Pożarom w Australii można było zapobiec

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Pożary w Australii można było zapobiec




przez GuyGadebois » 27/01/20, 20:32

Adrien (ex-nico239) napisał:
izentrop napisał:ale na zachodzie wiedzieliśmy też, jak radzić sobie z pożarami przed exodusem wiejskim


Widziałem, że zrównaliśmy wszystkie lasy dla potrzeb ludzkiej działalności, na pewno nie mieliśmy już pożaru ...

Nie mitologizuj zbytnio przeszłości.

W przeszłości ludzie również niszczyli swoje środowisko, co miało poważne konsekwencje dla ich czasu.

Rzeczy zostały przejęte dopiero w XVII wieku.

I znowu powoli.
Stare pocztówki z Alpes de Haute Provence z lat 60. pokazują ponowne zalesianie przeprowadzone przez 60 lat, czyli wczoraj.

Jeśli chodzi o eko-błoto, nadal rozmawialiśmy o nim ze strażakami 3 tygodnie temu w czasie ślubów.
Rolnicy mają „wszystkie prawa” i robią WSZYSTKO… bez względu na to, jak.

W każdym razie takie jest życie

Stopniowy (dziś masowy) upadek pasterstwa bardzo przyczynił się do rozprzestrzeniania się pożarów w naszym regionie. Widzę strażników ognia od 40 lat i na masywie Tanneron, to oczywiste. „Starzy” okoliczni ludzie wyjaśniali nam, że w młodości prawie nie było pożarów, ponieważ las był „czysty” dzięki stadom owiec i kóz.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Pożary w Australii można było zapobiec




przez sicetaitsimple » 27/01/20, 20:36

W tym tempie (tej debaty) wkrótce udowodnimy, że w rzeczywistości pożary lasów są prawie korzystne pod względem zawartości CO2 w atmosferze!

Może się zdarzyć, że wszyscy wyrzucą z siebie wielkie bzdury na poście, nie jestem nietknięty, ale może nie powinniśmy nalegać zbyt wiele .....
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Pożary w Australii można było zapobiec




przez GuyGadebois » 27/01/20, 20:43

sicetaitsimple napisał:W tym tempie (tej debaty) wkrótce udowodnimy, że w rzeczywistości pożary lasów są prawie korzystne pod względem zawartości CO2 w atmosferze!

Może się zdarzyć, że wszyscy wyrzucą z siebie wielkie bzdury na poście, nie jestem nietknięty, ale może nie powinniśmy nalegać zbyt wiele .....

Nie skomentowałem tego tematu. Mi przeszkadzają drobne cząsteczki, jeśli zlekceważę ekobójstwo.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Pożary w Australii można było zapobiec




przez sicetaitsimple » 27/01/20, 20:49

GuyGadebois napisał:
sicetaitsimple napisał:W tym tempie (tej debaty) wkrótce udowodnimy, że w rzeczywistości pożary lasów są prawie korzystne pod względem zawartości CO2 w atmosferze!

Może się zdarzyć, że wszyscy wyrzucą z siebie wielkie bzdury na poście, nie jestem nietknięty, ale może nie powinniśmy nalegać zbyt wiele .....

Nie skomentowałem tego tematu. Mi przeszkadzają drobne cząsteczki, jeśli zlekceważę ekobójstwo.


Może mi się to przydarzyć, ale w tym przypadku nie mówiłem wam!
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Pożary w Australii można było zapobiec




przez GuyGadebois » 27/01/20, 20:53

sicetaitsimple napisał:... to nie z tobą rozmawiałem!

Czy mam prawo interweniować w sprawie mojego tematu? Przepraszam, na rozpoczęty temat.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Pożary w Australii można było zapobiec




przez sicetaitsimple » 27/01/20, 21:04

GuyGadebois napisał:
sicetaitsimple napisał:... to nie z tobą rozmawiałem!

Czy mam prawo interweniować w sprawie mojego tematu? Przepraszam, na rozpoczęty temat.


Absolutnie. Czy powiedziałem coś przeciwnego? To stwierdzenie Christophe'a, że ​​„płonące drzewo nie przyczynia się do wzrostu CO2”, trochę mnie niepokoi.
Ostatnio edytowane przez sicetaitsimple 27 / 01 / 20, 21: 09, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Pożary w Australii można było zapobiec




przez GuyGadebois » 27/01/20, 21:07

Uspokoił mnie!
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Pożary w Australii można było zapobiec




przez Christophe » 27/01/20, 21:10

plasmanu napisał:W Niemczech strażacy nie przeszli szkolenia w zakresie zwalczania pożarów. Monokultura umierających drzew iglastych.
Backfire = Akcja spalania, w kierunku pożaru lasu, części drewna w celu wytworzenia próżni, której ogień nie może przekroczyć i która zatrzyma ogień. Synonim niechęci. Płomień przeciwny do głównego ognia pieca metalurgicznego i zmniejszający jego działanie.

Jest to podstawa śródziemnomorskiego poziomu szkolenia strażaków


Wydaje mi się, że wszystkie lasy Ardenów (iglaste) mają bariery ogniowe (puste między 2 rzędami drzew) ... Mniej więcej utrzymane i skuteczne bariery ... w zależności od siły i kierunku wiatru (= rozmiar płomienia) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Pożary w Australii można było zapobiec




przez Adrien (były nico239) » 27/01/20, 21:18

GuyGadebois napisał:Stopniowy (dziś masowy) upadek pasterstwa bardzo przyczynił się do rozprzestrzeniania się pożarów w naszym regionie. Widzę strażników ognia od 40 lat i na masywie Tanneron, to oczywiste. „Starzy” okoliczni ludzie wyjaśniali nam, że w młodości prawie nie było pożarów, ponieważ las był „czysty” dzięki stadom owiec i kóz.



Przez pewien czas cofnąłem się nieco dalej w historii ...

Jeśli chodzi o najnowszą historię, możesz również przytoczyć korsykańskich pasterzy, którzy spalili wszystko, aby otworzyć nowe ziemie.

Rolnicy, którzy dokonują cięć w celu uzyskania kwoty gruntu i zbierania premii.

I wierzę, że to Ducerf nie oszukuje owiec, które jedzą i niszczą całą florę.

Więc jest jedzenie i picie.

Ale nie zawsze było lepiej.

Wcześniej lub teraz człowiek nadal żyje w krótkim okresie, nawet jeśli krótki okres przed nim prawdopodobnie nie jest równoważny współczesnemu krótkoterminowemu, który prowadzi nas do upiększenia przeszłości.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Pożary w Australii można było zapobiec




przez GuyGadebois » 27/01/20, 21:23

Adrien (ex-nico239) napisał:
GuyGadebois napisał:Stopniowy (dziś masowy) upadek pasterstwa bardzo przyczynił się do rozprzestrzeniania się pożarów w naszym regionie. Widzę strażników ognia od 40 lat i na masywie Tanneron, to oczywiste. „Starzy” okoliczni ludzie wyjaśniali nam, że w młodości prawie nie było pożarów, ponieważ las był „czysty” dzięki stadom owiec i kóz.



Przez pewien czas cofnąłem się nieco dalej w historii ...

Jeśli chodzi o najnowszą historię, możesz również przytoczyć korsykańskich pasterzy, którzy spalili wszystko, aby otworzyć nowe ziemie.

Rolnicy, którzy dokonują cięć w celu uzyskania kwoty gruntu i zbierania premii.

I wierzę, że to Ducerf nie oszukuje owiec, które jedzą i niszczą całą florę.

Więc jest jedzenie i picie.

Ale nie zawsze było lepiej.

Wcześniej lub teraz człowiek nadal żyje w krótkim okresie, nawet jeśli krótki okres przed nim prawdopodobnie nie jest równoważny współczesnemu krótkoterminowemu, który prowadzi nas do upiększenia przeszłości.

Wspomniałem o „rozsądnym” i rozsądnym wykorzystaniu lasu, a nie korsykańskiego sklepu mięsnego (w 06 niektórzy podpalali niektóre miejsca, aby wiosną zbierać smardze!)! Starzy ludzie, których spotkaliśmy, gdy mieliśmy 20 lat, nie ćwiczyli palenia. Następnie dobry pasterz wykonuje rotacje, które pozwalają zachować pewną naturalną równowagę (słychać ją z ust byłego pasterza 04, który robił to przez 50 lat!).
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 144