Największa katastrofa finansowa w historii nastąpi w 2019

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez izentrop » 14/10/19, 01:16

Jedno po drugim zapalają się czerwone światła w europejskim sektorze bankowym. Skala zjawiska jest różna w zależności od kraju, ale już od sześciu miesięcy duże przedsiębiorstwa zwiększają liczbę ogłoszeń o zwolnieniach we wszystkich najważniejszych zawodach. Restrukturyzacje obejmujące zarówno pokoje handlowe, jak i oddziały banków.

Najnowszy odcinek: według „Financial Times” HSBC rozważa zwolnienie 10.000 4.700 dodatkowych stanowisk pracy oprócz 50.000 ogłoszonych w sierpniu przez Noela Quinna, nowego menedżera. W sumie, pomiędzy zapowiedziami a niezaprzeczalnymi pogłoskami, w Europie zagrożonych jest obecnie aż 2018 28 stanowisk pracy w bankowości, które w mniej lub bardziej krótkiej perspektywie mogą zostać wyeliminowane. Zatrudnienie tam nadal powoli spada: na koniec 2,7 roku banki w 600.000 krajach Unii zatrudniały – według Europejskiej Federacji Bankowej (FBE) niemal 2008 mln pracowników, czyli o prawie XNUMX tys. mniej niż w XNUMX roku. https://www.lesechos.fr/finance-marches ... is-1137963
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Adrien (były nico239) » 14/10/19, 02:19

eclectron napisał:
nico239 napisał:Bla bla bla

Tak, pierdziel ucieka od mówienia głupich rzeczy od początku i który za wszelką cenę stara się nie wyjść na idiotę, bo tak między nami, to raczej wrażenie, jakie sprawiasz mi od początku.


Ach, myślę, że źle zrozumiałeś wyrażenie.... bla bla bla

To, co powiedziałeś podczas naszej dyskusji, było bardzo interesujące.

Ale mówiąc bla bla bla, miałem na myśli: możemy o tym dyskutować godzinami forum Dla mnie jednak ważne są karty do głosowania wrzucone do urn.

Ale jeśli chcesz kontynuować dyskusję, nie martw się, do Twojej dyspozycji.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez eclectron » 14/10/19, 07:49

nico239 napisał: Ach, myślę, że źle zrozumiałeś wyrażenie... bla bla
Możliwe, tylko Ty wiesz.

nico239 napisał:To, co powiedziałeś podczas naszej dyskusji, było bardzo interesujące.
Nie wierzę ! : Lol:

nico239 napisał:Ale mówiąc bla bla bla, miałem na myśli: możemy o tym dyskutować godzinami forum Dla mnie jednak ważne są karty do głosowania wrzucone do urn.
Jeśli chcesz, ale do tego stopnia, że ​​tak naprawdę nikt mnie nie reprezentuje (no) i do tego stopnia, że ​​ci, którzy mogliby mnie reprezentować nie najgorzej, robią tylko X%, to ta plama wydaje mi się sikać na skrzypce.


nico239 napisał:Ale jeśli chcesz kontynuować dyskusję, nie martw się, do Twojej dyspozycji.
„Dziękuję”, ale nie do końca, jestem trochę zniesmaczony forums ogólnie w tej chwili.
Bądź pewien, że twoja interwencja nie wzbudziła mojego obrzydzenia. Są dużo gorsze..., gdzie indziej...
Ale gdzieś masz rację, wymiana od jednostki do jednostki wydaje mi się jedyną naprawdę konstruktywną (po obu stronach).
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Adrien (były nico239) » 14/10/19, 11:26

eclectron napisał:
nico239 napisał:Ale mówiąc bla bla bla, miałem na myśli: możemy o tym dyskutować godzinami forum Dla mnie jednak ważne są karty do głosowania wrzucone do urn.
Jeśli chcesz, ale do tego stopnia, że ​​tak naprawdę nikt mnie nie reprezentuje (no) i do tego stopnia, że ​​ci, którzy mogliby mnie reprezentować nie najgorzej, robią tylko X%, to ta plama wydaje mi się sikać na skrzypce.


Każdy ma swój sposób działania.
Nawet jeśli trend, który wybrałem, stanowi niewielki procent, i tak na niego głosuję
Kwestia przekonania i zaangażowania
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez eclectron » 14/10/19, 15:39

nico239 napisał:Każdy ma swój sposób działania.
Nawet jeśli trend, który wybrałem, stanowi niewielki procent, i tak na niego głosuję
Kwestia przekonania i zaangażowania

Tak i zapomniałem doprecyzować, że nadal sikam na skrzypce, głosuję! : Lol:
ale nie myśl, że kiedykolwiek odniesiesz sukces w ten sposób...wiele osób musiałoby się zmienić...być może to nadejdzie...
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Adrien (były nico239) » 14/10/19, 16:22

eclectron napisał:
ale nie myśl, że kiedykolwiek odniesiesz sukces w ten sposób...wiele osób musiałoby się zmienić...być może to nadejdzie...


Dobre pytanie

Czy masy są zdolne do rewolucji bez rewolucji?

Chociaż na poziomie masowym możemy przejść pierwszą turę wyborów prezydenckich przy 1% zarejestrowanych i zostać wybranym na prezydenta przy 18% zarejestrowanych...

Albo zostać wybranym na zastępcę przy zaledwie 10% zarejestrowanych...

To w końcu poważnie zmniejsza liczbę mas...

I może pozostawić nadzieję tym, którzy chcą się zmobilizować... : Mrgreen:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Ahmed » 14/10/19, 16:29

Czy nie jest paradoksem pokładanie nadziei w systemie wyborczym, którego funkcjonowanie zniechęca znaczną część elektoratu ze względu na niewielką nadzieję, jaką budzi? Roll:
Można też kwestionować potencjalne działanie większości „zielonych” na czele państwa: gdyż stanowią one jedynie wariant adaptacyjny istniejącego, mający na celu minimalizowanie skutków w celu utrwalenia przyczyn… Są one niezbędne agentów przetrwania układu techniczno-przemysłowego.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Adrien (były nico239) » 14/10/19, 23:26

Ahmed napisał:Czy nie jest paradoksem pokładanie nadziei w systemie wyborczym, którego funkcjonowanie zniechęca znaczną część elektoratu ze względu na niewielką nadzieję, jaką budzi? Roll:
Można też kwestionować potencjalne działanie większości „zielonych” na czele państwa: gdyż stanowią one jedynie wariant adaptacyjny istniejącego, mający na celu minimalizowanie skutków w celu utrwalenia przyczyn… Są one niezbędne agentów przetrwania układu techniczno-przemysłowego.



Moja wiara w atmosferę nie była zniechęcająca, ani nawet 81 czy 7 lat wcześniej.

A jeśli chodzi o pozostałe strony, zwycięstwa Sarkozy'ego czy Macrona niewątpliwie zachwyciły i wzbudziły nadzieję wśród dużej liczby ich wyborców.

Zatem entuzjazm był obecny przynajmniej wśród wszystkich zwycięzców.

Zawsze możesz zastanawiać się a priori nad potencjalnym działaniem większości KAŻDEGO na czele państwa.

Dopóki nie zostaną wybrani i nie widzieliśmy ich przy pracy, nic nie wiemy.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Janic » 15/10/19, 08:20

Każdy ma swój sposób działania.
Nawet jeśli trend, który wybrałem, stanowi niewielki procent, i tak na niego głosuję
Kwestia przekonania i zaangażowania
lub kondycjonowanie! nie wolno nam zapominać, że kilku demokratycznie wybranych ludzi stało się najgorszymi, jakich można sobie wyobrazić, i w tym fałszywie demokratycznym systemie tak zawsze będzie.
Nawet jeśli niektórych to zniechęca, Biblia (ale dotyczy to wszystkich ksiąg mądrości) mówi: „wybierzcie spośród siebie ludzi mądrych i inteligentnych, a postawię ich na waszej głowie„Nie tylko mądrzy i inteligentni, ale tylko po połączeniu tych dwóch kryteriów, nie obcy, zrzuceni znikąd, ale wśród was, ci, których znacie z codziennej pracy, którą można sprowadzić na przykład do wyborów samorządowych, niewiele więcej.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Ahmed » 15/10/19, 09:35

Nico, obawiam się, że nie zrozumieliście mnie dobrze: z jednej strony wyborcy zadowoleni z wyniku swojego głosowania są z definicji wyborcami, co wyklucza z rozumowania tych wszystkich, którzy „już w to nie wierzą” i w związku z tym wstrzymują się od głosu, z drugiej strony, ekologicznie wybrani urzędnicy już istnieli i poprzez swoją zgodność z tradycyjną klasą polityczną pokazali, że ekologia (polityk) jest jedynie nowym produktem zdolnym do promowania nowych twarzy... Nowy produkt doskonale kompatybilny, ponieważ reprezentuje jedynie możliwość adaptacji do panującego wykładniczego techniczno-ekonomicznego.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 156