Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Remundo » 22/06/19, 23:05

sicetaitsimple napisał:
bardal napisał:A wydajność 80%? Jestem zaskoczona. Czy to sen, czy wynik eksperymentów?


Nie, nie, 80% sprawności koła czerpakowego to wartość uznana na całym świecie!
Prawda Remundo, zamierzasz zalać nas niepodważalnymi źródłami, żeby nam to udowodnić?

Cóż, dla inżyniera hydraulika twoja arogancja równa się tylko twojej niekompetencji w zakresie kół hydraulicznych z niskim udźwigiem...

Istniały bardzo duże koła o wydajności 80%; na przykład Koła Sagebiena niskie ciśnienie przy dużym przepływie
Dlatego nadaje się do niskich spadków „od 0.60 do 3 metrów. Przy bardzo powolnym marszu jej wydajność dochodzi do 0.80 a nawet 0.85 (…)”. (Claudel, 1917, 380-381). (rys. 2 i 3)
[]
Praca wydatkowana na sekundę 2104 x 2.3 =............................4839 kgm
Efektywna praca produkowana na sekundę. ...................................4069 kgm
Sprawność (na drugim wale napędowym)............................................0.84


powyższe koła mają opinię równych lub lepszych, ponieważ mniej pluskają się w wodzie, jednakże występuje niewielka utrata wysokości upadku, ponieważ konieczne jest zapewnienie przestrzeni pomiędzy zasięgiem/rynną a rynną/ewakuacją. Wysoką wydajność uzyskuje się na kołach o dużej średnicy, które obracają się powoli. Stwarza to problemy, jak powiedziałem, w odniesieniu do „nowoczesności” generatorów elektrycznych.
0 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9773
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez sicetaitsimple » 22/06/19, 23:43

Remundo napisał:
Istniały bardzo duże koła o wydajności 80%; na przykład Koła Sagebiena niskie ciśnienie przy dużym przepływie
Dlatego nadaje się do niskich spadków „od 0.60 do 3 metrów. Przy bardzo powolnym marszu jej wydajność dochodzi do 0.80 a nawet 0.85 (…)”. (Claudel, 1917, 380-381). (rys. 2 i 3)


Jaki związek, hydraulicznie, pomiędzy kołami Sagebien przedstawionymi w artykule, który również jest bardzo ciekawy, dziękuję, a schematem, który przedstawiłeś powyżej?
PS: z tą różnicą, że to koło się kręci.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Remundo » 23/06/19, 10:01

jesteś inżynierem hydraulikiem i nie widzisz związku?
0 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9773
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez sicetaitsimple » 23/06/19, 10:48

Remundo napisał:jesteś inżynierem hydraulikiem i nie widzisz związku?


OK, poddaję się, męczy mnie to.

W przypadku Makadama dojdziemy zatem do wniosku, że rozwiązanie Remundo jest najlepsze. Oddzwaniam do niej: „technicznie natężenie przepływu jest bardzo niskie, a wysokość spadku skromna, myślę, że najlepszym wyborem jest wykonanie „koła nad”, systemu kubełków grawitacyjnych, które pobiera wodę u góry i osadza ją 4 m niżej. Możesz wykonać jedno koło o średnicy 4m lub dwa koła o średnicy 2m.
"
Powodzenia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Remundo » 23/06/19, 11:46

Tak, inaczej, tak jak ja uczciwa gra,, Makadam masz również rozwiązanie węża ogrodniczego podłączonego do turbiny plastoc bez żadnego wskazania ciśnienia/przepływu Made in China , zaproponowany przez bardzo wykształconych ludzi, którzy przychodzą się tu popisywać, płacąc głowie moderatora, którego dobroć go zrujnuje...

W rzeczywistości być może alternatywą dla koła grawitacyjnego (dla Pana Inżyniera, zwracam uwagę, że Sagebien i koła powyżej są kołami hydraulicznymi grawitacyjnymi) byłby małym „gotowym” Kaplanem w pionowej rurze, pozostaje to do zbadania… zaletą jest to, że ten Kaplan naturalnie obraca się szybciej i może być sprzężony z generatorem.

w każdym razie można zyskać 30 euro rocznie, to nic.
0 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9773
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez sicetaitsimple » 23/06/19, 14:44

Ach, cenzura tu była! Mój ostatni post został usunięty, dziękuję moderatorowi Remundo!

Nawet odrobina etyki wymagałaby, aby moderator powstrzymywał się od usuwania wiadomości, które nie są zgodne z tym, co mówi na dany temat, gdy sam bierze udział w debacie….

I żeby post pozostał, usunięto jego treść, z podaniem powodu, dla którego został usunięty, ze względu na warunki użytkowania, statut itp., tym bardziej, że stroną w dyskusji jest moderator.


Cóż, to wszystko, zostałeś ostrzeżony.

Twoja poprzednia wiadomość nie dodała niczego na poziomie technicznym, a jedynie dodatkowy żart.

Remundo za moderację
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9773
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez sicetaitsimple » 23/06/19, 16:44

Potwierdzam, właśnie dostałem to na PW:

Ostrzeżenie
Data wysłania: 23, 06:19
Autor: Remundo
Odbiorca: sicetaitsimple

To jest ostrzeżenie wydane przeciwko Tobie przez administratora lub moderatora tego forum.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Remundo » 23/06/19, 16:49

a potem, czy tego właśnie chciałeś?
0 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9773
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez sicetaitsimple » 23/06/19, 17:18

Remundo napisał:a potem, czy tego właśnie chciałeś?


To znaczy, że gdyby inny moderator niż ty ocenzurował mnie za uwagi oceniane poza statutem dostarczonym przez Econologie, wydawałoby mi się to co najmniej zrozumiałe, nawet jeśli nadal mam wrażenie, że ogólnie jestem „w szponach”, tam może być od czasu do czasu niezrozumiałą cechą humoru. Ponieważ jest to debata między nami dwoma, wydaje mi się to o wiele bardziej ograniczone.

Teraz, pozwolę sobie zauważyć, że celem usuniętego postu było to, że w swoim poście o 11:46 powiedziałeś: „Właściwie może to być alternatywa dla koła grawitacyjnego…” i że z mojego punktu widzenia, to był sposób na próbę wyjścia z tej rewelacyjnej propozycji zbudowania "koła grawitacyjnego" o średnicy 4m by odzyskać co najwyżej 10W, po prostu wydało mi się to trochę na zdrowy rozsądek... ..

Teraz rób, co chcesz, możesz mieć moc zbanowania mnie na zawsze, po prostu porozmawiaj wcześniej z Christophe, może mieć inne zdanie.

Ale nie ma problemu, przeżyję poza światem Josepha Remundo Stalina.....
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Projekt hydroelektryczny (mały spadek i niski przepływ)




przez Ahmed » 23/06/19, 18:07

Czy nie należałoby pilnie odzyskać choć minimum pogody ducha poprzez wspólny wysiłek szacunku dla rozmówcy: nie ma obowiązku bycia niegrzecznym wobec kogoś, kto wyraża zdanie odmienne od naszego. Jest to tym bardziej konieczne, gdy dotyczy, tak jak w tym przypadku, tematu bez rzeczywistego zakresu... 8)
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 238