Czy Covid19 może być w powietrzu? Poprzez cząsteczki unoszące się w powietrzu? Zanieczyszczenia, pyłki, mgła

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Leo Maximus » 26/03/20, 15:24

Kolejny środek ostrożności: po zakupach przetrzyj twarz wacikiem nasączonym Hexomedine. To rada lekarza, którą usłyszałem kilka dni temu.

Wtedy cząstki zanieczyszczone Covid-19 lądują na ziemi, po której chodzimy i zanosimy je najpierw do samochodu, a potem do domu. Konieczne byłoby więc posiadanie butów na zewnątrz, a inne na wnętrze. Lub zaimprowizuj kąpiel stóp lub wyczyść jego podeszwy, rozpylając alkohol.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Christophe » 26/03/20, 15:25

Kilka dni temu wypróbowałam tę technikę z koronkowymi stringami mojej dziewczyny...ale mam pewne wątpliwości co do skuteczności filtrowania...

Nie, nie, nie, nie dostaniesz zdjęcia!! : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Christophe » 26/03/20, 15:28

Leo Maximus napisał:Kolejny środek ostrożności: po zakupach przetrzyj twarz wacikiem nasączonym Hexomedine. To rada lekarza, którą usłyszałem kilka dni temu.

Wtedy cząstki zanieczyszczone Covid-19 lądują na ziemi, po której chodzimy i zanosimy je najpierw do samochodu, a potem do domu. Konieczne byłoby więc posiadanie butów na zewnątrz, a inne na wnętrze. Lub zaimprowizuj kąpiel stóp lub wyczyść jego podeszwy, rozpylając alkohol.


Hej, cóż… jesteśmy złym barem!
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Leo Maximus » 26/03/20, 15:30

GuyGadebois napisał:
Ahmed napisał:Facet, myślę, że w tym przypadku bardziej odpowiednia byłaby „podpaska higieniczna”, ponieważ zakrywa ona również usta: rzeczywiście, nie wystarczy zatkać nozdrza, trzeba też pomyśleć o trzymaniu buzi na kłódkę!

W rzeczywistości serwetka jest przeznaczona do ust.

Żonie możemy zaproponować użycie kangurka od męża : Lol: , nie musisz tego zmywać, jeśli naprawdę cię kocha : Lol: .
Ostatnio edytowane przez Leo Maximus 26 / 03 / 20, 15: 31, 1 edytowany raz.
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez GuyGadebois » 26/03/20, 15:31

Leo Maximus napisał:Kolejny środek ostrożności: po zakupach przetrzyj twarz wacikiem nasączonym Hexomedine. To rada lekarza, którą usłyszałem kilka dni temu.

Przeciwwskazania roztworu leku HEXOMEDINE

Tego leku nie należy stosować:

na błonach śluzowych,

do antyseptyki skóry przed iniekcją,

do dezynfekcji sprzętu medyczno-chirurgicznego (patrz Uwaga).

Uwaga

Unikaj długotrwałego stosowania tego leku, zwłaszcza u dzieci, na dużych lub głęboko zranionych powierzchniach bez porady lekarza: ryzyko przedostania się leku do krwi.

Ten środek antyseptyczny nie nadaje się do dezynfekcji nożyczek, maszynek do golenia i innych potencjalnie zanieczyszczających przedmiotów. Podobnie nie należy go stosować do dezynfekcji skóry przed ukąszeniem.

https://eurekasante.vidal.fr/medicament ... ution.html

Bakteriobójczy środek antyseptyczny o powolnym działaniu.
Bardzo wskazane!
Ostatnio edytowane przez GuyGadebois 26 / 03 / 20, 15: 35, 1 edytowany raz.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Leo Maximus » 26/03/20, 15:34

Nie dopuszczać do kontaktu z błonami śluzowymi (czoło, policzki), nie przed ukąszeniem, nie stosować długotrwale. I to raz na 2 lub 3 dni dla ograniczonej lambda.

Przedwczoraj pół godziny po powrocie z U dopadło mnie nieprzyjemne uczucie. To było intensywne mrowienie na czole i brwiach. To było identyczne z tym, co czułem kilka lat wcześniej tuż przed półpaścem, z wyjątkiem tego, że było to po obu stronach czoła. Przypomniałem sobie, co powiedział ten lekarz iw ciągu minuty uczucie mrowienia zniknęło.
Ostatnio edytowane przez Leo Maximus 26 / 03 / 20, 15: 45, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Christophe » 26/03/20, 15:37

Leo Maximus napisał:Żonie możemy zaproponować użycie kangurka od męża : Lol: , nie musisz tego zmywać, jeśli naprawdę cię kocha : Lol: .


Myślicie, że moja próba z koronkowymi stringami wyszła z pralki? : Chichot: : Chichot:
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Ahmed » 26/03/20, 15:38

Antyseptyk bakteriobójczy o powolnym działaniu.Vachement wskazany!

To dobrze, w tych czasach zamknięcia nie spieszymy się! : Wink:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez GuyGadebois » 26/03/20, 15:43

Ahmed napisał:
Antyseptyk bakteriobójczy o powolnym działaniu.Vachement wskazany!

To dobrze, w tych czasach zamknięcia nie spieszymy się! : Wink:

Z drugiej strony alkohol kamforowy działa przeciwwirusowo, ale jest alergenem. Osobiście popieram to doskonale.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Czy Covid19 może być (pół) powietrzem przez cząsteczki (zanieczyszczenia, pyłki, mgła ...)?




przez Christophe » 26/03/20, 15:46

W przeciwnym razie głowa w zlewie wybielacza (nie czysta ech, z wyjątkiem bachorów!)…

Więc prawdopodobnie w 90% jesteśmy już zarażeni!! : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 288