Największa katastrofa finansowa w historii nastąpi w 2019

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez eclectron » 15/10/19, 10:25

Ahmed napisał:.... ekologicznie wybrani urzędnicy już istnieli i poprzez swoją zgodność z tradycyjną klasą polityczną pokazali, że ekologia (polityk) jest jedynie nowym produktem zdolnym do promowania nowych twarzy... Idealnie kompatybilny z nowym produktem, ponieważ reprezentuje jedynie możliwość adaptacji do panującego wykładniczego techno-ekonomicznego.

Cierpliwości, nowa ekologiczna rzecz już wkrótce! : Lol:

Można mieć nadzieję, że nurt kolapsologii inspiruje i przenika politykę, która proponowałaby wówczas odejście od wykładniczego techniczno-ekonomicznego.
Ale hej, minie trochę czasu, zanim nie przestraszymy dziadka, babci, tych z długimi zębami i realistycznych menedżerów, którzy wszystko zrozumieli (którego wszyscy jesteśmy małą częścią, ponieważ nasze przetrwanie jest powiązane z systemem, strachem przed przegrana, strach przed nieznanym)... to robi wielu ludzi! : Lol:

Zdecydowanie nie, istnieje jedynie ograniczenie* realności wypadku lub zawalenia się, które może sprawić, że wszyscy się zgodzą:
obserwacja tego, co się wydarzyło, analiza, zmiana paradygmatu oczywista i akceptowana, z wyjątkiem pozostałych przywódców. : Lol:

* Na pewno tego nie chcę, ale to wydaje mi się najbardziej prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że zasadniczo nic się nie zmienia, czego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, złapani w sieć systemu. „Efektywny” system, gdy wszystko idzie dobrze, gdy wszystkiego jest pod dostatkiem i bez ograniczeń.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Adrien (były nico239) » 15/10/19, 10:39

Janic napisał:
Każdy ma swój sposób działania.
Nawet jeśli trend, który wybrałem, stanowi niewielki procent, i tak na niego głosuję
Kwestia przekonania i zaangażowania
lub kondycjonowanie! nie wolno nam zapominać, że kilku demokratycznie wybranych ludzi stało się najgorszymi, jakich można sobie wyobrazić, i w tym fałszywie demokratycznym systemie tak zawsze będzie.
Nawet jeśli niektórych to zniechęca, Biblia (ale dotyczy to wszystkich ksiąg mądrości) mówi: „wybierzcie spośród siebie ludzi mądrych i inteligentnych, a postawię ich na waszej głowie„Nie tylko mądrzy i inteligentni, ale tylko po połączeniu tych dwóch kryteriów, nie obcy, zrzuceni znikąd, ale wśród was, ci, których znacie z codziennej pracy, którą można sprowadzić na przykład do wyborów samorządowych, niewiele więcej.


Tak, zdecydowanie: głosowanie lub wstrzymanie się od głosu, jedno i drugie może być uwarunkowane partią, ideologią, otaczającym dyskursem itp.

Stąd pytanie, kiedy zaczyna się warunkowanie?
ou
Czy posiadanie opinii jest wynikiem warunkowania?
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Janic » 15/10/19, 10:58

Tak, zdecydowanie: głosowanie lub wstrzymanie się od głosu, jedno i drugie może być uwarunkowane partią, ideologią, otaczającym dyskursem itp.
Stąd pytanie, kiedy zaczyna się warunkowanie?
Od pojawienia się życia na tej Ziemi poprzez uwarunkowania biologiczne, niemające nic wspólnego z dyskursem ewolucji gdzie indziej!
ou
Czy posiadanie opinii jest wynikiem warunkowania?
Obowiązkowe, bo to właśnie uwarunkowanie sprzyja pojawianiu się sprzecznych opinii, a polityka (polityk) jest tylko jednym z aspektów, w istocie drugorzędnym! Ważną rzeczą nie jest wiedzieć, czy jesteśmy uwarunkowani (jesteśmy z konieczności), ale czy nasze uwarunkowania nam odpowiadają, czy nie! Na przykład mamy możliwość wstrzymania oddechu, jedzenia, usunięcia odpadów trawiennych, ale ma to… fatalny skutek! : Evil:
Ostatnio edytowane przez Janic 15 / 10 / 19, 11: 02, 1 edytowany raz.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez eclectron » 15/10/19, 11:01

Janic napisał:
Nawet jeśli niektórych to zniechęca, Biblia (ale dotyczy to wszystkich ksiąg mądrości) mówi: „wybierzcie spośród siebie ludzi mądrych i inteligentnych, a postawię ich na waszej głowie„Nie tylko mądrzy i inteligentni, ale tylko po połączeniu tych dwóch kryteriów, nie obcy, zrzuceni znikąd, ale wśród was, ci, których znacie z codziennej pracy, którą można sprowadzić na przykład do wyborów samorządowych, niewiele więcej.

Zawsze miałam proste włosy, więc jest ok. : Lol:
Dla wyjaśnienia istnieją książki o duchowości, którą można określić jako mądrość, które nie podają absolutnie ŻADNYCH zasad, których należy przestrzegać.Porównaj Jiddu Krishnamurti, wręcz przeciwnie, pomagają ci zmierzać w stronę wyzwolenia, w stronę autonomii. Ja i on nie gwarantujemy ostatecznego sukcesu! : Lol:

Księgi mądrości, w tym Biblia, sięgają czasów starożytnych i były dostosowywane do populacji swoich czasów, którą trzeba było kanalizować, to działało w ten sposób, jak bydło.
Stale powracając do tych książek, oczywiście zawsze znajdziemy tam mądrość, ale wiele problemów dla dzisiejszego człowieka, który ewoluował.
Regularnie przychodzą do mnie Świadkowie Jehowy, którzy proponują mi rozwiązania problemów sprzed 3 lub 4000 lat.
Najwyraźniej są głusi na moją mowę, bluźnię! : Lol:
Istotną kwestią pozostaje dla mnie jednostka wolna od wszelkich uwarunkowań, a więc posiadająca niezniekształconą wizję rzeczywistości. Zdrowo możemy działać tylko mając jasną wizję.
Nie przeszkadza nam to w stworzeniu społeczeństwa opartego na praktycznych zasadach, ale kluczową kwestią pozostaje wolna i doskonale autonomiczna jednostka (mam na myśli mentalność), a nie głupie przestrzeganie zasad obowiązujących od 3 do 4000 lat, niezależnie od tego, jak dobre mogą być.

Rozumiem, że moje przemówienie mogłoby wywołać zamieszanie, gdyby nie było takiego podręcznika jak Biblia.
To trochę jak ewolucja, jazda na rowerze bez małych kółek.
Myśl samodzielnie, bez angażowania w jak największym stopniu warunkowania.
Moja masa się skończyła : Lol:
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Adrien (były nico239) » 15/10/19, 11:27

Ahmed napisał:Czy nie jest paradoksem pokładanie nadziei w systemie wyborczym, którego funkcjonowanie zniechęca znaczną część elektoratu ze względu na niewielką nadzieję, jaką budzi? Roll:
Można też kwestionować potencjalne działanie większości „zielonych” na czele państwa: gdyż stanowią one jedynie wariant adaptacyjny istniejącego, mający na celu minimalizowanie skutków w celu utrwalenia przyczyn… Są one niezbędne agentów przetrwania układu techniczno-przemysłowego.


Ahmed napisał:Nico, obawiam się, że nie zrozumieliście mnie dobrze: z jednej strony wyborcy zadowoleni z wyniku swojego głosowania są z definicji wyborcami, co wyklucza z rozumowania tych wszystkich, którzy „już w to nie wierzą” i w związku z tym wstrzymują się od głosu, z drugiej strony, ekologicznie wybrani urzędnicy już istnieli i poprzez swoją zgodność z tradycyjną klasą polityczną pokazali, że ekologia (polityk) jest jedynie nowym produktem zdolnym do promowania nowych twarzy... Nowy produkt doskonale kompatybilny, ponieważ reprezentuje jedynie możliwość adaptacji do panującego wykładniczego techniczno-ekonomicznego.



Powtarzam, że pomimo zniechęcenia niektórych nadal wiele osób pokłada nadzieje w obecnym systemie wyborczym, jak to miało już miejsce kilka razy w przeszłości.
I czy wynik jest zgodny z ich głosami, oczekiwaniami i aspiracjami

Ci, którzy już w to nie wierzą, mają swoje powody równie ważne i godne szacunku, jak ci, którzy nadal w to wierzą.

Rzeczywiście, możemy łatwo uzasadnić stwierdzenie, że urzędnicy wybrani w ramach ekologii już istnieli i wykazali poprzez swoją zgodność z tradycyjną klasą polityczną, że ekologia (polityk) była jedynie nowym produktem zdolnym do promowania nowych twarzy.... Nowy produkt doskonale kompatybilny, stanowi bowiem jedynie możliwość dostosowania się do panującego wykładniczego techniczno-ekonomicznego.

Możemy także mieć nadzieję, że przyszli urzędnicy wybrani w ramach ekologii nie będą wykazywać zgodności z tradycyjną klasą polityczną
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Janic » 15/10/19, 12:30

Dla wyjaśnienia, istnieją książki o duchowości, które można określić jako mądrość, które nie podają absolutnie ŻADNYCH zasad, których należy przestrzegać.por. Jiddu Krishnamurti
Nasz świat składa się z zasad, których należy przestrzegać, niezależnie od tego, czy dotyczą one wspólnego życia, czy życia w ogóle. Kluczem jest zrozumienie, co oznaczają te zasady, w tym te (o których wspomniałem powyżej) z biologii i gdzie każde naruszenie skutkuje zaburzeniami organicznymi, które często kończą się śmiercią.
Wręcz przeciwnie, pomagają ci zbliżyć się do wyzwolenia, do autonomii. Ja i on nie gwarantujemy sukcesu!

Tyle że nie ma wolności bez praw (czasami ta najgorsza, sprzeczna z prawdziwymi wolnościami, takimi jak wolność myślenia, posiadania opinii, wiary, łącznie z Krishnamurtim, dlaczego nie?)
Księgi mądrości, w tym Biblia, sięgają czasów starożytnych i były dostosowywane do populacji swoich czasów, którą trzeba było kanalizować, to działało w ten sposób, jak bydło.
Och, obraz Epinal!
Stale powracając do tych książek, oczywiście zawsze znajdziemy tam mądrość, ale całkiem sporo ko...ie dla dzisiejszego człowieka, który ewoluował.
Regularnie przychodzą do mnie Świadkowie Jehowy, którzy proponują mi rozwiązania wszystkiego, co sięga 3 lub 4000 lat wstecz.[/quote]Ach, kulturowe aprioryczne oderwanie się od rzeczywistości. Dla porównania policz czas spędzony na nauce K i czas spędzony na nauce B! i nie mam nic za lub przeciw K (i jego możliwym problemom), ponieważ ani go nie studiowałem, ani nie porównywałem, a zatem nie mam żadnych uprzedzeń, ale uważam jego przemówienie za interesujące.
Najwyraźniej są głusi na moją mowę, bluźnię!
Myślę, że jesteś na to głuchy.
Znam tych ludzi, w większości dobrych ludzi, którzy są TJ tak jak ty i K, z różnych kultur, którzy nie powinni porównywać się w powierzchowny sposób... tak jak ty! Myślę, że ego powraca!
Istotną kwestią pozostaje dla mnie jednostka wolna od wszelkich uwarunkowań, a więc posiadająca niezniekształconą wizję rzeczywistości. Zdrowo możemy działać tylko mając jasną wizję.
W bardzo teoretyczny sposób byłby to oczywiście ideał, ale ideał nie jest z tego świata, musisz o tym wiedzieć, więc pod nieobecność drozda jemy kosy (z wyjątkiem oczywiście VG!), jeśli tak!
Nie przeszkadza nam to w stworzeniu społeczeństwa opartego na praktycznych zasadach, ale kluczową kwestią pozostaje wolna i doskonale autonomiczna jednostka (mam na myśli mentalność), a nie głupie przestrzeganie zasad obowiązujących od 3 do 4000 lat, niezależnie od tego, jak dobre mogą być.
Rekonwalescencja kulturowa. Jeśli reguła była dobra, niezależnie od jej wieku, czas nie ma znaczenia. Białe pozostaje białe, a czarne pozostaje czarne!
Rozumiem, że moje przemówienie mogłoby wywołać zamieszanie, gdyby nie było takiego podręcznika, jak Biblia.
Biblia lub pisma K. to są odniesienia, z których każdy korzysta lub nie!
Biblia, nie jestem przesądna i może to niektórych zszokować, jest dla mnie księgą jak każda inna i studiowałam ją jako ateista (kulturowy) dlatego bez przychylnej opinii, a raczej odwrotnie i ja spędziłam 20 lat swojego życia uchwycić w sposób racjonalny jej maleńką cząstkę, aby oddzielić kolejne kultury od sedna przekazu mądrości i tylko tego aspektu. Zrób to samo, aby uniknąć uprzedzeń takich jak te wyrażone powyżej.
To trochę jak ewolucja, jazda na rowerze bez małych kółek.
Ach, ach, ach: ewolucja na Twój sposób jest na wagę złota w...kalafiorze! Jeśli to nie jest warunkowanie!
I każdy, kto tego próbował, złamał G…, twarz, na ziemi
Myśl samodzielnie, bez angażowania w jak największym stopniu warunkowania.
To tak, jakby chcieć oddychać pod wodą, nie będąc rybą!
Moja masa się skończyła
Alleluja!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez GuyGadebois » 15/10/19, 12:56

eclectron napisał:Myśl samodzielnie, bez angażowania w jak największym stopniu warunkowania.

To rzeczywiście ideał do osiągnięcia. Ale jakiego „czyszczenia” i introspekcji potrzeba, aby się tam dostać! To codzienna, niemal niekończąca się „praca”.
1 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez eclectron » 15/10/19, 15:33

Janic napisał: wierzyć, także w Krishnamurtiego, dlaczego nie?)

Ouch ouch ouch, uwarunkowanie (wierzyć, podążać) jest uparte, nie wierzymy w Krishnamurtiego. Przede wszystkim nie, w przeciwnym razie jak można być wolnym wewnętrznie?
Pokazuje* i demontuje mechanizmy psychiczne, widzisz lub nie, ale to ty jesteś „mistrzem”, tym, który widzi lub nie widzi.
*ponieważ jesteśmy w to tak uwarunkowani i uwikłani, że zadanie to albo jest dla nas trudne, albo nawet nie przechodzi nam przez myśl.

Nie chcę się kłócić na temat twoich przewidywań, które nie są tym, co mówię, ale tym, w co wierzysz.
Daleko ci do duchowej prostoty, za którą opowiadał się JC
K nie mówi nic więcej, ale tłumaczy to ludziom XX wieku. nadal obowiązują na początku 20.
Przekonaj się sam, a porozmawiamy o tym jeszcze raz.

Guygadeboisa schwytany.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez GuyGadebois » 15/10/19, 15:49

eclectron napisał:
Janic napisał: wierzyć, także w Krishnamurtiego, dlaczego nie?)

Ouch ouch ouch, uwarunkowanie (wierzyć, podążać) jest uparte, nie wierzymy w Krishnamurtiego. Przede wszystkim nie, w przeciwnym razie jak można być wolnym wewnętrznie?
Pokazuje* i demontuje mechanizmy psychiczne, widzisz lub nie, ale to ty jesteś „mistrzem”, tym, który widzi lub nie widzi.
*ponieważ jesteśmy w to tak uwarunkowani i uwikłani, że zadanie to albo jest dla nas trudne, albo nawet nie przechodzi nam przez myśl.

Nie chcę się kłócić na temat twoich przewidywań, które nie są tym, co mówię, ale tym, w co wierzysz.
Daleko ci do duchowej prostoty, za którą opowiadał się JC
K nie mówi nic więcej, ale tłumaczy to ludziom XX wieku. nadal obowiązują na początku 20.
Przekonaj się sam, a porozmawiamy o tym jeszcze raz.

Guygadeboisa schwytany.

Wierzący nie mogą zrozumieć, czym jest „wolny duch”, ponieważ są więźniami swoich przekonań…
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Janic » 15/10/19, 18:33

Nie chcę się kłócić na temat twoich przewidywań, które nie są tym, co mówię, ale tym, w co wierzysz.
Nie wierzę w to, co mówisz, ale to powtarzasz w kółko, więzień swojego ego lub gadania K, nie gorszy niż cokolwiek innego, a nawet lepszy pod wieloma względami, co tam przeczytałem!
Daleko ci do duchowej prostoty, za którą opowiadał się JC
och dobrze wiesz?
K nie mówi nic więcej, ale tłumaczy to ludziom XX wieku. nadal obowiązują na początku 20.
Przekonaj się sam, a porozmawiamy o tym jeszcze raz.
Nie twierdzę, że nie zna współczesnego języka (informatyka i elektrownie jądrowe nie istniały tysiące lat temu ani nawet w XIX wieku, to oczywiste), ale tak się nie dzieje. co jest poza czasem i epokami i czego zatem nie wymyśla.

Wierzący nie mogą zrozumieć, czym jest „wolny duch”, ponieważ są więźniami swoich przekonań.
Wow! Wszyscy wierzymy w wiele rzeczy, nie tylko w religie, co jest dowodem na to, że wierzysz w chemię syntetyczną w medycynie ludzi i zwierząt, ale nie w agronomię. Więc nie masz wolnego ducha i jesteś więźniem pewnych religijno-medycznych dogmatów: gdzie jest różnica? :zmarszczyć brwi:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo i goście 145