Mój leniwy ogród warzywny Picard

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój leniwy ogródek warzywny Picard




przez Moindreffor » 30/01/20, 14:14

izentrop napisał:
Moindreffor napisał:
izentrop napisał:Nie mam więcej, ale ziemia jest otwarta i przychodzi nocą. A wtedy są mniej dostępne dla drapieżników niż myszy polne czy szczury.
przejeżdżające koty po prostu mijają niestety : Mrgreen:
Kilka razy znalazłem szczątki szczura, tylko ogon i wątrobę (chyba) oraz stosy ptasich piór. Myślę, że to robota kotów, moja działka jest nadal ogrodzona. Oczka 10 cm, które umożliwiają przejście królikom i jeżom, z wyjątkiem sąsiada, który założył drobniejsze oczka.

Myślałem o ogrodzeniu części ogrodu warzywnego zakopaną drobną siatką, ale jeszcze nie zrobione. 50 cm wystarczy na labirynt, a nawet mniej.

Regularnie miałem labirynty w moim ogródku warzywnym, ale już nie odkąd mam kota, regularnie przynosi trochę z powrotem do domu, mniej lub bardziej skonsumowane, nawet żywe, to, co koty zostawiają, to wydaje mi się woreczek żółciowy
Mój seler został zjedzony przez nornice w żniwach 2018 na początku listopada, zbierałem wcześniej w 2019 i nie było ataków, z drugiej strony miałem trochę na moich ziemniakach i tam było w sezonie, ale dość znikome, a moja escarole miała obcięte korzenie również w tym roku, ale zawsze w listopadzie, więc myślę, że jest okres, w którym posiadanie warzyw korzeniowych w gruncie jest ryzykowne

Myślałem też o zakopaniu siatki drucianej na escarole, ale ostatecznie wolę zjeść escarole przed listopadem i użyć endywii, roszponki i mniszka lekarskiego do sałatki zimą
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Mój leniwy ogródek warzywny Picard




przez eclectron » 30/01/20, 16:08

W pewnym momencie zainteresowałem się permakulturą.
uprawa na wzgórzu (dołek, sterta drewna przysypana ziemią z dołka)
BRF na kopcach i na terenach pozostawionych na płasko.
Więc nie do końca leniwy ogródek warzywny... : Lol:

Agresorzy, czyli ślimaki (1 litr ślimaków każdej nocy...) i myszy polne, znalazły tam swoje królestwo... : Lol: : Lol: : Lol:

W obliczu tych rozczarowań doszedłem do wniosku, że ogród warzywny nie jest środowiskiem naturalnym.

Zwłaszcza, że ​​otaczające środowisko naturalne jest niezrównoważone. (pa pa jeże itp..)

Ponieważ wciąż jestem w leniwym nastroju, „bunkruję się” w pojemnikach kultury na to, co kruche, o ile mam na to energię.
na później bądź leniwy.

Na przykład pdt lub to, co jest przesadzone duże, opiera się w ziemi.
Więc nie bunkruję wszystkiego, wręcz przeciwnie, dostosowuję się do każdego przypadku z osobna.
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Mój leniwy ogródek warzywny Picard




przez izentrop » 30/01/20, 19:25

Trzecie, które łapię u wylotu tej samej dziury, tym samym orzechem laskowym. Jeśli są wrażliwe dusze, usunąłbym obraz.
Staram się ratować te karczochy, które mi zostały, zwłaszcza że w tym roku kupiłem 2 stopy F1, mocniejsze niż mój Gros vert de Laon. Wyprodukowali również pierwszy rok plantacji.
IMG_20200130_164618.jpg
IMG_20200130_164618.jpg (137.83 KB) Oglądane razy 5633


Moindreffor, moje gryzonie nie poprzestały na listopadzie i wydają się szczególnie żarłoczne :x

Moje jabłka, w tym roku, nie straszne, bo susza, dużo małych, które zostawiłem kosom. Dojrzewają w listopadzie, ale trwało to dłużej niż zwykle, wiele spadło przed dojrzewaniem. Są to twarde kołnierze, które dobrze znoszą uderzenia, ale dużo zgniły w piwnicy.
IMG_20200130_164042.jpg
IMG_20200130_164042.jpg (254.64 KB) Oglądane razy 5633
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój leniwy ogródek warzywny Picard




przez Moindreffor » 31/01/20, 08:56

Myślę, że w tym roku byłeś naprawdę hojny ze swoimi szkodnikami, a łagodna zima zrobiła resztę
ponieważ jeśli kosy jedzą jabłka, twoje norniki robią to samo

Myślę, że u siebie od początku listopada pożywienie w dziczy musi się wyczerpać i wtedy zbliżają się do ogródka warzywnego, ale populacja musi być rozsądna, robi się masową hodowlę : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Mój leniwy ogródek warzywny Picard




przez izentrop » 31/01/20, 10:14

Cóż, jeszcze tydzień temu jedliśmy śniadanie z widokiem około trzydziestu kosów krzątających się pod jabłonią.

Ręce mi opadły, gdy gryzonie szybko pożarły marchewki, które ostrożnie przesadziłem w rzędzie cebuli pod moją szklarnią, metodą JM Fortiera.

Pozwalam rzeczom eskalować, nie wiedząc, jak walczyć. Nie chciałem trucizny. Złapanie ich w klatce i wypuszczenie w inne miejsce to zapewnienie im pewnej śmierci, zatrutego prezentu dla innych ogrodników lub powrotu. :zmarszczyć brwi:

Teraz, gdy mam technikę, nie pozwolę się zaatakować. :)

Interesujące do spulchniania bardzo gliniastej gleby, takiej jak moja, która już znacznie się poprawiła po dodaniu MO.
0 x
Ogrodnik54
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 02/05/21, 20:53
x 5

Re: Mój leniwy ogródek warzywny Picard




przez Ogrodnik54 » 08/05/21, 09:41

Cześć, więc jak na ten rok 2020 miałeś dużo szkód? Czy polowanie na gryzonie było owocne? Zauważyłem już kilka dziur w tym, co wkrótce powinno być moim ogródkiem warzywnym, więc jest trochę niepokoju.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 303