Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez Christophe » 08/03/20, 16:31

Bojler reguluje temperaturę na 60°C....ale jak w takim razie uzyskać 50°C na pierwszym zdjęciu?
0 x
karmeliet
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 08/03/20, 13:18

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez karmeliet » 08/03/20, 16:40

Otwierając i zamykając zawór 3-drogowy (jest ręczny) bawię się temperaturą.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez sicetaitsimple » 08/03/20, 17:02

Och, tam! Absolutnie nie jestem specjalistą i nie mam doświadczenia w kotłach na pellet (ale pewne umiejętności i doświadczenie w ogrzewaniu).
Ale zrozumiałem, że kocioł OKofen był bardziej w gamie kotłów „Ferrari”.
Jeśli pilotujesz go jak Deudeuche, ręcznie i za pomocą miernika, nie masz pewności, czy historia zakończy się dobrze.... Chyba, że ​​jest bardzo dobrze chroniony przez zabezpieczenia, które uniemożliwiają mu znalezienie się poza swoimi parametrami wymiarowymi, co może mieć miejsce.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez Christophe » 08/03/20, 17:09

Karmeliet napisał:Otwierając i zamykając zawór 3-drogowy (jest ręczny) bawię się temperaturą.


Hmm, czy jest to tylko ręczne, czy też ręczne?

Bo zawór 3-drogowy musi być sterowany przez kocioł, a nie przez układ regulacyjny (wchodzący we wszystkie najnowsze kotły)...aby cały system działał dobrze!

Jak właśnie powiedział sicetaitsimple, regulacja kotła na pellet jest niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania...
0 x
karmeliet
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 08/03/20, 13:18

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez karmeliet » 08/03/20, 19:27

Więc to ja myślę, że to mój 3-głosowy zawór, ale to nieprawda. Na zdjęciu co to za czarne koło na dole?W instrukcji jest oznaczone serwomotorem. Wiem tylko, że działam na temperaturę (czerwony)
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez phil59 » 09/03/20, 18:01

Czy w Twojej instalacji nie powinien być potrzebny zbiornik buforowy?

Kocioł na pellet lub piec na pellet wodny nie może włączyć się „nagle”.

Musi działać przez co najmniej 4 godziny z rzędu.... Uruchomienia/zatrzymania zużywają maksymalnie...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
karmeliet
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 08/03/20, 13:18

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez karmeliet » 09/03/20, 19:40

Nie wiem... Mój easypell jest w trybie ogrzewania bezpośredniego. Poza tym pobrałem dokument ze strony Easypell, aby sprawdzić, czy występuje problem, i mam taki tryb działania...
Zrzut ekranu_20200309_193230_com.google.android.apps.docs.jpg
Screenshot_20200309_193230_com.google.android.apps.docs.jpg (406.77 KiB) Wyświetlono 5344 razy
0 x
Lamenfuti
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 16/02/22, 10:33

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez Lamenfuti » 16/02/22, 10:56

Może trochę za późno, ale hej.
Kotły Easypell posiadają zintegrowany system podwyższania temperatury na powrocie ogrzewania. Zatem nie ma problemów, jeśli woda powrotna ma temperaturę 25 lub 30. Z drugiej strony pompa/cyrkulator automatycznie wyłącza się poniżej 60 stopni, co zapewnia dodatkową ochronę kotła. Jestem właścicielem Easypell o mocy 12 kW i emerytowanym inżynierem ciepłownikiem. To właśnie ten cały system Easypell/Okofen przypadł mi do gustu.
Historia mówiąca o konieczności utrzymywania wody powrotnej powyżej punktu rosy jest aktualna tylko wtedy, gdy pompa obiegowa pracuje stale i nie jest regulowana przez kocioł. Nie dotyczy to kotłów Easypell/Okofen.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 366