Produkcja ciepłej wody fotowoltaicznej na prąd stały

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez eclectron » 12/09/19, 09:00

pasc napisał:Pozdrawiam waszą pedagogikę i wytrwałość (której nie mam ...)

: Lol:
Exploit wynika z tego, że znam małego Izentropa, który pomógł mi kiedyś w pewnym momencie. Pewne uczucie usprawiedliwia wytrwałość, ale wszystko ma swoje granice. : Wink:
Kiedy nie widzisz, nie widzisz, to też mi się przydarza : Wink:
a pisanie nie jest najlepszym środkiem komunikacji.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
PASC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 31/08/19, 23:31
x 16

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez PASC » 12/09/19, 09:26

I w przeciwieństwie do jednofazowego falownika trójfazowego działa przy stałej mocy, to naprawdę pech ...
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez izentrop » 12/09/19, 09:59

eclectron napisał:100Hz, a więc 10ms, a zatem silna zdolność do łagodzenia zapotrzebowania na falownik, w odniesieniu do produkcji energii słonecznej, która jest stała.
Tak samo jest z akumulatorem, generator elektryczny sprowadza się do generatora napięcia, a następnie jego rezystancji wewnętrznej. Stała jest EMF generatora. (BA BA energii elektrycznej)
Jak w przypadku każdej ustabilizowanej diety. Dzięki PWM rezerwy mocy potrzebują mniejszej mocy, ponieważ pracują z większą częstotliwością. : Wink:
Ostatnio edytowane przez izentrop 12 / 09 / 19, 10: 04, 1 edytowany raz.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez eclectron » 12/09/19, 10:03

izentrop napisał:Jak w przypadku każdej ustabilizowanej diety. Dzięki PWM rezerwy mocy potrzebują mniejszej mocy, ponieważ pracują z większą częstotliwością. : Wink:

Tak, miałem takie rozumowanie, kiedy odkryłem ten temat, ale nie, jest bardziej skomplikowane.
Czy czytasz co piszę?
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez izentrop » 12/09/19, 10:12

Tak, czytam i tak, na wejściu falownika znajduje się capa obliczona na podstawie maksymalnej mocy dostarczanej do odbiornika. Pojemność, która musi być większa niż dla akumulatora, ze względu na jego rezystancję wewnętrzną większy.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez eclectron » 12/09/19, 10:30

izentrop napisał:Tak, czytam i tak, na wejściu falownika znajduje się capa obliczona na podstawie maksymalnej mocy dostarczanej do odbiornika. Pojemność, która musi być większa niż dla akumulatora, ze względu na jego rezystancję wewnętrzną większy.

Wpychasz mnie w moje wykopaliska! : Lol:
Zrobimy inaczej, czy możesz mi powiedzieć, co rozumiesz na podstawie tego, co mówię. jakie jest moje przemówienie
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez izentrop » 12/09/19, 12:10

pasc napisał:@Electron, Tak, sieć narzuca napięcie w tej aplikacji fotograficznej, a moduły działają jak generatory prądu.
Panele także gdzie indziej.
pasc napisał:Jednak biorąc pod uwagę niewielką objętość kondensatorów, konieczny jest udział wymiany prądu z siecią.
Roll: Nie, prąd płynie tylko w jednym kierunku, od falownika do sieci.
Wy dwaj weźcie ten problem do góry nogami. : Mrgreen:
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez eclectron » 12/09/19, 12:25

izentrop napisał:Wy dwaj weźcie ten problem do góry nogami. : Mrgreen:

Zraszany jest zraszacz : Mrgreen:
Kiedy zrozumiesz ... : Lol:

Cóż, już jesteśmy zgodni. Na innych forums oni też, powinieneś się zastanawiać, o czym mówimy.

izentrop napisał:... w obecnych generatorach. Panele także gdzie indziej.

Tak, ale z ograniczeniem, puste napięcie.
Poza tym napięciem bez obciążenia, I = 0, generator prądu lub nie.

Jaka jest moc wyjściowa panelu słonecznego, gdy I = 0?
To oczywiste, ale chodzi o to, że przerzucasz strony ...
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
PASC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 31/08/19, 23:31
x 16

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez PASC » 12/09/19, 12:51

Mam wrażenie, że zamieszanie wynika z tego pytania o częstotliwość. W przypadku Ysentrop posiadanie wysokiej częstotliwości przełączania wystarcza do zmagazynowania energii w celu przekroczenia szczytu mocy i transponuje działanie, na przykład, przelotu wstecznego na falowniku. W rzeczywistości jest inaczej, falownik ma nieskończenie wolną częstotliwość tętnienia w porównaniu do własnej częstotliwości przełączania. W swoich komponentach gromadzi tylko energię potrzebną do wygładzenia częstotliwości rąbania, ale nie może wygładzić częstotliwości tętnienia (no bardzo mało), więc zawsze „ciągnie” w górę prądu, który dostarcza natychmiast. Falownik trójfazowy pobiera i dostarcza stałą moc (z tego powodu panele w tego typu instalacjach są zgrupowane na jednej szynie zbiorczej, a nie według modułów 3), inaczej jest z jedną fazą o niestałej mocy , Analogia jest oparta na silniku trójfazowym (bez kondensatora o stałej mocy) i jednofazowym, w którym kondensator służy do zasilania go przy stałej mocy.

Panel przechodzi od swojej charakterystyki jako generatora prądu do jego charakterystyki jako generatora napięcia w funkcji obciążenia (który wcześniej był przedmiotem zapytania w odniesieniu do stabilności konwerterów umieszczanych za niektórymi urządzeniami pokładowymi). Dzięki optymalizatorom połączeń sieciowych pozostaje na skrzyżowaniu, ale potrzebujesz sieci ...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez izentrop » 12/09/19, 13:26

pasc napisał: Analogia jest oparta na silniku trójfazowym (bez kondensatora o stałej mocy) i jednofazowym, w którym kondensator służy do zasilania go przy stałej mocy.
Kondensator, który służy tylko do rozruchu, a następnie nagrzewa się trochę niepotrzebnie (w przypadku małych silników) lub jest wyłączany przez kontakt odśrodkowy ... pominięty dla analogii : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 173