Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez thibr » 23/06/19, 18:47

Zawsze uważam, że tego typu sytuacja jest smutna :(
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Ahmed » 23/06/19, 18:50

Oprócz tego, że jest smutny, przegrzanie temperamentu jest niefortunne w czasach RC! : Mrgreen:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez sicetaitsimple » 23/06/19, 19:31

Ahmed napisał:Oprócz tego, że jest smutny, przegrzanie temperamentu jest niefortunne w czasach RC! : Mrgreen:


Pewne jest, że Makadam24, który przybył na forum może być trochę zaskoczony „burzą”, którą zainicjował swoją „szklanką wody”!
Przepraszam, jestem za to trochę odpowiedzialny, ale kiedy niektórzy sugerują zbudowanie koła o średnicy 4 m w celu wykorzystania potencjału około 10 W, mój trening i 40 lat praktyki w energetyce po prostu mnie gotują. !
Ale obiecuję, że przez nadchodzący tydzień wstawię do zamrażarki wodę z lodem, a na głowę napełnię „butelkę gorącej wody” za każdym razem, gdy połączę się z Econologie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Remundo » 23/06/19, 19:54

sicetaitsimple napisał:
Remundo napisał:a potem, czy tego właśnie chciałeś?


To znaczy, gdyby moderator inny niż Ty ocenzurował mnie za komentarze wykraczające poza statut przewidziany przez Econologie, wydawałoby mi się to co najmniej zrozumiałe, nawet jeśli nadal mam wrażenie, że jestem ogólnie „w gwoździach”,

nie, nie byłeś w kropce przez nagromadzenie drwin i kolejnych wyzwań skierowanych przeciwko mnie, mających na celu wystawienie mnie na idiotę za rozmowę z Gauloise. Słusznie naprowadziłem Cię na właściwą drogę dzięki licznym uwagom technicznym i solidnym źródłom, ale Ty w dalszym ciągu przywracałeś to, mówiąc, że „Grzęźniem w miejscu”
Teraz, pozwolę sobie zauważyć, że celem usuniętego postu było to, że w swoim poście o 11:46 powiedziałeś: „Właściwie może to być alternatywa dla koła grawitacyjnego…” i że z mojego punktu widzenia, to był sposób na próbę wyjścia z tej rewelacyjnej propozycji zbudowania "koła grawitacyjnego" o średnicy 4m by odzyskać co najwyżej 10W, po prostu wydało mi się to trochę na zdrowy rozsądek... ..

Nawiasem mówiąc, nie jesteś cenzurowany, wszystkie Twoje skromne propozycje techniczne (jeśli dobrze zrozumiałem, chińskie gadżety przykręcane do kranu?) są nadal czytelne w tym temacie.
Teraz rób, co chcesz, możesz mieć moc zbanowania mnie na zawsze, po prostu porozmawiaj wcześniej z Christophe, może mieć inne zdanie.

Ostrzeżenie nie jest zakazem.

Ale nie ma problemu, przeżyję poza światem Josepha Remundo Stalina.....

Nie wzywamy Prezydenta RP do moderowania, każdy moderator interweniuje i nie potrzebujemy „kolegi moderatorów”, aby ocenić straszny los pana Compliqué.

Sam fakt, że nazywacie mnie teraz Stalinem, pokazuje, jak umiarkowany jest umiar...

Teraz napiszę kolejny post jako forumech, żeby wziąć udział w temacie
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Remundo » 23/06/19, 20:05

OK, więc gdzie jesteśmy?

1) Koło grawitacyjne o sprawności 80%: będzie działać, ale wymaga zmniejszenia biegu, aby dostosować się do generatora; redukcja może jeszcze bardziej zmniejszyć wydajność.
2) Mikro Kaplana: według mojej wiedzy nie istnieje w tak małej mocy. Najlepszy jaki znalazłem to "Turbiwatt" model T250: https://www.turbiwatt.com/uploads/FICHE ... tation.pdf

ale żeby znaleźć optymalną strefę efektywności potrzeba 600-800 W... i pewnie kilkaset euro na zamówienie...

Zaletą jest to, że zawiera już część elektryczną i może być podłączony do sieci AC220V. Jego wydajność powinna być z chochlą z 60%

Powstaje pytanie: czy moglibyśmy turbinować „zamkiem”, to znaczy zamiast pobierać 0,5 l/s w ciągu 24 godzin i mieć 20 W na surowo, musielibyśmy pobierać 20 l/s przez 1 godzinę g...

Aby uniknąć dużych wahań poziomu w stawie, można rozważyć zawór sekwencyjny, który pozwala na kilkakrotne wypłynięcie strumienia w ciągu dnia.
0 x
Obraz
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Bardal » 23/06/19, 20:11

Będziemy teraz wiedzieć, że na tej stronie jest wysokiej rangi osoba, której nie należy zaprzeczać, zwłaszcza gdy jej propozycje stawiają ją w sytuacji nie do utrzymania. Jakiż wielki postęp w naszej sztuce życia i co obiecuje nam przyszłość, która, mamy nadzieję, będzie jasna.

Będąc ostatnio obiektem podobnego ostrzeżenia, którego nie rozumiałem bardziej niż tego, pozwolę sobie z szacunkiem zapytać, jak się należy nazywać: mistrzu, profesorze, panu, wasza wielkość, wasza wysoka władza ...?

Szczerze mówiąc, uważam to za żałosne i niegodne jakości niektórych mówców forum…i równie anachroniczny jak twoje solidne źródła z XIX wieku…

PS Czy możesz zaznaczyć, że podane przez Ciebie odniesienie zostało już podane na pierwszej stronie; ale oczywiście tego nie widziałeś...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Remundo » 23/06/19, 20:33

Tak, widziałem to i przerobiłem, ponieważ w obecnej postaci okazało się to ślepą uliczką.

Okazuje się, że rozmawialiśmy już o was dwojgu (Bardal i Sictaitsimple) z Christophe'em w lutym 2018 r. w sprawie tych samych błędów w innych tematach (mała kolaboracyjna kostnica z oskarżycielskim odwróceniem...). Trzymajcie się, za kłopoty, ostrzeżenie Tobie też... dobrze poradziłeś sobie z tematem swoich irytacji
0 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez sicetaitsimple » 23/06/19, 20:46

Remundo napisał: chciał, żebym wyszedł na idiotę za rozmowę z Gauloise.


Całkowicie zgadzam się, że zbudowanie „koła grawitacyjnego” o średnicy 4 m w celu odzyskiwania co najwyżej 10 W jest naprawdę głupim pomysłem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Christophe » 23/06/19, 20:48

Szkoda, że ​​kilka osobistych niechęci psuje ten interesujący temat...

No cóż, wrzucimy to na nadchodzącą falę upałów (wczoraj czułem już irytację ludzi na mieście...), w skrócie masz 4 dni na uspokojenie się! : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Christophe » 23/06/19, 20:48

sicetaitsimple napisał:Całkowicie zgadzam się, że zbudowanie „koła grawitacyjnego” o średnicy 4 m w celu odzyskiwania co najwyżej 10 W jest naprawdę głupim pomysłem.


Zasadniczo nie jest to złe... może nawet nigdy nie zadziałać, biorąc pod uwagę małą moc...

Dla zachowania formy możesz powiedzieć to samo, nie obrażając...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 304