Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 12/07/20, 11:09

Nie ma się co śmiać, sód można wyekstrahować z NaCl...
Zatem odsalaj, aby uzyskać czystą wodę, a odzyskaną sól wykorzystuje się do wytworzenia sodu jako płynu przenoszącego ciepło! Słońce i woda są w domu... Najnowsze wiadomości z Abu Zabi mówią, że płyn przenoszący ciepło ma temperaturę 400°C, ale mają tylko 24 godziny autonomii.

Ale... sód może zastąpić akumulatory Li-ion => Na-ion lub „NIB” przy 400 Wh/kg (mniejsza liczba cykli niż Li-ion)
Potencjał jest więc niemal nieograniczony.

Ahmed napisał:...i w wyniku tego szalonego pomysłu drastyczna modyfikacja zasolenia morza, w którym mają miejsce wyładowania...
Przed „zazielenieniem” Sahary interesujące byłoby zaprzestanie niszczenia lasów amazońskich: dziwne, to mniej inspiruje…

Tak, dlatego nie jest możliwe jednoczesne podjęcie tych dwóch działań.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9836
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez sicetaitsimple » 12/07/20, 11:52

Obamot napisał:najnowsze wiadomości z Abu Zabi, płyn przenoszący ciepło ma temperaturę 400°C, ale mieliby tylko 24 godziny autonomii.


Nie, 0 godzin pracy na baterii. Fragment symulacji:

Instalacja działała przez 2582 godziny, czyli przez 29% czasu,
gdy był wyłączony przez 6178 godzin, czyli przez 71% czasu. Herbata
zakład pracował z maksymalną wydajnością przez 558 godzin, co stanowi 6% całkowitego czasu pracy
czasu lub 22% czasu pracy. 10 tys. ton gazu ziemnego
spalony, wytwarzając 27 tys. ton CO2.


Jest to elektrownia hybrydowa opalana gazem, która może efektywnie pracować 24 godziny na dobę, 24 dni w tygodniu.

https://www.researchgate.net/publicatio ... ower_Plant
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 12/07/20, 12:12

Progresywne uruchamianie
Pierwotnie planowana na 2012 rok inauguracja odbyła się 17 marca 2013 roku. Kolejnym etapem projektu będą elektrownie Shams II i Shams III.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9836
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez sicetaitsimple » 12/07/20, 14:13

eclectron napisał:...... Krótko mówiąc, poczytam Cię, jeśli zechcę.....
......
Jeżeli chcesz dokonać wymiany, określ z czym dokładnie masz problem. Mogę to sobie wyobrazić, ale wolę, żebyś to powiedział.
Chyba że ponownie wyjdziesz, zasiawszy wątpliwości co do wykonalności, zadowolony ze swojego działania?
A może zbyt naciągane, by przyjąć Twoje słowa?
.....


Jeśli Cię to uspokaja, ja też! Moją zaletą jest to, że jeśli opuszczę kilka odcinków, to po prostu muszę poczekać, aż magiczne słowa „trwałe, nadające się do naprawy, nadające się do recyklingu, kapitalizm i dłużne pieniądze" od razu znajdą się w kąpieli. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, biorąc pod uwagę, jak bardzo zapętlasz, powinieneś ponownie przeczytać stronę 1 tego wątku, jeśli masz trochę czasu.

Nic naprawdę nie stanowi dla mnie problemu, jeszcze raz cię uspokajam.
Z drugiej strony, co nasuwa mi pytanie w odniesieniu do Twojego diagramu, to:
- dlaczego, jak wielokrotnie powtarzałeś, TWOJ obecny poziom komfortu byłby właściwym punktem odniesienia, do którego należy dążyć?
- w jaki sposób „finansujecie”, budujecie i utrzymujecie (nie wspominając o zyskach finansowych) niezbędną infrastrukturę, jakiej pragniecie, oraz w jaki sposób „finansujecie” podstawowe, ale nie „komercyjne” usługi, które są niezbędne na co dzień?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez GuyGadebois » 12/07/20, 14:18

Ahmed napisał:Guytounet, Można powiedzieć,
Stąd potrzeba „wirtualizacji” (zamiast wirtualizacji) tego niegodziwego modelu, który prowadzi nas prosto do ściany, do zagłady, do otchłani, do czegokolwiek chcemy, ale wywołuje ciarki po plecach. Zwłaszcza gdy czyta się urojenia oświeconych ludzi, takich jak Tryfon, czepiających się jak pąkle swoich martwych antyfon. :(

Nawet w twoim zdaniu sprzeczność jest widoczna: nie chodzi o majstrowanie przy systemie, który czasami cierpiałby z powodu „dryfów” lub „nadmiarów”, poprzez uczynienie go bardziej cnotliwym, ale raczej o pozbycie się go.

Tak, ale nie możemy tego zrobić z dnia na dzień. Oczywiście jest to ostateczny cel.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 12/07/20, 16:00

sicetaitsimple napisał:
Jeśli Cię to uspokaja, ja też! Moją zaletą jest to, że jeśli opuszczę kilka odcinków, to po prostu muszę poczekać, aż magiczne słowa „trwałe, nadające się do naprawy, nadające się do recyklingu, kapitalizm i dłużne pieniądze" od razu znajdą się w kąpieli. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, biorąc pod uwagę, jak bardzo zapętlasz, powinieneś ponownie przeczytać stronę 1 tego wątku, jeśli masz trochę czasu.

O tak, możemy porozmawiać : Wink:
Och, jeśli jestem świadomy, że to (ja) nie posuwa się do przodu, to (ja) krąży w pętli Nie martw się, może mnie to denerwuje bardziej niż ciebie : Lol:
Nie posuwa się do przodu z bardzo prostego powodu: albo ludzie nie zgadzają się co do tej obserwacji (powstanie muru z powodu kapitalizmu), albo nie wszyscy zgadzają się co do nadmiernie dzielących konsekwencji (wyjście z kapitalizmu), a nie gnac, aby wyobrazić sobie wyjście, ale po prostu jest w stanie obserwować chaos.
Poza tym nie jest to projekt ukończony (nigdy się o to nie ubiegałem) i chciałbym wspólnej budowy, bo oczywiście nie mam odpowiedzi na wszystko.
Jak będziesz miły, to na pewno powiesz, że nie mam na nic odpowiedzi? : Lol: ale to nie ma znaczenia...

Krótko mówiąc, nadal jesteś w punkcie wyjścia i tak naprawdę niczego nie tracisz.
nadejścieObamot przesunąłem kwestie, zadając pytania dalej niż punkt wyjścia, uff, dziękuję!
„Pracuję” nad odpowiedzią na jego pytania.

sicetaitsimple napisał:- dlaczego, jak wielokrotnie powtarzałeś, TWOJ obecny poziom komfortu byłby właściwym punktem odniesienia, do którego należy dążyć?

Ponieważ jestem przeciętnym Francuzem... zrównoważony świat powinien uchodzić za mój poziom życia, a już na pewno nie za poziom Bernarda Arnauda.

sicetaitsimple napisał:- w jaki sposób „finansujecie”, budujecie i utrzymujecie (nie wspominając o zyskach finansowych) niezbędną infrastrukturę, jakiej pragniecie, oraz w jaki sposób „finansujecie” podstawowe, ale nie „komercyjne” usługi, które są niezbędne na co dzień?

„Ja” niczego nie finansuję, bo w idealnym przypadku nie byłoby pieniędzy.
To dostępność zasobów i ich zrównoważony charakter lub nie umożliwiłyby ich dostępności, a tym samym realizacji dużych projektów.
Należy pamiętać, że żyjemy w kraju, w którym wiele rzeczy już istnieje, bardziej chodzi o konserwację niż o konstrukcje faraonów.
Może z wyjątkiem elektrowni torowych : Wink:
Nawet EnR w ogóle dotyka palca faraona...
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9836
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez sicetaitsimple » 12/07/20, 17:16

eclectron napisał:
Ponieważ jestem przeciętnym Francuzem... zrównoważony świat powinien uchodzić za mój poziom życia, a już na pewno nie za poziom Bernarda Arnauda.


Ach, dobrze? Czy zrównoważony świat to świat przeciętnego Francuza? Źródło?


eclectron napisał:Należy pamiętać, że żyjemy w kraju, w którym wiele rzeczy już istnieje, bardziej chodzi o konserwację niż o konstrukcje faraonów.


Jest to typowe rozumowanie (niepotrzebne skreślić) „niezbyt nieszczęśliwego emeryta”, „niezbyt nieszczęśliwego spadkobiercy”, „rentiera”, we wszystkich przypadkach Sama'Suffita, który wmawia sobie, że dobrze się stanie, jeśli przetrwa 20 lub 30 lat w jego słodkiej Francji, zanim przekazał broń w lewo.

PS: odnośnie „usług podstawowych” i ich „finansowania” z mojego poprzedniego wpisu, bez komentarzy, czy to działa? Nauczyciele, opiekunowie, policja, żołnierze, administratorzy, sędziowie... oczywiście zapominam o wielu z nich... pójdą do pracy, kiedy tylko zechcą, dla własnej przyjemności?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 12/07/20, 18:26

A co by było, gdybyś zamiast akrobacji w swojej retoryce znalazł rozwiązanie – dając nam łaskę podzielenia się swoją niezmierzoną wiedzą Obraz — bo na razie niczego się nie nauczyłem!

sicetaitsimple napisał:
Jest to elektrownia hybrydowa opalana gazem, która może efektywnie pracować 24 godziny na dobę, 24 dni w tygodniu.


Nie chodzi tu o to drugie - choć hybrydyzacja, czemu nie... ale wtedy termodynamiczna energia słoneczna + wodór, skoro z nadwyżki elektrowni możemy produkować wodór... - i że tam jest „wszystko na miejscu”, woda morska z NaCl, z której można ekstrahować sód, wodór, potem odsolona woda, zeroemisyjna produkcja energii (z wyjątkiem szarej energii, ale kompensowana), brak rudy do kupienia, piasek pod dostatkiem... I pewnego dnia plantacje... To wszystko perspektywy dla tego sektora.

Nie rozwiąże to niebezpiecznej kwestii ekstrakcjonizmu, ale istnieje wyjście w tym przypadku, polegając na energii, która nie jest „na kredyt” (z czasu geologicznego… która była potrzebna do utworzenia złoża), a energia słoneczna jest nuklearna!

Więc nie rozumiem tej nerwowej kupy na płynie grzewczym...? Jeśli dr Gerhard Knies z fizyki cząstek elementarnych obliczył, że energię cieplną można zmagazynować w stopionym sodzie (z pamięci nie było to daleko od jego temperatury wrzenia), w czym tkwi problem? Nie myląc się zbytnio, temperatura pracy reaktorów jądrowych wynosi od 260°C do 545°C... Wysokie temperatury sodu obciążają metale i spoiny, ale w elektrowni termodynamicznej nie jest konieczna jego cyrkulacja w wysokiej temperaturze, po prostu musimy go przechowywać. Należy zatem rozwiązać problem wymiennika, który może być żeliwny (bez spawania). Nie byłoby problemu, sód nie jest radioaktywny jak Superphénix... Oczywiście nie jest to łatwe, ciekły sód zapala się samorzutnie w kontakcie z powietrzem, gdy jest bardzo gorąco, i eksploduje w kontakcie z wodą (wytwarzając wodór). Ale fabryka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dowodem na to, że ta technologia działa!

Energia atomowa ma za sobą ponad 75 lat rozwoju, podczas gdy CSP nie ewoluowały od 1968 r.... Zaledwie dziesięć lat temu poważne projekty wyłoniły się z gruntu po 40 latach... Podczas gdy przez cały ten czas sektor jądrowy skorzystało z ogromnych inwestycji. Nie ma wątpliwości, że rozwój tych elektrowni dopiero się zaczyna!
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 12/07/20, 18:45

sicetaitsimple napisał:
Ach, dobrze? Czy zrównoważony świat to świat przeciętnego Francuza? Źródło?

Jest to cel, który mam nadzieję nie jest zbyt ambitny.
Biorąc pod uwagę, że ma to być temat partycypacyjny, jaki jest Twój wkład w tę konkretną kwestię, biorąc pod uwagę, że wydaje się, że masz spostrzeżenia, które podważają ten cel?
W górę, w dół, na razie tylko Ty wiesz.
Chyba że twoim celem jest po prostu poczekać, aż na siłę nakarmię cię źródłem?


sicetaitsimple napisał:
Jest to typowe rozumowanie (niepotrzebne skreślić) „niezbyt nieszczęśliwego emeryta”, „niezbyt nieszczęśliwego spadkobiercy”, „rentiera”, we wszystkich przypadkach Sama'Suffita, który wmawia sobie, że dobrze się stanie, jeśli przetrwa 20 lub 30 lat w jego słodkiej Francji, zanim przekazał broń w lewo.

przegrana, przegrana, przegrana, przegrana i jeszcze raz przegrana.
Twoim zdaniem, jeśli inicjuję taki temat, naprawdę wierzysz, że kieruję się następującą logiką:
„w każdym razie Sam'Suffit, który wmawia sobie, że uda mu się przetrwać 20 lub 30 lat w swojej słodkiej Francji, zanim przekaże broń w lewo”.

sicetaitsimple napisał: co do "niezbędnych usług" i ich "finansowania" z mojego poprzedniego wpisu, bez uwag, jak tam u Was? Nauczyciele, opiekunowie, policja, wojsko, administracja, sędziowie… oczywiście zapomniałem o wielu z nich… pójdą do pracy, kiedy zechcą, dla własnej przyjemności?


Ogólnie nie podoba mi się ton, jakim się posługujesz, widzę, że przeszkadza ci tworzenie fundamentów zrównoważonego świata i że starasz się jedynie niszczyć, a nie budować.
Musimy zatem ponownie wrócić do punktu zerowego:
„Nie posuwa się do przodu z bardzo prostego powodu: albo ludzie nie zgadzają się co do tej obserwacji (powstanie muru z powodu kapitalizmu), albo nie wszyscy zgadzają się co do nadmiernie dzielących konsekwencji (wyjście z kapitalizmu), albo nie na tyle, by wyobrazić sobie wyjście, ale po prostu zdolny obserwować chaos.
Gdzie się znajdujesz?
Ostatnio edytowane przez eclectron 12 / 07 / 20, 18: 46, 1 edytowany raz.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9836
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez sicetaitsimple » 12/07/20, 18:45

Mój Boże! Chyba nie myślisz, że będę marnował twój czas na odpowiadanie na twoje brednie!
W każdym razie jeden, np.

Obamot napisał: Konieczne jest zatem rozwiązanie problemu wymiennika, który może być żeliwny (bez spawania). Nie byłoby problemu,


No tak, żeliwny wymiennik sodowo-wodny.... Pewnie mylicie się z kaloryferami w domu dziadków czy rodziców.... To nie do końca to samo...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108