Czy Covid19 może być w powietrzu? Poprzez cząsteczki unoszące się w powietrzu? Zanieczyszczenia, pyłki, mgła

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Christophe » 26/03/20, 21:09

Christophe napisał:Oto mały tutorial jak w niecałe 10 minut zrobić maseczki higieniczne z 5 mm waty filtracyjnej na bazie maseczek DIY, które można (jeszcze??) spotkać wszędzie!

Ponieważ nasze kochane władze nie są w stanie zapewnić ludności maseczek, bądźmy mądrzy i zaradni!!


Uprzedniłem zatem opinię tego badacza z CNRS : Chichot: : Chichot: : Chichot:

https://www.dna.fr/sante/2020/03/26/fab ... es-masques

Philippe Dumas, emerytowany dyrektor ds. badań w CNRS w Strasburgu, wezwał do produkcji masek rzemieślniczych, aby zrekompensować brak „oficjalnych” masek dla ogółu społeczeństwa.

„Bezwzględnie konieczne jest ograniczenie szybkości rozprzestrzeniania się wirusa” – wyjaśnia. Tempo podwojenia wynosi obecnie 3 dni. Jeśli uda nam się wydłużyć ten czas do 6 dni, to będzie to sporo! „. Według niego cel ten można osiągnąć jedynie wtedy, gdy cała populacja będzie miała dostęp do masek. Maseczki produkowane przemysłowo są jednak zarezerwowane przede wszystkim dla opiekunów i profesjonalistów mających kontakt z osobami najbardziej wrażliwymi.

Stąd pomysł na wykonanie własnych maseczek materiałowych, nadających się do prania i wielokrotnego użytku. Zaletą tej czynności może być także zajmowanie rąk podczas porodu. „Te maski nie są doskonałe, przyznaje badacz. Nie należy ich jednak oczerniać, jak to czynią niektórzy. Ponieważ mogą pomóc, pod warunkiem, że będą zmieniane co dwie, trzy godziny i myte, aby ograniczyć epidemię, zapewniając ochronę. »

Philippe Dumas apeluje także, aby ludzie mieli obowiązek mycia rąk wchodząc do supermarketów i hipermarketów. „Albo roztworem wodno-alkoholowym, albo wodą i mydłem. Jest całkiem możliwe, że duże powierzchnie to zorganizowają. Takie małe rzeczy mogą spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa”.

Wyjaśnienia dotyczące produkcji i wzór są dostępne na tej stronie. Ale Philippe Dumas stworzył prostszą wersję, wykonując materiałową maskę z kieszenią przed nosem i ustami, w której umieszcza kilka warstw chusteczek lub ręczników papierowych, które można bardzo łatwo zmienić. „Musisz tylko upewnić się, że maska ​​dobrze przylega do nosa i ust. »
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Christophe » 28/03/20, 16:21

Dwóch moich sąsiadów właśnie skosiło trawnik, gdy wietrznie... a kiedy kosimy, dokładnie wytwarzamy cząstki!

Wierzę, że niektórzy ludzie NAPRAWDĘ nie rozumieli POwagi sytuacji!!

No i skończyłam moje domowe maseczki: zapobieganie zanieczyszczeniom zdrowotnym / koronawirus-make-a-respiratory-mask-with-what-you-have-at-home-t16380.html
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Leo Maximus » 29/03/20, 00:12

Nie chcę reklamować Samsunga, ale klimatyzatory tej marki od kilku lat posiadają technologię o nazwie „Virus Doctor”, która niszczy 99,99% wirusów w powietrzu, szczepy H1N1 i... SARS -Koronawirus :zaszokować:

Jest to wyraźnie określone w instrukcjach technicznych. sprzed kilku lat a produkt został przebadany w laboratoriach w USA, Japonii, Niemczech.



Słowa kluczowe: „SAMSUNG” i „WIRUS DOKTOR”

Ten produkt ma przyszłość!
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Christophe » 29/03/20, 03:03

Uh, trochę światła w ramach wyjaśnień technicznych... HOO- jony?

Myślę, że to zwykła jonizacja? Sugerowanie, że systematycznie niszczy wirusy typu H1N1 wydaje mi się nieco odważne...

Poza tym nawet jeśli jest to stary system, to oczywiście nie wszystkie klimatyzatory mają ten system...i myślę, że trzeba go odpowiednio i regularnie konserwować...
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Leo Maximus » 29/03/20, 12:24

W firmie Sharp dostępne są jonizatory plazmowe Plasmacluster:

Film z 2010 roku:
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez ENERC » 29/03/20, 15:45

Dwóch moich sąsiadów właśnie skosiło trawnik, gdy wietrznie... a kiedy kosimy, dokładnie wytwarzamy cząstki!

Wierzę, że niektórzy ludzie NAPRAWDĘ nie rozumieli POwagi sytuacji!!


Wirus nie jest najgorszy w tej historii: według danych epidemiologicznych spodziewamy się we Włoszech około 20 000 zgonów, czyli dwukrotnie więcej niż obecnie. Liczba codziennych przypadków utrzymuje się na stałym poziomie od 19 marca (https://www.worldometers.info/coronavir ... try/italy/).
Jeśli w najbliższych dniach spadnie (prawdopodobnie), pierwsza tura zostanie wygrana.

Nawet jeśli w nadchodzących miesiącach we Francji będzie 60 000 zgonów z powodu Covid-10, będzie to XNUMX% zwykłej rocznej śmiertelności. Ograniczenie jest skuteczne i umożliwia utrzymanie rozsądnej śmiertelności.

Bardziej należy się obawiać konsekwencji pozbawienia wolności, a psychiatrzy są bardzo zaniepokojeni. Blokada może mieć poważne skutki już od drugiego tygodnia.

A potem będziemy mieli kryzys gospodarczy z samobójstwami z rozpaczy dla tych, którzy stracą wszystko, bezdomnych itp.

Desperacja zabije o wiele więcej niż kosiarka sąsiada.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Christophe » 01/04/20, 23:46

6 dni później (niż belgijski Levif) francuski świat budzi się...w połowie!!

https://www.lemonde.fr/planete/article/ ... _3244.html

Koronawirus: zanieczyszczenie powietrza jest „czynnikiem obciążającym” – ostrzegają lekarze i badacze

Rozsiew w rolnictwie był w ten weekend źródłem szczytowych ilości zanieczyszczeń w Ile-de-France i Grand-Est. Kolektyw wzywa państwo do „drastycznego ograniczenia”

„Zanieczyszczenia uszkadzają błony śluzowe dróg oddechowych i płuc, co ułatwia przenikanie wirusów, a drobne cząstki przenoszą wirusy na dno dróg oddechowych”
0 x
PASC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 31/08/19, 23:31
x 16

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez PASC » 03/04/20, 21:03

Podbijam ten wątek.
Okazuje się, że około dwadzieścia lat temu doświadczyłam choroby typu covid. Podkreślam, że choroba ta nie jest nowa we Francji, ale specyfiką Covida 19 jest to, że jest szczególnie zaraźliwy.

Oczywiście po wyjściu z lasu, kilka tygodni później, zastanawiałem się, jaki rodzaj skażenia napotkałem. Kilka dni przed pierwszymi objawami poszłam rano pobiegać. Spotykam kolegę, byłego nauczyciela wychowania fizycznego, którego witam i który mówi mi: „wiesz, żeby nie biegać we mgle”. Myślałem, że miał na myśli „we mgle ryzykujesz przeziębieniem”. Byłem dobrze osłonięty, więc kontynuowałem...
Później zrozumiałem, dla niego mgła była źródłem skażenia mikrobiologicznego, a w swojej pracy związanej z uprawianiem sportu wiedział, że w takich warunkach należy unikać głębokich inspiracji. Doświadczenie starożytnych.
Obecnie w kanałach telewizyjnych słyszymy, jak wielu „specjalistów” mówi nam, że wirusy nie przenoszą się drogą powietrzną. Nie była to opinia mojego znajomego, którego wiedzę, niestety, dla mnie potwierdziły fakty.

Dwa lata później mogłem podlewać odzyskane zdrowie, opróżniając kilka dobrych butelek… powietrza podczas nurkowania.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Christophe » 04/04/20, 12:15

Ten film wideo został opublikowany wczoraj po południu tutaj zdrowie-zapobieganie zanieczyszczeniom / koronawirus-make-a-respiratory-mask-with-what-you-have-at-home-t16380-40.html # p389289 potwierdza, że ​​wirus przenoszony jest poprzez mikrocząsteczki...

Oczywiście jest to tylko film oparty na eksperymentach naukowych, a nie recenzowana publikacja (ale biorąc pod uwagę pilność... lepiej potraktuj tę informację poważnie!!)

Dziękuję Maks!!

Leo Maximus napisał:„Dynamika” mikrocząstek, dokument wideo NHK:

1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 258