Hay vs ogród kuchenny na żywo

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Did67 » 31/08/20, 15:10

Nie, nie, zdarza się to u spokrewnionych gatunków.

Klementynka to międzygatunkowa hybryda mandarynki i nie pamiętam, który cytrus...

Cassilla to hybryda (w pewnym stopniu spowodowana przez człowieka) czarnej porzeczki i czerwonej porzeczki.

Pszenżyto to hybryda pszenicy i żyta.

Osioł lub muł to hybrydy koni i osłów...

Jest to jedno z zagrożeń związanych z „nieostrożną” produkcją nasion. Twoje nasiona musiały pochodzić z melona lub ogórka zapłodnionego innym gatunkiem. Należy pamiętać, że mógłby to być wyjątkowo doskonały melon: owoc zebrany zgodnie z genetyką matki; zawarte w nim nasiona to 50% ojciec / 50% matka!

Jeśli chcesz zajmować się nauką, zbierz dojrzałe nasiona i sprawdź, czy są płodne (jeśli kiełkują). Możesz nawet kultywować (tracąc przestrzeń!), aby zobaczyć, co się stanie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Did67 » 31/08/20, 15:14

Paul72 napisał:
W przeciwnym razie wciąż uporczywa rolnicza susza, ale przy mulczowaniu trzyma się, rośliny fasoli szparagowej są nawet ogromne i dość produktywne (fioletowe). Nadal nie da się zrobić roszponki ani szpinaku...


W domu dotkliwy spadek temperatur, szara pogoda i... 9 mm deszczu, który ożywił warzywnik!!!
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Moindreffor » 31/08/20, 17:00

Did67 napisał:
Paul72 napisał:
W przeciwnym razie wciąż uporczywa rolnicza susza, ale przy mulczowaniu trzyma się, rośliny fasoli szparagowej są nawet ogromne i dość produktywne (fioletowe). Nadal nie da się zrobić roszponki ani szpinaku...


W domu dotkliwy spadek temperatur, szara pogoda i... 9 mm deszczu, który ożywił warzywnik!!!

deszcze w moim domu powodują pękanie bardzo dojrzałych pomidorów i kapusta ponownie więdnie, powiedzmy, co zostało z kapusty, która bardzo ucierpiała z powodu tego suchego lata, w przyszłym roku trzeba będzie ją posadzić co najmniej miesiąc półtora miesiąca wcześniej

kapusta to warzywo, które jest objawem letnich cierpień i braku wody, nawet przy obfitym podlewaniu kapusta zaczyna od nowa dopiero po pierwszych prawdziwych deszczach w sierpniu
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Julienmos » 31/08/20, 17:14

teraz szaleństwo z mirabelkami. Niezwykłe, niespotykane... Od tygodni zrywamy, zbieramy, a mimo to mamy wrażenie, że na drzewie zawsze zostało tak dużo.
i to samo śliwki, jabłka (nawet jeśli spadnie ich dużo - niewątpliwie susza) czy wkrótce orzechy włoskie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 31/08/20, 17:19

Did67 napisał:Nie, nie, zdarza się to u spokrewnionych gatunków.

Klementynka to międzygatunkowa hybryda mandarynki i nie pamiętam, który cytrus...

Cassilla to hybryda (w pewnym stopniu spowodowana przez człowieka) czarnej porzeczki i czerwonej porzeczki.

Pszenżyto to hybryda pszenicy i żyta.

Osioł lub muł to hybrydy koni i osłów...

Jest to jedno z zagrożeń związanych z „nieostrożną” produkcją nasion. Twoje nasiona musiały pochodzić z melona lub ogórka zapłodnionego innym gatunkiem. Należy pamiętać, że mógłby to być wyjątkowo doskonały melon: owoc zebrany zgodnie z genetyką matki; zawarte w nim nasiona to 50% ojciec / 50% matka!

Jeśli chcesz zajmować się nauką, zbierz dojrzałe nasiona i sprawdź, czy są płodne (jeśli kiełkują). Możesz nawet kultywować (tracąc przestrzeń!), aby zobaczyć, co się stanie!


To musi być coś wyjątkowego, bo tak samo jest za pierwszym razem, kiedy to obserwuję. Spróbuję zasiać trochę nasion i zobaczę, czy wydadzą plon. Smak jest dość dziwny...
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 05/09/20, 21:19

IMG_20200905_195655_compress16.jpg
IMG_20200905_195701_compress47.jpg


Proszę bardzo, nadal będę podejrzany o doping... Jednakże jako jedyny nawóz była warstwa siana, która pozostała zaledwie 4 miesiące (odłożona na kwestie praktyczne wyjaśnione w wątku Didiera). I trochę wody ze studni. 18-dniowe rzodkiewki były trochę rozczarowujące (zasiane zbyt gęsto i wyszliśmy, gdy były jadalne), ale róże wielkanocne również są na początku, ale zbiory trwają dłużej, nie stają się kłujące, gdy pod koniec urosną. I odwrotnie, im chłodniejsze noce, tym lepiej.
Musztardy indyjskie doskonale smakują z sałatką i rukolą. Jarmuż karłowaty i ursa czerwona wkrótce będą dobre do jedzenia.
Krótko mówiąc, dobre zaskoczenie, nie spodziewałem się tutaj takiej obfitości! !
Wiedząc, że teren jest zły, kamienisty i płytki. Ale na każdym poziomie składników odżywczych wydaje się, że się utrzyma. : Mrgreen:
Ogród mimo suszy dobrze owocuje (pola wyschły, krowy nie mają już trawy), nadal rosną wszystkie letnie warzywa i już spora część jesiennych.
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 06/09/20, 17:17

news flash (lol): Podejrzewałem, że mam na swoim polu chroniony gatunek trawy, po sprawdzeniu okazało się, że tak: Agrostis curtisii.
Rzecz w tym, że nie ma go na liście w okolicy (najbliższy wymieniony obiekt – na stronie MNHN – jest oddalony o ponad 50 km). bardzo ładna trawa z jedwabiście różowymi kwiatami. Zwykle jest to raczej na kamienistych lub skalistych wrzosowiskach. Tam rosną na prawie płaskiej i kwaśnej bazie skalnej. Nie wiem więc jak się tam dostała (prawdopodobnie przy silnym wietrze), ale znalazła swoje siedlisko! : Mrgreen:
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Doris » 06/09/20, 17:49

Krowa, mam w domu coś zabezpieczonego i nawet nie wiedziałam, dzięki za informację, będzie musiała pokosić (nie jest to trudne, niewiele więcej jest, więcej wrzosu, więcej mchu w domu) : Chichot: ). Rzeczywiście jest bardzo ładny.
1 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 07/09/20, 13:39

Doris napisała:Krowa, mam w domu coś zabezpieczonego i nawet nie wiedziałam, dzięki za informację, będzie musiała pokosić (nie jest to trudne, niewiele więcej jest, więcej wrzosu, więcej mchu w domu) : Chichot: ). Rzeczywiście jest bardzo ładny.


Jest to roślina szeroko rozpowszechniona w Landach i Bretanii, ale a priori tak, chroniona na poziomie krajowym. Imponujące włośniki.
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 25/09/20, 16:28

Cóż, tym razem letnie warzywa już niedługo dobiegną końca : Mrgreen:
Wynik roku: intensywna i długa produkcja pomidorów (mam problem ze sprzedażą wszystkiego, zwłaszcza wiśni), rozpoczęła się w czerwcu. Papryka i chilli: absolutne rekordy produkcyjne. Bakłażan: całkiem niezły (nieskończony)
Melony: przeciętne, na starcie nie powiodło się, ale honor jest bezpieczny.
Arbuzy: dobry rok, pozostały jeszcze 3 do zbioru, doskonałe
Cukinia: Nie mogę już tego znieść, lol
Ogórki: pomyśl o posadzeniu ich dwa razy, te posadzone w lipcu i tak dają!
Najlepsza poprawa roku: rzodkiewki z cebuli, kapusty i sałaty są bardzo piękne. Nawiasem mówiąc, fakt sadzenia bardzo gęsto (bez odstępów na spacer), choć sprzeczny z intuicją, poprawił produkcję (być może pomagając utrzymać chłodniejszą glebę pod roślinnością) w kontekście suszy.
2 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 337