Hay vs ogród kuchenny na żywo

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 02/06/20, 14:55

przynajmniej zakorzenimy się pod spodem, tak będzie lepiej! : Mrgreen:

Hej, dzisiaj mogę potwierdzić coś miłego: na tym, co mi zostało z nieskoszonej łąki, zadomowiły się kuropatwy. I tak przez jakiś czas pozostanie tak jak jest. Jeden z nich ukrył się w żywopłocie i przeleciał obok mnie! w stronę wysokiej trawy; Widuję tę parę już od jakiegoś czasu, a skoro leży w ziemi (dziura), to lepiej unikać jej deptania.
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 03/06/20, 23:03

Dobry wieczór,

Dziś poeksperymentowałem z siewem rzędowym pod warstwą niezagęszczonego jeszcze siana (ze względu na brak deszczu). Cóż za kłopot, nie spodziewałem się, że będzie tak trudno!! Najgorzej było z piłą z dość drobnymi zębami i deską do podłożenia pod kolana, aby zagęścić i „łatwiej” ciąć. Kosiarka jest zepsuta (prawie nic), więc nie testowałem nylonu. Wszystko po to, aby posiać trochę prosa i słonecznika na próbę. Krótko mówiąc, powinno być mniej skomplikowane, gdy jest dobrze zagęszczone i bardziej „kruche”.
Natomiast do siewu do kieszeni jest całkiem przyjemnie: mała dziura, nasiona odkładam na dno i po prostu je ubijam. I przyszedł mi do głowy pomysł: duże rzodkiewki siać w małych grupach, a nie w rzędzie. kieszeń = posiłek : Mrgreen:
Ciekawe, czy w końcu zrobię nieostre rzodkiewki!! : Lol:

Wreszcie, po stronie melona, ​​po przesunięciu siana tak daleko, jak to możliwe i ułożeniu wokół niego kamieni, rośliny ponownie urosły, wszędzie kiełkują, krótko mówiąc, nie są to nasiona zjadacze, ale z pewnością ślimakożercy. Jak widać przy pierwszych bezpośrednich zasiewach pod sianem, jeśli nie zostanie ono zjedzone, to dlatego, że wykonano czyszczenie śluzu pod spodem! : Mrgreen:
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Did67 » 04/06/20, 06:58

Kroiłam wówczas nożem do chleba (naciętym) wzdłuż deski, na której się opierałam. Siano jest następnie „ściśnięte” pomiędzy ziemią a tą deską. Nóż naprawdę musi ocierać się o deskę, aby uzyskać „efekt nożycowy”. Ale to naprawdę łamie serce!

Gdy jest zbyt „kiszona”, czasami lepiej ją rozerwać i rozdzielić ręcznie, bez przecinania… Jest mniej czysto, ale równie skutecznie…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 04/06/20, 09:40

Did67 napisał:Kroiłam wówczas nożem do chleba (naciętym) wzdłuż deski, na której się opierałam. Siano jest następnie „ściśnięte” pomiędzy ziemią a tą deską. Nóż naprawdę musi ocierać się o deskę, aby uzyskać „efekt nożycowy”. Ale to naprawdę łamie serce!

Gdy jest zbyt „kiszona”, czasami lepiej ją rozerwać i rozdzielić ręcznie, bez przecinania… Jest mniej czysto, ale równie skutecznie…


Już jadę naprawić zepsuty przycisk na kosce i zrobię test. Źdźbła siana są nadal suche, obfite (jest świeże, nie z zeszłego roku i jest tam wiele różnych roślin, to nie tylko Ray Grass) i bardzo długie, ponad metr, więc rozsypanie jest proste, żeby zrobić dołek, mniej tak nawet dla niedoskonałej linii. I nie oszczędzałam na grubości... Żeby mieć spokój do zimy. Ale to się stanie! Wczoraj w nocy dużo padało, to pomoże sianie trochę się uspokoić.

Nowe zdjęcia wkrótce
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Did67 » 04/06/20, 10:18

Otrzymałem niezwykle niesamowite zdjęcia kogoś, kto szlifuje szlifierką/tarczą materiały z nacięciami/dużą średnicą... Trzeba się schylić, mieć siłę, ale to jest... zaskakujące. Jeśli masz taką maszynę?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez zasadowy » 04/06/20, 23:48

Dobry wieczór, do ścinania siana używam noża elektrycznego, kupionego za 3eur w tandecie, ale tak naprawdę do prądu nie mam daleko.
Wynik jest bardzo jasny: szybko zrobione dobrze. To powiedziawszy, może nie być zbyt wytrzymały. Mi to odpowiada, bo mój ogródek warzywny jest mały, 30m2.
:D
0 x
to zależy
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Adrien (były nico239) » 06/06/20, 15:21

Paul72 napisał:przynajmniej zakorzenimy się pod spodem, tak będzie lepiej! : Mrgreen:

Hej, dzisiaj mogę potwierdzić coś miłego: na tym, co mi zostało z nieskoszonej łąki, zadomowiły się kuropatwy. I tak przez jakiś czas pozostanie tak jak jest. Jeden z nich ukrył się w żywopłocie i przeleciał obok mnie! w stronę wysokiej trawy; Widuję tę parę już od jakiegoś czasu, a skoro leży w ziemi (dziura), to lepiej unikać jej deptania.


Ach, to miłe... ryzykowne dla lisów, ale miłe...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Adrien (były nico239) » 06/06/20, 15:32

Paul72 napisał:Ciekawe, czy w końcu zrobię nieostre rzodkiewki!! : Lol:


Gdzie mogą być ostre?

Czy to cały czas?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Did67 » 06/06/20, 18:19

A priori wytrawność + ciepło, jedno lub drugie lub jedno i drugie (????) zwiększa pikantność!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 06/06/20, 18:53

Did67 napisał:A priori wytrawność + ciepło, jedno lub drugie lub jedno i drugie (????) zwiększa pikantność!


Zastanawiam się, czy ukąszenia owadów nie stymulują również użądlenia.
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 327