Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez sicetaitsimple » 23/06/19, 23:11

Remundo napisał: Za kogo się uważasz, panie?


Ach, wiadomość została zmodyfikowana, ponieważ w pierwszej wersji, którą widziałem, była napisana z grubsza w podsumowaniu „jak długo zamierzasz nas jeszcze wkurzać”.
Ba, to będzie czas, na jaki pozwoli nam życie, oczywiście pod warunkiem, że nadal będziemy tego chcieli i żaden moderator nie zamknie przed nami drzwi. Zdaję sobie sprawę, że kąpiel w jej soku bez sprzeczności może czasem wydawać się wygodna, nie jestem pewien, czy znacznie przyspieszy to idee.
A więc odpowiadając na pytanie w edytowanym poście Za kogo się uważasz, panie?: bah za nic więcej niż obywatel lambda, który po prostu myśli, że ma pewne umiejętności lub doświadczenia, którymi może się podzielić, szczególnie w dziedzinie energii.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Remundo » 23/06/19, 23:13

bardel napisała:PS Czy możesz zaznaczyć, że podane przez Ciebie odniesienie zostało już podane na pierwszej stronie; ale oczywiście tego nie widziałeś...

co tak naprawdę wiesz o tym, co czytam, czy nie?
bardal napisał:Szczerze mówiąc, uważam to za żałosne i niegodne jakości niektórych mówców forum… i równie anachroniczne jak wasze solidne źródła XIXème siècle...

Dlatego nadaje się do niskich spadków „od 0.60 do 3 metrów. Przy bardzo powolnym marszu jej wydajność dochodzi do 0.80 a nawet 0.85 (…)”. (Claudel, 1917, 380-381). (rys. 2 i 3)
[]
Praca wydatkowana na sekundę 2104 x 2.3 =............................4839 kgm
Efektywna praca produkowana na sekundę. ...................................4069 kgm
Sprawność (na drugim wale napędowym)............................................0.84

1) sposób, w jaki sformułowałeś swój tekst, sugeruje, że jestem złym mówcą w tej sprawie forum
2) diabelskie młyny grawitacyjne zostały opracowane sto lat temu, nic dziwnego, że poważne źródła sięgają tamtych czasów
3) W którym stuleciu umieszcza Pan rok 1917, panie Bardal?
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Remundo » 23/06/19, 23:16

sicetaitsimple napisał:
Remundo napisał: Za kogo się uważasz, panie?


A więc odpowiadając na pytanie w edytowanym poście Za kogo się uważasz, panie?: bah za nic więcej niż obywatel lambda, który po prostu myśli, że ma pewne umiejętności lub doświadczenia, którymi może się podzielić, szczególnie w dziedzinie energii.

a teraz piszesz posty...

jeśli nie energię, to macie ją przede wszystkim dla boskich punktów i pogardy dla waszych rozmówców, którzy jednak wnieśli mały kamyczek do gmachu waszej ogromnej wiedzy, której wielkości dorównuje tylko jej protekcjonalność.

W tej sprawie zostawiam was wszystkich z waszymi naukowymi kłótniami ego i innymi godnymi uwagi odniesieniami historycznymi. Zmarnowałem z wami wystarczająco dużo czasu i przekazałem Makadamowi wszystkie przydatne elementy do przemyślenia jego projektu.

Miłego tygodnia.
0 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez sicetaitsimple » 23/06/19, 23:26

Remundo napisał:a teraz piszesz posty...


Proszę nie kłamać, dokładnie przeczytałem post tak, jak był napisany w pierwotnej wersji i miałem na niego odpowiedzieć. Oczywiście słowo przeciw słowu... Nie zrobiłem kopii.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Remundo » 23/06/19, 23:34

Nie kłamię, nie napisałem "pieprzyć to" w pierwszej wersji mojego posta.

Ale to tylko drugorzędne...
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Christophe » 23/06/19, 23:41

Zamknięty przez stasi (co nie do usłyszenia!) aż upał spadnie (=weekend)
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Christophe » 02/07/19, 00:24

Jest znowu otwarty...

Fala upałów trwała dłużej niż oczekiwano! : Chichot:
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 218