Covid i Didier Raoult (zwolennik hydroksychlorochiny): analizy pandemii

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Rezygnacja dr Raoulta, zwolennika chlorochiny, z rady naukowej Covid19




przez Adrien (były nico239) » 22/10/20, 23:29

pedrodelavega napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:Jednak WHO oświadczyła, że ​​hydroksychlorochina stanie się standardem leczenia
Źródło?


Och, teraz jest już za późno...

To samo co Izzy

Adrien (ex-nico239) napisał:
izentrop napisał:Porównanie z wypadkami na hulajnodze, w których zginęłoby więcej osób


W którym filmie?


Ale jeśli tam wrócimy, nadal będzie się blokować, a następnie odblokowywać, a następnie wracać do Lollipopa, a następnie ponownie blokować i odblokowywać ponownie...

Ale swoją drogą, ta technika coś mi przypomina...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Rezygnacja dr Raoulta, zwolennika chlorochiny, z rady naukowej Covid19




przez Christophe » 22/10/20, 23:44

Adrien (ex-nico239) napisał:Ale jeśli tam wrócimy, nadal będzie się blokować, a następnie odblokowywać, a następnie wracać do Lollipopa, a następnie ponownie blokować i odblokowywać ponownie...

Ale swoją drogą, ta technika coś mi przypomina...


Rzeczywiście; to ma na celu przyzwyczajenie cię do zamknięcia déconfinement reconfinement redéconfinement... zakłopotanie... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Rezygnacja dr Raoulta, zwolennika chlorochiny, z rady naukowej Covid19




przez Adrien (były nico239) » 22/10/20, 23:46

VetusLignum napisał:Lektura dla entuzjastów HCQ:


W tym przypadku najbardziej pasjonuje mnie LECZENIE tego gówna.

Czy to hydroksychlorochina, czy masło orzechowe, nie obchodzi mnie to, byle choć trochę zagoiło się.

Wreszcie coś więcej niż tylko sofa i dolipran.
Poza tym „nauka EBM” rozwinęła się do tego stopnia, że ​​8 miesięcy później nadal tam jesteśmy, czyli czy to fortiche…

Jedyne, co odkryła, to deksametazon, gdy zostałeś poważnie dotknięty (i znowu to ty przesłałeś nam artykuł, w którym stwierdzono, że melatonina działa lepiej).
Więc twoją jedyną nadzieją, jeśli zachorujesz na covid, jest pójście na intensywną terapię, abyśmy mogli podać ci dexę.

Ale żeby nie iść na intensywną terapię zawsze możesz się umyć, my podamy Ci tylko dolipran: jaki postęp na Zachodzie po 8 miesiącach intensywnych badań...

Wreszcie nie dla wszystkich, ponieważ Niemcy wepchnęli to głęboko w całą Europę, napychając się hydroksychlorochiną, nie mówiąc tego, aby utrzymać zapasy

Jeśli zaś chodzi o kraje (tzw.) słabo rozwinięte, to mogą nas teraz bez problemu traktować jako kraje słabo rozwinięte (pépette, flouze, galette)...

Bo jedyne co interesuje naszych władców to bankomat ze szczepionkami.
Leczenie, och, leczenie jest takie, jak powiedział Goldman (niestety bez Fredericksa i Jonesa) „leczenie chorób jest „złe dla biznesu”
Dotyczy to litery tutaj: ograniczamy, usuwamy ograniczenia, ponownie ograniczamy, tylko po to, żeby poczekać na szczepionkę
1 x
pedrodelavega
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3794
Rejestracja: 09/03/13, 21:02
x 1316

Re: Rezygnacja dr Raoulta, zwolennika chlorochiny, z rady naukowej Covid19




przez pedrodelavega » 23/10/20, 00:01

Adrien (ex-nico239) napisał:Wreszcie nie dla wszystkich, ponieważ Niemcy wpakowali to głęboko w całą Europę, napychając się hydroksychlorochiną, nie mówiąc o tym
„Goinffré” może być nieco mocny… (leczono 10000 XNUMX pacjentów)

Adrien (ex-nico239) napisał:w celu utrzymania zapasów
Źródło?
0 x
VetusLignum
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1690
Rejestracja: 27/11/18, 23:38
x 760

Re: Rezygnacja dr Raoulta, zwolennika chlorochiny, z rady naukowej Covid19




przez VetusLignum » 23/10/20, 00:06

Adrien (ex-nico239) napisał:
VetusLignum napisał:Lektura dla entuzjastów HCQ:


W tym przypadku najbardziej pasjonuje mnie LECZENIE tego gówna.

Czy to hydroksychlorochina, czy masło orzechowe, nie obchodzi mnie to, byle choć trochę zagoiło się.

Wreszcie coś więcej niż tylko sofa i dolipran.
Poza tym „nauka EBM” rozwinęła się do tego stopnia, że ​​8 miesięcy później nadal tam jesteśmy, czyli czy to fortiche…

Jedyne, co odkryła, to deksametazon, gdy zostałeś poważnie dotknięty (i znowu to ty przesłałeś nam artykuł, w którym stwierdzono, że melatonina działa lepiej).
Więc twoją jedyną nadzieją, jeśli zachorujesz na covid, jest pójście na intensywną terapię, abyśmy mogli podać ci dexę.

Ale żeby nie iść na intensywną terapię zawsze możesz się umyć, my podamy Ci tylko dolipran: jaki postęp na Zachodzie po 8 miesiącach intensywnych badań...


Perronne twierdzi, że lekarze pierwszego kontaktu mogą teraz przepisywać HCQ+AZI, ale po prostu nie mają odwagi


PS: Przez wyrażenie „pasjonat HCQ” miałem na myśli zwłaszcza pedrodelavegę i Cie
Ostatnio edytowane przez VetusLignum 23 / 10 / 20, 00: 14, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Rezygnacja dr Raoulta, zwolennika chlorochiny, z rady naukowej Covid19




przez Adrien (były nico239) » 23/10/20, 00:08

pedrodelavega napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:w celu utrzymania zapasów
Źródło?



Czy Niemcy śpiewali z dachów, że kręcą hydroksychlorochinę, kiedy Indie zdecydowały się zaprzestać eksportu?

Zatem wnioskuję z tego – i takie jest moje zdanie i podtrzymuję je – że uważała, aby tego nie powiedzieć, aby nie nastąpił pośpiech z produktem, ryzykując, że zabraknie go dla jej populacji
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Rezygnacja dr Raoulta, zwolennika chlorochiny, z rady naukowej Covid19




przez Christophe » 23/10/20, 00:10

Adrien (ex-nico239) napisał:Zatem wnioskuję z tego – i takie jest moje zdanie i podtrzymuję je – że uważała, aby tego nie powiedzieć, aby nie nastąpił pośpiech z produktem, ryzykując, że zabraknie go dla jej populacji.


Myślę tak samo, myślę, że powiedziałem to 6 miesięcy temu tutaj: zapobieganie-skażeniom-zdrowotnym/niemcy-już-stosuje-plaquenil-chlorochina-przeciw-covid-19-t16352.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Rezygnacja dr Raoulta, zwolennika chlorochiny, z rady naukowej Covid19




przez Adrien (były nico239) » 23/10/20, 00:12

Christophe napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:Zatem wnioskuję z tego – i takie jest moje zdanie i podtrzymuję je – że uważała, aby tego nie powiedzieć, aby nie nastąpił pośpiech z produktem, ryzykując, że zabraknie go dla jej populacji.


Myślę tak samo, myślę, że powiedziałem to 6 miesięcy temu tutaj: zapobieganie-skażeniom-zdrowotnym/niemcy-już-stosuje-plaquenil-chlorochina-przeciw-covid-19-t16352.html


Dokładnie dobrze widziałem, nie pamiętam ale prawdą jest, że każdego dnia byliśmy zaskoczeni stawkami w Niemczech
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Rezygnacja dr Raoulta, zwolennika chlorochiny, z rady naukowej Covid19




przez Adrien (były nico239) » 23/10/20, 00:17

VetusLignum napisał:Perronne twierdzi, że lekarze pierwszego kontaktu mogą teraz przepisywać HCQ+AZI, ale po prostu nie mają odwagi


Wiem i to poważny temat, ale nie wiem, czy rzeczywiście mają do tego prawo, czy nie...

W każdym razie niektórzy walczą w sądzie o możliwość swobodnego przepisywania leków.
(dlatego wątpię, czy w tej chwili mają prawo)

Dowód w Polinezji.
Podaję cały artykuł

„Nic nie może usprawiedliwiać ograniczenia swobody przedawnienia”

Kolektyw Santé Polynésie od kwietnia apeluje o przywrócenie w medycynie miejskiej swobody przepisywania leków na bazie hydroksychlorochiny.

„W granicach określonych przez prawo i biorąc pod uwagę zdobyte dane naukowe, lekarz może przepisać takie leki, jakie uzna za najwłaściwsze w danych okolicznościach. Powinien, nie zaniedbując obowiązku pomocy moralnej, ograniczyć swoje zalecenia i działania do tego, co jest konieczne dla jakości, bezpieczeństwa i skuteczności opieki. Należy wziąć pod uwagę zalety, wady i konsekwencje różnych możliwych badań i metod leczenia.

Artykuł 8 kodeksu etyki Krajowej Rady Zakonu Lekarskiego określa zasadę wolności przepisywania leków, zasadę „niepodlegającą negocjacjom” obowiązującą grupę lekarzy z Polinezji Francuskiej, kolektyw Santé Polynésie.

Doktor Jean-Paul Théron, kardiolodzy Michel Gaultier i Philippe Costes oraz Thierry Soussi, chirurg w Cardella, „do których dołączyło około pięćdziesięciu lekarzy”, żądają natychmiastowego przywrócenia całkowitej wolności przepisywania leków. Podejmują kroki prawne przeciwko dekretowi z 8 kwietnia zastrzegającym hydroksyklorochinę i stowarzyszenie Lopinavir / Ritonavir wyłącznie dla lekarzy w Centrum Szpitalnym Polinezji Francuskiej (CHPF). „Nie mogąc uzasadnić stanu nadzwyczajnego, ponieważ sytuacja epidemiczna była pod kontrolą, sąd administracyjny odrzucił nasze tymczasowe zwolnienie z 16 kwietnia i tymczasowe zawieszenie z 11 maja”, wyjaśnia Jean-Paul Théron, który precyzuje, że apelacja o w dalszym ciągu toczy się postępowanie dotyczące nadużycia władzy w celu stwierdzenia nieważności przedmiotowego zarządzenia.

Rada Zakonu Lekarzy Polinezji Francuskiej zwróciła się także do Ministra Zdrowia Jacques’a Raynala o modyfikację dekretu z 8 kwietnia, tak aby „to był atak na prawo liberalnych lekarzy Polinezji Francuskiej do przepisywania leków”.
Wolność i chlorochina…

Jeśli walka kolektywu Santé Polynésie polega przede wszystkim na przywróceniu wolności przepisywania recept, lekarz Jean-Paul Théron nie ukrywa, że ​​przekonuje go protokół opieki Institut hospitalo-universitaire (IHU) w Marsylii, kierowany przez profesora Raoulta . „IHU to największy ośrodek infekcyjny we Francji, jego reputacja jest międzynarodowa. To sytuacja niezrozumiała, bo Jacques Raynal sam jest lekarzem” – potępia Jean-Paul Théron, który zaprzecza, jakoby był „oświeconym” chlorochiną, nawet jeśli wierzy – pomimo wniosków z bardzo wielu badań – w skuteczność tej kuracji wśród innych terapii podchodzi do.

„Dobrze jest wspierać władzę publiczną, mówić jej, gdy się myli, nie chodzi tu w żadnym wypadku o destabilizację obowiązującej władzy. (…) Przyjmuję recepty na Plaquenil, azytromycynę, cynk, kilka razy dziennie od tygodni. Według mnie istnieje 140 krajów, które zalecają lub akceptują przepisywanie hydroksychlorochiny. Nie możemy ograniczać się do tego leczenia, zespół Marseille IHU nigdy nie twierdził, że jest to cudowny lek, jest to lek o udowodnionym działaniu, co nie podlega dyskusji. ”

Skuteczność hydroksychlorochiny nie jest jednak ustalona zgodnie z literaturą naukową, niezależnie od stadium choroby… Badania, które Jean-Paul Théron wymiata grzbietem dłoni, przeciwstawiając je innym badaniom i „własnym badaniom”, i oburzony na krytykę pod adresem samych mediów Didiera Raoulta. „Nie ma znaczenia, jeśli pacjent lub lekarz nie chce chlorochiny, nie przepisujemy jej, to wszystko… Ważne jest, aby lekarze odzyskali swobodę przepisywania leków”.

Dlaczego kraj ograniczył przepisywanie chlorochiny

Zapytany o powrót do wolności przepisywania leków przez grupę Taviniego podczas III sesji sesji budżetowej na sejmie Polinezji, Minister Zdrowia przypomniał, że dekret Kraju uzasadniany jest dwoma wzorcami. Po pierwsze, w obliczu wzrostu popytu, który groził niedoborem zapasów, społeczność uznała za rozsądne zarezerwowanie chlorochiny do leczenia pacjentów we wskazaniach dopuszczonych do obrotu: w szczególności tocznia i zapalenia wielostawowego, reumatoidalnego.
Następnie Kraj wziął pod uwagę brak ostatecznych danych na temat skuteczności i bezpieczeństwa tego protokołu leczenia zalecanego „z fanfarami” przez profesora Didiera Raoulta.
„Nie jestem przeciwny uchyleniu przedmiotowego dekretu pod warunkiem, że pacjenci potrzebujący tego leku w ramach pozwolenia na dopuszczenie do obrotu będą mieli pewność jego dostępności” – oświadczył Jacques Raynal, podkreślając, że „lekarz przepisujący lek musi przynajmniej posiadać wystarczające informacje ze nauki, tak aby korzyści zapewniane przez lek były większe niż ryzyko związane z jego zastosowaniem, szczególnie w zakresie skutków ubocznych. „W opinii ministra powinno to de facto wykluczać hydroksychlorochinę, gdyż „z kilku niedawno opublikowanych w literaturze naukowej badań (…) wynika, że ​​nie ma jej skuteczności”.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 164