Fotowoltaika na wsi: ekologiczna czy nie?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Fotowoltaika na wsi: ekologiczna czy nie?




przez plasmanu » 24/01/20, 10:25

Masz na myśli wodór lub metan w postaci gazowej.
Mieszkam w strefie niezabudowanej. Bo to stare gospodarstwo nad brzegiem rzeki, sprzed planu zagospodarowania przestrzennego.
Rury z ciekłym azotem do pobliskiego kempingu oddalonego o 500 m. Będzie gorąco, zwłaszcza że rzeka kręci kołem bez większych trudności
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Fotowoltaika na wsi: ekologiczna czy nie?




przez plasmanu » 24/01/20, 11:28

eclectron napisał:...
Jedyną skargą, jaką miałbym do warzyw z akwaponiki, jest ich nieistniejący smak.
Można też wykorzystać ryby roślinożerne, karmione rzęsą, które same karmione są kurzymi odchodami.
Krótko mówiąc, odtwórz mini planetę Ziemię. : Lol:


Komercyjne nasiona nie wydają się mieć dobrej reputacji.
Chciałbym karmić dzikiego pstrąga (brązowego) małymi żywymi rybami rzecznymi (veyron lub goujon) i pozwolić naturze działać własnym rytmem za pomocą pompy solarnej, która działa tylko w dzień i nie martwi się o nic. W piwnicy z diodami na PV, które działają tak samo. Tylko upewnij się, że w starym zbiorniku na wino nie brakuje 2000l (to też jest programowalne) i zbiornik znajduje się dokładnie na źródle wody pitnej, które znajduje się pod domem, nad rzeką.
Jako dzieci łapaliśmy veyrony za pomocą plastikowej butelki przypominającej pułapkę na osy, chleba i sznurka. Mnie też stać na licencję
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Fotowoltaika na wsi: ekologiczna czy nie?




przez ENERC » 24/01/20, 12:22

Bawiłem się hydroponiką i jest to bardzo skomplikowane. To nie tylko azot: potrzebujesz wszystkich minerałów, a niektóre są bardzo kapryśne, jak żelazo, które się wytrąca. Musi być chelatowany EDTA, ale nie jest stabilny itp.
Zatem hydroponika = chemia przemysłowa.
Ostatecznie pobieramy azot z akwarium, ale uważaj na azotyny, które szybko zabijają ryby.

Dla porównania BRF jest znacznie prostszy.
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Fotowoltaika na wsi: ekologiczna czy nie?




przez Eric DUPONT » 24/01/20, 12:37

plasmanu napisał:Masz na myśli wodór lub metan w postaci gazowej.
Mieszkam w strefie niezabudowanej. Bo to stare gospodarstwo nad brzegiem rzeki, sprzed planu zagospodarowania przestrzennego.
Rury z ciekłym azotem do pobliskiego kempingu oddalonego o 500 m. Będzie gorąco, zwłaszcza że rzeka kręci kołem bez większych trudności


Produkujesz ciekły azot, obracając młyn wodny. następnie przechowujesz go w zbiorniku kriogenicznym. sprzedajesz ciekły azot na tony lub produkujesz energię elektryczną w okresach szczytowych, którą odsprzedajesz po wysokich cenach firmie Enedis. Ale Twój młyn musi mieć co najmniej 50 kw, w przeciwnym razie możesz umieścić panele fotowoltaiczne na ziemi. powiedzmy, że 100 paneli po 50 euro daje 30 kW za 5000 euro. dzięki temu możesz produkować prąd po bezkonkurencyjnej cenie. Ponieważ EDF nie wie, jak magazynować energię, inżynierowie-konsultanci powtarzają to tutaj (http://www.consultations-publiques.deve ... a2127.html) i cóż, sprzedajesz im energię elektryczną po wysokich cenach, aby uniknąć przerwy w dostawie prądu po zamknięciu elektrowni.
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Fotowoltaika na wsi: ekologiczna czy nie?




przez plasmanu » 24/01/20, 12:57

VP na froncie mogą latać. Wczoraj tam, jutro nie. Zdarzyło się to klientowi za 2000Wp.
Na dachu istnieje ryzyko.
Zatem na ziemi równie dobrze możemy wrzucić je do rzeki, w ogóle na nich nie jeździmy.
Po drugiej stronie ulicy jest chroniony rezerwat przyrody, nie można zrobić wszystkiego i niczego, a jeśli kamper złamie paznokieć wkładając w niego palec: to niezbyt mądre, turyści miejscy
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Fotowoltaika w MIEŚCIE: ekologiczna czy nie?




przez plasmanu » 28/01/20, 07:41

Roubaix: sześć miesięcy po ich instalacji miasto zdaje sobie sprawę, że panele fotowoltaiczne nie zostały podłączone
https://www.capital.fr/economie-politiq ... es-1360629
Niestety niekompetencja jest wszędzie i na każdym poziomie.
Nie widziałem roku, żeby zadziałał bezpiecznik automatyczny, straciłem przynajmniej 3/4 miesiąca produkcji, całe lato mnie nie było. To się zdarza, ale poziom kredytu pozostaje taki sam, a rachunek za EDF spadł. Jeśli chodzi o samofinansowanie, to nie jest najlepiej. Zawyżyłem rachunek N i obniżyłem N+1, aby wygładzić i powrócić do równowagi w sierpniu 2019 r.
Ale to oznacza, że ​​w przypadku zwarcia panele przyjmują 10-krotność swojej mocy, ponieważ 3000Wp musi gdzieś pójść
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Fotowoltaika na wsi: ekologiczna czy nie?




przez ENERC » 28/01/20, 14:15

Ale to oznacza, że ​​w przypadku zwarcia panele przyjmują 10-krotność swojej mocy, ponieważ 3000Wp musi gdzieś pójść

Jeśli bezpiecznik się przepalił i obwód jest otwarty, napięcie każdego panelu o mocy 250-300 W wzrasta do 37 V na każdym panelu, a moc spada do zera (prąd wynosi zero).
Jeśli jest w obwodzie, prąd wynosi maksymalnie 9 A, a napięcie wynosi 0 V. Zatem moc również wynosi zero.

Zdaniem Roubaix: kolejna podwyżka cen energii elektrycznej o 2,4% od 1 lutego oznacza dziurę w budżecie. LOL: nikt nie zagląda do administracji.

Dla nas: 2,4% więcej, podczas gdy w zeszłym roku zyskaliśmy już 10%. : Evil: : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Fotowoltaika na wsi: ekologiczna czy nie?




przez plasmanu » 28/01/20, 15:24

Jest to układ szeregowy/równoległy.
Bezpiecznik jest ten przed licznikiem niezużywającym.
W piwnicy do której nigdy nie chodzę, na falowniku migał błąd sieci, tam zobaczyłem bezpiecznik. Tak czy inaczej, nie jest to oczywiste.
Patrzyłem na diodę wtryskową na 1Wh zazwyczaj jest bardzo szybka. Ale w zależności od czasu kontroli niekoniecznie miga
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Fotowoltaika na wsi: ekologiczna czy nie?




przez plasmanu » 29/01/20, 01:50

załączniki
Screenshot_2020-01-29-01-49-16-577_com.android.chrome.jpg
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 175