Collapsology ... kezako?

filozoficzne debaty i firm.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Collapsology ... kezako?




przez Grelinette » 15/10/19, 14:03

phil12 napisał:
Ahmed napisał:
Koń nie potrzebuje dużego obszaru do poruszania się, zwłaszcza, że ​​na łące marnuje dużo wolności.

Koń jest w rzeczywistości zwierzęciem dobrze znanym ze swoich skłonności do kochania domu, co sprawia, że ​​woli spokój w pudełku od niebezpieczeństw na świeżym powietrzu. Jeśli jest wyposażony w imponujący układ mięśniowo-szkieletowy, może to wynikać jedynie z godnego pożałowania błędu ewolucyjnego... : Wink:

Ponadto zjada tylko niewielką garść paszy i nienawidzi zboża, zwłaszcza gdy pracuje, oczywiście wysysając kamienie z nieco suchego miejsca, jak zasugerowano powyżej, uważa oligo za niezbędne do dobrego wzrostu!

(czy kiedykolwiek wychowałeś konia przed opublikowaniem??)

Co prawda twierdzenie, że wszystkie pojazdy benzynowe uda nam się zastąpić końmi, jest nieco pochopne, ale w logice upadku i stopniowej odbudowy należy wziąć pod uwagę wiele parametrów, z których część jest trudna do przewidzenia i wskazać nieoczekiwane rozwiązanie... Nie wolno nam o tym zapominaćniecałe sto lat temu konie były we Francji wszędzie, na wsi, w mieście, konie wykorzystywano w rolnictwie, transporcie, górnictwie,… żywności itp.

W 1900 roku w samym Paryżu każdego ranka na ulicach wychodziło 80 000 koni (źródło). Możemy zatem sobie wyobrazić, że dzisiaj nadal możemy znaleźć zastosowanie dla koniowatych i zorganizować się tak, aby można było je odpowiednio trzymać i karmić.

Krótko mówiąc, wszystko to, aby powiedzieć, że prognozyYves Cochet nie są ani mniej, ani bardziej ekscentryczni niż inni, z pewnością są bardziej zgodni, ale równie przypadkowi.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 587
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Collapsology ... kezako?




przez Piotr » 15/10/19, 17:15

eclectron napisał:A nawet mając świadomość PB, co możemy zrobić sami w obliczu systemu, który się nie zmienia?

Rzeczywiście zmiany nie przyjdą odgórnie, państwa będą w służbie systemu gospodarczego (aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na zarządzanie lokalnym kryzysem, takim jak pożar fabryki chemicznej w Rouen).
I naprawdę nie widzę żadnych oznak, że zmiany pójdą od dołu, masy nie chcą opuścić społeczeństwa konsumpcyjnego (np. na drogach coraz więcej SUV-ów).
Z tej obserwacji nie widzę innego wyjścia, jak tylko przygotować się na szok, już psychicznie i materialnie, jeśli masz na to środki.

Ściana się zbliża, jest już za późno, aby ją ominąć, pedał gazu jest całkowicie zablokowany, a hamulce już nie działają, nie widzę innego wyjścia, jak wyskoczyć z samochodu i mieć nadzieję, że wyjdę z tego żywy, może nie bez szwanku, ale żywy to już wszystko.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Collapsology ... kezako?




przez GuyGadebois » 15/10/19, 19:06

Petrus napisał:Ściana się zbliża, jest już za późno, aby ją ominąć, pedał gazu jest całkowicie zablokowany, a hamulce już nie działają, nie widzę innego wyjścia, jak wyskoczyć z samochodu i mieć nadzieję, że wyjdę z tego żywy, może nie bez szwanku, ale żywy to już wszystko.

Jestem skłonny skoczyć w ruchu, ale nie bez uprzedniego podniesienia moich wrogów...
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Collapsology ... kezako?




przez sicetaitsimple » 15/10/19, 22:07

Petrus napisał:Ściana się zbliża, jest już za późno, aby ją ominąć, pedał gazu jest całkowicie zablokowany, a hamulce już nie działają, nie widzę innego wyjścia, jak wyskoczyć z samochodu i mieć nadzieję, że wyjdę z tego żywy, może nie bez szwanku, ale żywy to już wszystko.


Uważaj, żeby nie skoczyć za wcześnie!

https://www.lefigaro.fr/flash-actu/pays ... e-20191015
0 x
Avatar de l'utilisateur
realistyczna ekologia
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 208
Rejestracja: 21/06/19, 17:48
x 61

Re: Collapsology ... kezako?




przez realistyczna ekologia » 16/10/19, 09:37

eclectron napisał:A co z wychowaniem ośmiorga dzieci, kiedy cię na to nie stać?
a co z antykoncepcją?
a co z wpływem takiej demografii na lokalny biotop?

Uważam, że jest to raczej edukacja nieudana, żeby nie powiedzieć, że nie istnieje na temat konsekwencji ich wyboru życia.
Nadal będę trochę szorstki, ale każdy jest odpowiedzialny za swoje czyny i dlatego nie jest na bieżąco.
Ok, ok, trzeba jeszcze mieć środki (minimum edukacyjne, dostępne źródła informacji) i wolny czas (czas na to poświęcić).

Połączenie liczby Ziemian i ich siły nabywczej tworzy mieszankę wybuchową i zapala się lont.

Tym bardziej, że nie jesteśmy z drewna… niedługo będzie nas dziewięć miliardów…

Natura wymyśliła pożądanie seksualne, aby szalone króliki mogły zrekompensować zniszczenia spowodowane klęskami żywiołowymi, głodem, epidemiami itp. Ta makabryczna równowaga działała przez tysiąclecia, ale teraz, gdy ludzie prawie pokonali głód i epidemie, trzeba wymyślić coś innego. Nie abstynencja, jak głosił dobry pastor Malthus, ale zerwanie związku, który natura stworzyła między seksem a prokreacją.

Nie jest to łatwe, musimy przezwyciężyć stare uprzedzenia religijne i kulturowe. Jednak w coraz większej liczbie regionów mentalność powoli dostosowuje się do tej nowej sytuacji. Stopniowo populacje dobrowolnie ograniczają swoją prokreację, zrywając ze starymi tradycjami. Antykoncepcja pozwala parom dostosować liczbę dzieci oraz inwestować emocjonalnie i materialnie w kosztowną edukację. Prokreacja ilościowa ustępuje miejsca prokreacji jakościowej. „Bomba P” (Paul Ehrlich), P jak Populacja, prawdopodobnie nie wybuchnie. Jest ona „w sposób naturalny” rozbrajana przez nowe i cnotliwe warunki i mechanizmy, zwłaszcza przez umiejętność czytania i pisania wśród kobiet. Korelacja między umiejętnością czytania i pisania a płodnością jest bardzo wysoka. Mechanizmy te mają jednak bezwładność, którą można policzyć w pokoleniach, a na razie populacja świata stale rośnie. Wzrost ten prawdopodobnie ulegnie spowolnieniu, a populacja być może osiągnie szczyt, w sposób naturalny i za pomocą tabletek, na poziomie dziewięciu lub dziesięciu miliardów.
Przeludnienie wczoraj i jutro
0 x
Avatar de l'utilisateur
realistyczna ekologia
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 208
Rejestracja: 21/06/19, 17:48
x 61

Re: Collapsology ... kezako?




przez realistyczna ekologia » 16/10/19, 12:49

Sen-no-sen napisał:Nasza niezdolność do zbiorowego wprowadzenia zmiany paradygmatu jest powiązana z naszym psychologicznym i technologicznym ograniczeniem. Stworzyliśmy system, którego demontaż będzie wymagał kilkudziesięciu lat, w obliczu ciągłego sprzężenia zwrotnego jesteśmy teraz uwięzieni przez determinizmy, coś w rodzaju " niewidzialna ręka „podejmująca decyzje za nas.
Problem wykracza daleko poza kwestię wyobraźni; jest częścią zdolności systemu do systematycznego odtwarzania wszelkich antagonistycznych dyskursów.

Istnieje bowiem pewne psychologiczne ograniczenie: trudno sobie wyobrazić, że wszystko, co istniało od wieków, jeśli nie tysiącleci, musi się zmienić (mimo pewnych pozytywnych rezultatów).

Ale kiedy zdamy sobie sprawę, że musimy zmienić kurs, to technika nas blokuje.
Nasze społeczeństwa i gospodarki są tak ze sobą powiązane, że każdy producent towarów lub usług jest zależny od wielu innych producentów, którzy sami są zależni od innych producentów... domek z kart, którego jesteśmy więźniami; trudno jest przenieść kilka przedmiotów bez ryzyka, że ​​się na nas zawalą.
Dlatego nawet wiedząc, że mur jest przed nami, nadal idziemy tam, powoli, ale pewnie, aby nie ryzykować od razu zawalenia się.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Collapsology ... kezako?




przez Sen-no-sen » 18/10/19, 13:40

izentrop napisał:Aurélien Barrau nie reklamuje swojej najnowszej książki


Właśnie skończyłem czytać najnowszą książkę autorstwaAurelien Barrau,Cyt. powyżej.
Mógłbym to od razu powiedzieć, w dużej mierze rozczarowałem się tym dziełem, które jest raczej typowym manifestem. „Sokół Yaka” jako trafna refleksja na temat bieżących zjawisk.Pochodząc od naukowca tej klasy spodziewałem się znacznie bardziej radykalnych koncepcji... cóż, nie!
Ogólne myślenie jest oczywiście godne pochwały, ale wyważa jedynie drzwi, które były szeroko otwarte od 40 lat: mniej konsumować, faworyzować bycie zamiast mieć itp.
Dla informacji książka ma 141 stron i można ją przeczytać w niecałe 3 godziny.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Collapsology ... kezako?




przez Janic » 18/10/19, 14:50

Właśnie skończyłem czytać cytowaną powyżej najnowszą książkę Aurélien Barrau.
Równie dobrze mogę to powiedzieć od razu, w dużym stopniu rozczarowała mnie ta praca, która jest bardziej manifestem w stylu „Sokoła Yaka" niż stosowną refleksją nad bieżącymi zjawiskami. Pochodząc od naukowca tej klasy spodziewałem się znacznie bardziej radykalnego pojęcia... cóż, nie!
może zrobił to celowo? Jego liczne filmy wideo szeroko omawiają ten temat, dlatego ta dodatkowa praca nie ma na celu powiedzenia niczego nowego, ale przypomnienia, że ​​to, co stanie się dalej, zależy od każdej osoby, a nie od gotowych przepisów podniesionych na talerzu.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Collapsology ... kezako?




przez eclectron » 19/10/19, 08:50

Sen-no-sen napisał:Właśnie skończyłem czytać najnowszą książkę autorstwaAurelien Barrau,Cyt. powyżej.
Mógłbym to od razu powiedzieć, w dużej mierze rozczarowałem się tym dziełem, które jest raczej typowym manifestem. „Sokół Yaka” jako trafna refleksja na temat bieżących zjawisk.Pochodząc od naukowca tej klasy spodziewałem się znacznie bardziej radykalnych koncepcji... cóż, nie!
Ogólne myślenie jest oczywiście godne pochwały, ale wyważa jedynie drzwi, które były szeroko otwarte od 40 lat: mniej konsumować, faworyzować bycie zamiast mieć itp.
Dla informacji książka ma 141 stron i można ją przeczytać w niecałe 3 godziny.

Dziękuję za opinię, myślę, że jesteśmy tam, w „Yaka Falcon… naprawdę działaj”, ponieważ myślę, że istotne przemyślenia już to omówiliśmy?
Mam na myśli to, że opinia publiczna mniej więcej zrozumiała.
Wszystko zależy od „jastrzębi Yaka”, czy są one istotne, czy nie?
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Collapsology ... kezako?




przez Ahmed » 19/10/19, 12:16

Jeśli jego książka odpowiada temu, co zwykle deklaruje, zasadniczo proponuje, aby nakłonić rządy do podjęcia środków przymusu zmierzających „we właściwym kierunku”, sic! Zalecenie wysoce niebezpieczne, gdyż zwrócenie się do organizatorów rozrzutnego społeczeństwa o wprowadzenie niedoboru oznacza przyspieszenie procesu, który szczególnie im odpowiada (ze względu na zmianę fazy ekonomicznej); Podsumowując ten pomysł, to tak jakby poprosić ich, żeby strzelili nam w stopę!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 252