Ogród warzywny bez zmęczenia

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez Moindreffor » 15/09/20, 14:33

Stephgouv napisał:
Moindreffor napisał:piwo bez otwieracza

Zły przykład dla Belga! Lol
Otwieracz do butelek to jeden z tych przedmiotów, dla których czasami zastanawiam się, po co go stworzyliśmy. Jest mnóstwo innych „sztuczek”, dzięki którym równie łatwo odkorkować piwo (krawędź pojemnika na piwo, zapalniczka, miara składana, uchwyt na sztućce, inne piwo itp.)

oczywiste jest, że dla Ch'ti łatwo jest znaleźć coś innego, ale tutaj jesteśmy skierowani również do mieszkańców miast, którzy nie zawsze mieszkają w błyszczących terytoriach : Mrgreen: więc musimy porozmawiać o oficjalnych sprzętach : Mrgreen:

Czy Gouvy jest dość daleko od granicy?
więc masz klimat bardziej kontynentalny niż ja,
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez Did67 » 15/09/20, 14:44

Moindreffor napisał:cóż, na leżaku, to tak jakby zjeść pastis i zapomnieć o wodzie, o piwie bez otwieracza, o winie bez korkociągu, jest potencjał, ale trochę czegoś brakuje


A więc pedałowanie na rowerze bez kół???
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez Did67 » 15/09/20, 14:45

Stephgouv napisał:Zły przykład dla Belga! Lol
Otwieracz do butelek to jeden z tych przedmiotów, dla których czasami zastanawiam się, po co go stworzyliśmy. Jest mnóstwo innych „sztuczek”, dzięki którym równie łatwo odkorkować piwo (krawędź pojemnika na piwo, zapalniczka, miara składana, uchwyt na sztućce, inne piwo itp.)


Od pewnego wieku (do ustalenia) nie polecam zębów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez Did67 » 15/09/20, 14:47

Stephgouv napisał:
Did67 napisał:W moim ostatnim filmie (którego myślę, że nie oglądałeś)

Co prawda ostatniego filmu nie obejrzałem jeszcze (w ten weekend skończyłem film z „częścią teoretyczną” dotyczącą RU), ale poprawię to w nadchodzących dniach (są bardzo ciekawe!).
...


Uff, gorąco było… Spodziewałem się „są takie długie!”

[Lub, w innych okolicznościach, nie tutaj: „oni są tacy irytujący!”]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez Did67 » 15/09/20, 14:49

Moindreffor napisał:podlewanie bez płodności, będzie lepiej, ale jeszcze nie wspaniale, podlewałem kapustę, ale bez płodności nie eksplodowały, w przyszłym roku będę pracować nad płodnością : Mrgreen:


Tak, masz rację, kapusta też jest dość wymagająca (rozumowałem w moim przypadku, gdzie obecnie w dużej mierze występuje płodność).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez Did67 » 15/09/20, 14:51

Stephgouv napisał:Chyba za bardzo czułam się na leżaku i trochę za bardzo „ufałam” sianu i organizmom glebowym.


Bez wody organizmy bardzo cierpią! Poza tym siano już się nie rozkłada, więc nie ma już nawozu... Susza w PP to podwójna kara dla warzyw - brak wody i brak płodności!
1 x
stephgouv
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 347
Rejestracja: 18/10/19, 08:54
Lokalizacja: Gouvy (B)
x 66

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez stephgouv » 15/09/20, 15:03

Did67 napisał:
Stephgouv napisał:Chyba za bardzo czułam się na leżaku i trochę za bardzo „ufałam” sianu i organizmom glebowym.


Bez wody organizmy bardzo cierpią! Poza tym siano już się nie rozkłada, więc nie ma już nawozu... Susza w PP to podwójna kara dla warzyw - brak wody i brak płodności!


Tak, dobrze to zrozumiałem (no cóż, dopiero dzisiaj...). Paw jest taki dumny, więc paff! Korbka powrotna na dyszę!
Aby dobrze zakończyć dzień, mówię sobie, że gdyby to był jedyny „błąd” popełniony w tym roku, nie byłbym złym uczniem.
A potem Didier, właśnie skonfrontowałem się z tym, co gdzieś napisałeś: „Ogród warzywny nie chowa urazy”.
Nie daję mu nic do picia, a on wciąż daje mi coś w zamian. Pewnie po to, żeby mi o tym przypomnieć: w przyszłym roku daj mi więcej, a ja oddam ci więcej.
1 x
stephgouv
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 347
Rejestracja: 18/10/19, 08:54
Lokalizacja: Gouvy (B)
x 66

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez stephgouv » 15/09/20, 15:04

Moindreffor napisał:
Stephgouv napisał:
Moindreffor napisał:piwo bez otwieracza

Zły przykład dla Belga! Lol
Otwieracz do butelek to jeden z tych przedmiotów, dla których czasami zastanawiam się, po co go stworzyliśmy. Jest mnóstwo innych „sztuczek”, dzięki którym równie łatwo odkorkować piwo (krawędź pojemnika na piwo, zapalniczka, miara składana, uchwyt na sztućce, inne piwo itp.)

oczywiste jest, że dla Ch'ti łatwo jest znaleźć coś innego, ale tutaj jesteśmy skierowani również do mieszkańców miast, którzy nie zawsze mieszkają w błyszczących terytoriach : Mrgreen: więc musimy porozmawiać o oficjalnych sprzętach : Mrgreen:

Czy Gouvy jest dość daleko od granicy?
więc masz klimat bardziej kontynentalny niż ja,


Tak, na dalekim wschodzie Belgii, w pobliżu Niemiec i GD-Lux (480 m n.p.m.).
0 x
stephgouv
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 347
Rejestracja: 18/10/19, 08:54
Lokalizacja: Gouvy (B)
x 66

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez stephgouv » 15/09/20, 15:06

Did67 napisał:
Stephgouv napisał:Zły przykład dla Belga! Lol
Otwieracz do butelek to jeden z tych przedmiotów, dla których czasami zastanawiam się, po co go stworzyliśmy. Jest mnóstwo innych „sztuczek”, dzięki którym równie łatwo odkorkować piwo (krawędź pojemnika na piwo, zapalniczka, miara składana, uchwyt na sztućce, inne piwo itp.)


Od pewnego wieku (do ustalenia) nie polecam zębów!


Tak, dlatego o nich nie wspomniałem... Właśnie połamałem je w warzywniku z moimi kalafiorami...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny bez zmęczenia




przez Did67 » 15/09/20, 15:08

Przede wszystkim: błąd, który pomaga nam zrozumieć, nie jest tak naprawdę błędem – jest to lekcja! Błędem byłoby zrobienie tego samego ponownie, obrażając Did67 [„co za idiota, to bzdura!”]. Albo, co gorsza, znaleźć nowego guru, jeszcze bardziej szalonego, który nakłoni cię do popełnienia „jeszcze gorszego błędu” [na przykład budowania pojemników wysoko, umieszczania w nich ziemi doniczkowej i niepodlewania lub na przykład zakopywania drewna i nierobienia niczego, aby zmiana !]...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 244