Hay vs ogród kuchenny na żywo

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
energia
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 02/07/20, 16:27
x 3

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez energia » 14/08/20, 14:45

Witam, dziękuję za odpowiedzi :) cena jest całkiem przystępna...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Adrien (były nico239) » 15/08/20, 01:12

Paul72 napisał:Musi być w dwóch euro za m2 w lokalnej klatce, żółta plandeka. To trwa latami.

Dziś podniosłem zasłonę forsowania, efekt po 18 dniach, rzodkiewki ... 18 dni zaczynają puchnąć !! Doskonały rozwój większości roślin, bez czarnej rzodkiewki, które były nieświeże (ale nie trzeba było przerzedzać). Musztardy indyjskie smakują fantastycznie, jak musztarda w słoikach, świetnie komponuje się z małymi sałatkami mesclun. Poza tym zdecydowałam się wykorzystać wszystkie przerzedzone sadzonki do sałatek i pesto. Jestem głupi, że nie pomyślałem o tym wcześniej !! Kapusta, rzodkiewka, rukola, musztarda, na tym etapie wszystko jest w porządku!


2 euro za m2 żółtej plandeki?
Jaka grubość?
Masz zdjęcie tego czegoś?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 17/08/20, 21:56

Adrien (ex-nico239) napisał:
Paul72 napisał:Musi być w dwóch euro za m2 w lokalnej klatce, żółta plandeka. To trwa latami.

Dzisiaj podniosłam zasłonę forsowania, efekt po 18 dniach, rzodkiewki z... 18 dni, zaczynają puchnąć!! Znakomity rozwój większości roślin, minus czarne rzodkiewki, które były czerstwe (ale nie trzeba ich przerzedzać). Musztardy indyjskie smakują fantastycznie, podobnie jak musztarda garnkowa, świetnie nadają się do małych sałatek mesclun. Poza tym postanowiłam wykorzystać wszystkie przerzedzone sadzonki do sałatek i pesto. Przepraszam, że wcześniej o tym nie pomyślałam!! Kapusta, rzodkiewka, rukola, musztarda, na tym etapie wszystko jest dobrze!


2 euro za m2 żółtej plandeki?
Jaka grubość?
Masz zdjęcie tego czegoś?


Zajrzę kiedyś i ci powiem. : Wink:

Dziś pierwsze zbiory rzodkiewki w końcu udane!! Pierwszy raz udaje mi się mieć jadalne latem, wysiane w pełnym rui, co więcej!!! Te późniejsze rozwijają się dobrze, niektóre już większe niż 18 dni (wielkanocne róże). Udało mi się wykorzystać chłodniejszą pogodę do przesadzenia sałat, kapusty ozimej i wysiania rzepy złotej kuli.
I zbierz większość ziemniaków. Tak jak się spodziewałem, uprawa pod słomę żytnią rozczarowuje, pomimo zasobności gleby: pod spodem pozostała zwarta, bez pracy przy ogórkach. Około połowa spodziewanych zbiorów na starcie. Ale to nie jest nędzne, biorąc pod uwagę suche lato.
Z drugiej strony miła niespodzianka dla zapomnianej w zeszłym roku amandyny: kilka kilogramów na 1m2, ściółkowane resztkami roślinnymi wyrwanymi z okolicy i odrobiną trawy. Ziemia była tam bardzo luźna, dobrze się pracowało.
Miłe zaskoczenie również przy pierwszej uprawie w polu, gleba bardzo bardzo słaba i ściółkowana trawą + "zielone" siano). Gleba dość luźna i ziemniaki ładne pomimo trudnych warunków, które skróciły cykl. (Różowa odmiana z Francji)
1 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Did67 » 17/08/20, 22:11

Paul72 napisał:Miłe zaskoczenie również przy pierwszej uprawie w polu, gleba bardzo bardzo słaba i ściółkowana trawą + "zielone" siano). Gleba dość luźna i ziemniaki ładne pomimo trudnych warunków, które skróciły cykl. (Różowa odmiana z Francji)


Często prowadzi to do miłych niespodzianek!!! Robi to prawie każdemu. Za pierwszym razem, choć wystarczająco przekonana, by pojechać, nie zważając na zaczepki (sąsiada, rolnika), też byłam zaskoczona!

Uwaga: Nie ma wyraźnej różnicy między sianem, „zielonym sianem” czyli skoszoną dojrzałą trawą, a w moim przypadku „skosami” ze zbioru kosiarką skoszonej trawy w moim sadzie w drugiej połowie lipca (jest to kosiarkę, ale poza „rąbaniem” zbieram siano; między moimi belami okrągłymi a tymi „ścinankami” to ten sam materiał, tylko różnica w ilości wody i wygląd blisko). Konieczne jest przyjrzenie się „składowi”; nie na wygląd zewnętrzny. Zielone siano może po prostu, jeśli warstwa jest gruba, fermentować!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 18/08/20, 09:50

Celem wcześniejszego cięcia było wyraźnie zwiększenie dawki azotu i szybsze kompostowanie. Po zakończeniu żniw położę dobrą warstwę dojrzałego siana, aby wiosną mieć bogatszą glebę, która zacznie magazynować trochę węgla.
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Did67 » 18/08/20, 10:21

Masz to. Dowiedz się, jak umieścić kursor:

a) z jednej strony ścinki z trawnika, który kosimy co tydzień = delikatne liście, brak włókien, dużo azotu (to fabryka na pełnych obrotach - stąd enzymy (białka), a więc RNA (azotowy)...)) ; produkt można porównać do „szybko rozkładającego się organicznego nawozu azotowego”

b) na drugim biegunie „stare siano” (późne koszenie; połowa sierpnia); bardzo włóknisty, ale w porównaniu ze słomą zawiera również liście, kwiaty, kłosy itp. Więc dobry kompromis. Tam rozkład będzie znacznie wolniejszy, w ciągu kilku miesięcy (zależy od wilgotności), z jednej strony nastąpi mineralizacja, az drugiej humifikacja - stąd pojęcie kompromisu. W grubej warstwie, doskonałe krycie - przed jednorocznymi, przed wysychaniem, przed tworzeniem się skorupy...

A dobra agronomia polega na żonglowaniu tym. W zależności od celu.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Julienmos » 18/08/20, 15:16

Did67 napisał:V
b) na drugim biegunie „stare siano” (późne koszenie; połowa sierpnia);


W połowie sierpnia ! ?
naprawdę bardzo, bardzo późno... dla mnie sianokosy są już XNUMX-XNUMX miesiące wcześniej...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Did67 » 18/08/20, 16:37

Tak, to jest „późne koszenie” terenów chronionych, aby poczekać na kwitnienie chronionych roślin. To jest rodzaj siana, którego używam.

Ale od końca czerwca/początku lipca trawy zrobiły swoje łodyżki i kłosy i nie jestem pewien, czy skład się jeszcze bardzo zmienia... Dobry wskaźnik: katar sienny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 18/08/20, 17:21

Did67 napisał:Tak, to jest „późne koszenie” terenów chronionych, aby poczekać na kwitnienie chronionych roślin. To jest rodzaj siana, którego używam.

Ale od końca czerwca/początku lipca trawy zrobiły swoje łodyżki i kłosy i nie jestem pewien, czy skład się jeszcze bardzo zmienia... Dobry wskaźnik: katar sienny.


W tym roku siano było zupełnie suche na początku lipca, ale jest to dość wyjątkowe.
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 31/08/20, 13:46

IMG_20200831_130512_compress54.jpg


Myślałem, że hybrydy międzygatunkowe są niemożliwe, oto dobry kontrprzykład hybrydyzacji melona z najprawdopodobniej ogórkiem. Wszystko odpowiada poziomowi owocu, nawet smak, który jest mieszanką obu. Liście są raczej liście melona. :zaszokować:

W przeciwnym razie wciąż uporczywa rolnicza susza, ale przy mulczowaniu trzyma się, rośliny fasoli szparagowej są nawet ogromne i dość produktywne (fioletowe). Nadal nie da się zrobić roszponki ani szpinaku...
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 332