21:23

Ekologizm jest dziś potężnym lobby, które działa na podstawie polityki rządów, co pokazują przytoczone powyżej przykłady. Ich przesłania są prawie niekwestionowane z powodów, które mogę rozwinąć, ale nie o tym tutaj. Legitymizm zmienił strony. W rezultacie twierdzącymi są dziś ekolodzy. Wręcz przeciwnie, moje przesłania są niepoprawne politycznie i społecznie w porównaniu z myślą otoczenia, zwłaszcza tutaj, gdzie są powtarzane bez kwestionowania, jako dowód.

Zauważam, że wręcz przeciwnie, lobby naftowe, gazowe, chemiczne i zdrowotne są najbardziej wpływowe. To oni dyktowali politykę przez 50 lat.
Narastające w ostatnich latach kryzysy, tłumione przez medialną propagandę i policyjne represje, pokazują, że obecny system jest u kresu wytrzymałości.
To nie tylko problem zużycia oleju. Problem społeczny polega na wzroście nierówności, postępującym ubóstwie i modelu konsumpcji, który już się nie trzyma.
Jestem optymistą: obecny system gospodarczy i społeczny doświadczy poważnego kryzysu, który doprowadzi do głębokich zmian. Nie wrócimy do jaskiniowca, ale będziemy ewoluować w kierunku połączonego społeczeństwa, ale lokalnych w swoich metodach produkcji. Mniej ropy, gazu, więcej organicznych, więcej miejsc pracy w rolnictwie.
10 lat temu byłem pesymistą, ale postęp w agroekologii, przeniesienie produkcji energii, postęp technologiczny pokazały, że całkiem możliwe jest inne społeczeństwo. To tylko kwestia wyboru, kiedy jeszcze 10 lat temu była to czysta utopia.

Leniwy ogród warzywny jest tego wspaniałym przykładem. To nie ideologia: to nauka o środowisku życia.

Człowiek jest tak stworzony, że unika niepewności, bo się boi. Ale kiedy wielu praktykuje inne formy produkcji, informacje będą krążyć na tyle, by stać się wiarygodne i uspokajające.

Mogę być trollem, ponieważ jestem optymistą i wierzę w głęboką transformację społeczeństwa w ciągu najbliższych 10 lat, ale równie dobrze mogę się mylić. W przypadku tych złożonych tematów z konieczności istnieje część uczuć i intuicji, które nie są oparte na faktach. Troll to ktoś, kto nigdy nie polega na danych naukowych niepotwierdzonych przez społeczność naukową. Aby sformułować miarodajną opinię, konieczne jest, jak się często mówi, sięgnięcie do pierwotnych źródeł informacji.
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot], JimmyBoss i goście 298