Produkcja ciepłej wody fotowoltaicznej na prąd stały

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez eclectron » 13/09/19, 22:58

izentrop napisał:
eclectron napisał:Wyrażasz się mi?
Chciałbym wyjaśnić twoje bezpodstawne twierdzenia.
Przepraszam, ponieważ nie mówimy tym samym językiem i staram się, aby odpowiedzi były krótkie, nie zawsze rozumiałem i często źle mówiłem, ale po prostu wszystko „powiedziałem”.
Dobrze WE. ;)

Nie martw się, ja też mam prawie ... cały czas mówiłem to samo. : Wink:
Może występować problem ze zrozumieniem języka.
Zamierzam robić moje higginy (magnum), ale pamiętam nauczycielkę z college'u, której nigdy nie rozumiałem, a jednak mówiła po francusku. To rzadkie, ale zdarza się ...
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez eclectron » 13/09/19, 23:08

sicetaitsimple napisał:
Strony 12, aby od nowa wynaleźć fotowoltaiczny falownik słoneczny, to prawda, że ​​osobiście trochę mnie to denerwuje

Tak długo, jak masz tylko ten problem, musi być całkiem dobrze w twoim życiu. : Wink:
Chyba, że ​​się nudzisz i w tym przypadku rozumiem, że spieprzenie dodaje trochę życia.
Denerwuje mnie to, że muszę czytać i odpowiadać na pasożytnicze wiadomości w temacie, który mnie interesuje.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez izentrop » 14/09/19, 07:47

To prawda, możemy być zadowoleni z wydajności 95%, którą oferuje nam dzisiaj ta technika, ale zawsze starałem się to zrozumieć. forum to wszystko za to.
Często pisałem głupie rzeczy, ale przynajmniej postępujemy w naszym rozumieniu. Zrozumienie, jak to działa, może także umożliwić lepszy wybór z oferty rynkowej, lepsze przewidywanie przyszłej instalacji ... Podczas pisania wciąż się uczę. : Wink:

Interesujące jest zrozumienie różnicy między falownikiem z 50 € ogłoszonym 6 Kw a innym z 800, ogłoszonym 3 kVA. Zdajesz sobie sprawę, że po raz pierwszy jest to maksymalna moc szczytowa i że w rzeczywistości przy mocy nominalnej powinieneś raczej polegać na 2.5 kVA. Oprócz niższej wydajności, a nie niezbędnej funkcjonalności, takiej jak na przykład tryb gotowości w przypadku dłuższej bezczynności i synchronizacja sieci, na przykład ... Wreszcie, po pierwsze, nie możesz z niego korzystać ...

Materiał zyskuje na wadze i długości życia, musisz rozważyć zalety i wady przy zakupie z drugiej ręki.
Producenci nie podają łatwo swojego schematu, jest to normalne, biorąc pod uwagę koszt badań, ale po prostu widząc wnętrze obudowy, takie jak zdjęcie poprzedniego mikroinwertera, widzimy:
- że transformatory Papa już nie istnieją, co gwarantuje lepszą wydajność i mniejsze straty bez obciążenia ... świadczy o tym brak wentylatora chłodzącego.
- unikać kondensatorów chemicznych często odpowiedzialnych za awarie i ograniczające żywotność produktu.
Rozumiemy również, że oferta z kilkoma mikro falownikami zamiast dużej staje się powszechna. Kolejna zaleta, awaria falownika nie uniemożliwia działania reszty i możemy dokończyć jego instalację bez obciążania budżetu ...
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez eclectron » 14/09/19, 08:49

izentrop napisał:To prawda, możemy być zadowoleni z wydajności 95%, którą oferuje nam dzisiaj ta technika, ale zawsze starałem się to zrozumieć. forum to wszystko za to.

TAK !

izentrop napisał: unikaj kondensatorów chemicznych często odpowiedzialnych za awarie i ograniczające żywotność produktu.

Niezbędne w niektórych przypadkach, ale do tego nie wrócimy : Wink:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
PASC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 31/08/19, 23:31
x 16

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez PASC » 24/11/19, 13:56

Prototypowy jednofazowy generator 220 V działa już od kilku tygodni. Związek między mocą szczytową paneli a mocą efektywną na wyjściu jest bardzo dobry pod względem wydajności. Ponieważ komponent użyty do wykonania tej funkcji jest bardzo nowy (sprzedawany przez amerykańskiego producenta od lutego 2019), mam nadzieję, że znajdzie swój rynek i nie zostanie zatrzymany. Pomiar przewodzonego widma jest również bardzo dobry, a specyfikacja sprzężenia zwrotnego w ziemię jest w dużej mierze zachowana (IN 55022). Sprawdzę widmo wypromieniowane (30 Mhz 1000 MHz), jak tylko będę mieć antenę szerokopasmową, która umożliwia pomiar, ale nie martwię się.
0 x
63fa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/03/20, 15:37
x 1

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez 63fa » 17/03/20, 15:46

Witam,

Odkopuję trochę temat.

Zamierzam bezpośrednio zaopatrzyć zbiornik ciepłej wody w szereg paneli fotowoltaicznych. Panele nie będą mnie dużo kosztować (odzysk) i nie zamierzam inwestować (falownik), stąd powód tego wyboru.

Na poziomie hydraulicznym ustawię zbiornik zasilany przez panele przed drugim zbiornikiem podłączonym do sieci, przy czym termostat pierwszego zostanie ustawiony na temperaturę wyższą niż temperatura drugiego.

Na poziomie elektrycznym, z kadzią (doprecyzuję to później), dziesięć paneli w szeregu, aby uzyskać napięcie zbliżone do 230 V i maksymalną moc rzędu 2kW.

Moje pytanie dotyczy termostatu balonu, który, jak mogłem zrozumieć, nie ma na celu odcięcia prądu stałego.
Czytam tutaj https://www.se.com/fr/fr/faqs/FA19997/ że można było zastosować stycznik AC do przełączenia z prądu stałego. Z grubsza będę miał prąd 10A, a jeśli ustawię szeregowo 3 bieguny stycznika typu LC1D09, znamionowy prąd pracy wyniesie 20A (tabela strona 2, kategoria pracy DC-1, napięcie 250 V), więc się trzyma (?).

Jeśli do tej pory mam dobre, LC1D096P7 https://docs.rs-online.com/6ec3/0900766b815f7433.pdf może się zgodzić. Na koniec zasilam cewkę stycznika siecią, szeregowo z termostatem (z prętem), a rezystancję prądu stałego przez styki mocy.

Czy ktoś ma opinię na temat tej zasady?

Dziękuję.
1 x
PASC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 31/08/19, 23:31
x 16

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez PASC » 17/03/20, 16:57

Przełączanie prądu stałego nie zawsze jest bardzo proste ze styków mechanicznych. Szybko nadszedł „kolaż” i łuk będzie potężny przy tym napięciu i prądzie ... Ale hej, to może zadziałać. W przeciwnym razie przełączanie oparte na tranzystorze powinno mieć lepszą żywotność i niższy koszt.
Nie zapomnij także o ochronie elektrycznej. Urządzenie prądu stałego nie jest wyposażone w różnicę, dlatego należy pozostać w trybie izolowanym od uziemienia na liniach paneli (lub na przykład z silnym uziemieniem 1 MegOhm). Pierwszy błąd izolacji nie będzie widoczny, więc wymaga to okresowego sprawdzania izolacji przed pojawieniem się drugiego uszkodzenia.
0 x
63fa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/03/20, 15:37
x 1

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez 63fa » 17/03/20, 18:28

OK, dobrze zrozumiane.
Dziękujemy!
0 x
PASC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 31/08/19, 23:31
x 16

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez PASC » 18/03/20, 16:30

Innym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest konfiguracja paneli. Dostępny na rynku rezystor 2 KW to rezystor 24 Ohm. Jeśli więc chcesz pozostać przy maksymalnym limicie mocy dostarczanym przez panel (przy napięciu około 30 V), potrzebujesz minimum energii słonecznej:
dla panelu 30 V, tj. 1.25 A.
dla 2 paneli w serii 60 V lub 2.5 A.
dla 3 paneli w serii 90 V, tj. 3.75 A.
dla 4 paneli w serii 120 V, tj. 5 A.
dla 5 paneli w serii 150 V, tj. 6.25 A.

W zimie sprawy mogą się komplikować, ponieważ panele nie dostarczą niezbędnego prądu (punkt polaryzacji nie jest już właściwy). Dlatego na zimę lepiej jest skonfigurować panele w modułach szeregowych / równoległych (2 * 3 panele w szeregu lub 2 * 4 lub 2 * 5). W przypadku przekaźników mechanicznych (nie tego preferuję ...) ograniczy to również łuk.
0 x
63fa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/03/20, 15:37
x 1

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez 63fa » 18/03/20, 17:22

OK, spróbuję.
Merci pour l'info.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138