FRANCJA: Uznanie twarzy w usługach publicznych

filozoficzne debaty i firm.
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

FRANCJA: Uznanie twarzy w usługach publicznych




przez jean.caissepas » 11/10/19, 10:18

Bolesny... Roll:

https://dailygeekshow.com/france-pays-u ... s-publics/

Gdzie jest wolność, gdzie jest...
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: FRANCJA: Rozpoznawanie twarzy w usługach publicznych




przez Grelinette » 11/10/19, 11:34

jean.caissepas napisał:Bolesny... Roll:

https://dailygeekshow.com/france-pays-u ... s-publics/

Gdzie jest wolność, gdzie jest...

To tak jak moja piekarz, która uśmiecha się szeroko, gdy widzi, jak wchodzę do piekarni: „Cześć Grelinette, jak zwykle, trochę dobrze upieczonej bagietki?…”, na co odpowiadam: „Hej, ho, bez wypełniania, pani piekarz!…”. : Chichot: (zwłaszcza, że ​​przyszedłem kupić pizzę! :P )

Galopująca technologia nieodwracalnie pozwoli wszystko rozpoznać i wszystko zapisać. Nic nie możemy na to poradzić. ("Poszukiwanie innowacji jest wpisane w dziedzictwo genetyczne człowieka"). I jestem pewien, że w krótkim czasie, jeszcze przed pójściem do mojej zwykłej piekarni, moja nierozgotowana bagietka będzie na mnie czekać na ladzie, a 1 € zostanie automatycznie pobrane z mojego konta bankowego! :zaszokować: :( :P

Dziś technicznie jesteśmy w stanie wiedzieć wiele rzeczy: wszędzie są kamery, satelity za wszystkimi chmurami, smartfony podłączone w każdej kieszeni, komputery na wszystkich stołach i biurkach, lodówki Wi-Fi w coraz większej liczbie gospodarstw domowych, nawet nasze zwierzęta domowe są teraz obowiązkowo wszczepiane w mikroczipy (może z wyjątkiem złotych rybek i znowu)… a ponadto w każdym gospodarstwie domowym są konta na Facebooku, Twitterze, Gmailu itp.
Dość powiedzieć, że wszystko to wysysa i przechowuje w czasie rzeczywistym fenomenalne ilości wszelkiego rodzaju informacji.

Niedawno smutna sprawa małego Maelysa zamordowanego przez psychopatę pozwoliła dowiedzieć się, dzięki rozgraniczeniu smartfonów, że zabójca był z młodym kapralem Arthurem Noyerem tuż przed jego zniknięciem: informacje były zatem znane i przechowywane, a one wystarczyły, aby zebrać je razem, aby rozwiązać sprawę. Począwszy od tej uwagi, "wielcy" posiadacze informacji są w stanie dowiedzieć się wielu rzeczy, nawet wyjaśnić sprawy, które wciąż są tajemnicze, iz całą pewnością gdyby dokonano uzgodnienia informacji o miejscach i czasie ze smartfonów Arthura Noyera i Nordahla Lelandais, mały Maelys nadal by żył. Dlatego nie jest łatwo mieć jednoznaczną opinię.

Niedawno w ekscytującym raporcie wyjaśniono, że sprawy karne zostały rozwiązane poprzez porównanie plików identyfikacyjnych DNA: nieznane DNA zostaje znalezione na miejscu zbrodni i to porównanie z analizą DNA jego chorego małego kuzyna na drugim końcu Francji umożliwiło zmylenie zabójcy!

Informacje są koniecznie rejestrowane i przechowywane przez taki czy inny system. Jedynie wzajemne łączenie plików i analiza danych nadal stanowią (niewielką) przeszkodę, ponadto bardziej z powodu rywalizacji i rywalizacji między podmiotami i właścicielami plików niż z powodu braku technik i know-how. (I nie jest wykluczone, że pewne potęgi technologiczne - gafam, stwierdza, ..., "bawią się" tworzeniem algorytmów łączenia plików z intelektualnej ciekawości i wiedzy o pseudo-tajemnicach...
Wiemy na przykład z ich smartfonów, że Macron i Merkel(*) byli sami o 23:37 w pokoju hotelowym... Co oni robili?... Nie, żartowałem : Mrgreen: ).
(*) Napisałem do Merkel ze względu na anonimowość, ale w rzeczywistości w pokoju był Benalla! :zaszokować:

Trudno powiedzieć, czy to dobrze, czy źle (nowoczesna technologia, a nie to, co robią Macron, Merkel czy Benalla).
Wszystkie te technologie rekonesans,identyfikacja i lokalizacja w czasie rzeczywistym pozostaje narzędziem i jak zwykle problemem jest bardziej niewłaściwe użycie, niż samo narzędzie.

Gdyby mały wąsik miał dostęp do tych akt w 1945 roku, historia z pewnością potoczyłaby się inną drogą, być może gorszą, ale niekoniecznie, ponieważ mały wąsik mógłby odkryć, że on sam i jego akolici mieli o wiele więcej śladów rasowych genów, które prześladowali, niż sądzili.
Ostatnio edytowane przez Grelinette 11 / 10 / 19, 11: 56, 1 edytowany raz.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: FRANCJA: Rozpoznawanie twarzy w usługach publicznych




przez GuyGadebois » 11/10/19, 11:54

0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: FRANCJA: Rozpoznawanie twarzy w usługach publicznych




przez Grelinette » 11/10/19, 12:04


Nie panikuj, Guytou: zbyt wiele informacji zabija informacje!
Kiedy dowiemy się, że jesteś mężatką, cukrzykiem, biseksualistą, lubisz czekoladę i kaszmirowe skarpetki, a co 3 wieczory jeździsz na rowerze pod oknem swojej kochanki, żeby pograć z przyjaciółmi w belote w bistro, popijając piwo bezalkoholowe,….co to zmieni w Twoim życiu?
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: FRANCJA: Rozpoznawanie twarzy w usługach publicznych




przez GuyGadebois » 11/10/19, 12:11

Grelinette napisał:Kiedy dowiemy się, że jesteś mężatką, cukrzykiem, biseksualistą, lubisz czekoladę i kaszmirowe skarpetki, a co 3 wieczory jeździsz na rowerze pod oknem swojej kochanki, żeby pograć z przyjaciółmi w belote w bistro, popijając piwo bezalkoholowe,….co to zmieni w Twoim życiu?

Jeśli moja żona nie jest świadoma mojej biseksualności, a ja mam kochankę lub kochankę, rozwód i/lub ransomware. Co do reszty, nieustanne telefony, spam od korzystnych ubezpieczeń wzajemnych po lekarstwa na cukrzycę, specjalne czekoladki dla diabetyków, różne gry itp., itd.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: FRANCJA: Rozpoznawanie twarzy w usługach publicznych




przez Ahmed » 11/10/19, 12:13

GrelinettePiszesz:
Wszystkie te technologie rozpoznawania, identyfikacji i lokalizacji w czasie rzeczywistym pozostają narzędziem i jak zwykle problem stanowi bardziej niewłaściwe użycie, niż samo narzędzie.

Elementarne narzędzie pozostaje dość neutralne*, ale zupełnie nie jest to samo dla technologii, jako system zorientowany na cele, które umykają jego użytkownikom (każdy interweniuje tylko na swoim poziomie bez możliwości wpływania na całość). Wszystkie systemy technologiczne (z ich ekonomicznymi i politycznymi splotami) stają się autonomiczne w stosunku do agentów, którzy w rzeczywistości są na ich usługach. Wynika z tego, że negatywnych konsekwencji nie można analizować w kategoriach „dryfów”, ale logicznych konsekwencji wykorzystania możliwości korzystnych dla systemu, a więc niekorzystnych dla ludzi.

* Zaznaczam „wystarczająco”, ponieważ nawet najprostszego narzędzia nie da się oddzielić od konkretnego kontekstu, w jakim zostało wygenerowane.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: FRANCJA: Rozpoznawanie twarzy w usługach publicznych




przez Christophe » 12/10/19, 12:29

We wszystkich tych analizach jest dużo naiwności… och, ta brzydka francuska służba publiczna…

Facebook używa rozpoznawania twarzy od 2011-2012 roku... czy ci się to podoba, czy nie: na początku twoi znajomi identyfikują cię bez twojej zgody, a po kilku identyfikacjach pojawia się fajny algorytm, który nie potrzebuje już twoich znajomych do identyfikacji ...

Google był w stanie przeanalizować dowolny obraz z dokładnością 99% mniej więcej w tym samym czasie... komunikowali się od 2014 roku: elektryczność-elektronika-obliczenia/ia-google-analizuje-i-opisuje-obrazy-automatycznie-t13582.html

Rok 2014 to już 5 lat, to cyfrowa wieczność!

*dobrowolne czy nie? Tajemnica!

ps: w przypadku rozpoznawania głosu jest to jeszcze łatwiejsze! : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: FRANCJA: Rozpoznawanie twarzy w usługach publicznych




przez Christophe » 12/10/19, 14:11

Nigdy ci o tym nie mówiłem, ale oto interesujące doświadczenie, które każdy może powtórzyć: nauka-i-technologia/the-aloe-vera-experience-or-how-your-google-telefon-to-bugged-t16145.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: FRANCJA: Rozpoznawanie twarzy w usługach publicznych




przez Gildas » 12/10/19, 22:42

Jeśli chcesz zobaczyć wykorzystanie rozpoznawania twarzy na dużą skalę (w 35. minucie)
https://www.france.tv/france-2/envoye-s ... ecial.html

(można włączyć napisy)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 221