ITE domu z drewna szkieletowego 1988

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
pwtb893
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 12/02/19, 21:48

ITE domu z drewna szkieletowego 1988




przez pwtb893 » 12/02/19, 22:52

Witam,
Od 1988 roku właściciel domu o konstrukcji drewnianej, musimy stawić czoła faktom: izolacja, wówczas dobra lub nawet bardzo dobra, dziś nie jest już na oczekiwanym poziomie. Wokół stolarki znajdują się głównie kanały powietrzne.
Konstrukcja MOB-a jest klasyczna:
- ściany prefabrykowane (skrzynia z relingami poziomymi, słupkami i sklejką zewnętrzną) wypełnione rolkami wełny mineralnej.
- wewnątrz: Placoplatre
- na zewnątrz: osłona przeciwdeszczowa, następnie okładzina drewniana z szalunku
Ogrzewanie stanowi ogrzewanie podłogowe z obiegiem wody podłączonym do bojlera elektrycznego.
Dlatego zastanawiam się nad poprawą izolacji. Najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się termoizolacja zewnętrzna płytami ze sztywnej wełny drzewnej ograniczająca lub eliminująca mostki termiczne. Ale zastanawiam się również nad wykonalnością tego ITE: usunięcie lub konserwacja obecnej okładziny drewnianej, paroizolacji itp.
Nie widzę nic w Internecie na temat ITE na „starym” MOB-ie. Co myślisz ?
Z góry dziękuję.
0 x
PVresistif
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 169
Rejestracja: 26/02/18, 12:44
x 40

Re: ITE z drewnianego domu szkieletowego od 1988




przez PVresistif » 15/02/19, 11:45

Drewno jest bardzo ładne, ale działa... nic nie możemy na to poradzić... w zależności od wahań wilgotności lub suchości drewna
izolacja jest tylko na tyle dobra, na ile jej ciągłość, to znaczy podpora musi być całkowicie nieruchoma, w przeciwnym razie pomiędzy poszczególnymi elementami będą szczeliny i szczelina będzie wynosić tylko 1 mm i wystarczy
to samo tyczy się wełny szklanej w okładzinie, jeśli nie jest ona dobrze podparta - a nie wiem, jak to możliwe - co roku trochę się ugina..... i izolacja, na początku bardzo dobra, ulega pogorszeniu trochę co roku; To cecha domu z niesztywną izolacją!
domy drewniane, z roku na rok niszczeje i nie tylko farba okładziny, którą widzimy, o wiele ważniejsze jest wszystko, czego nie widać
Ściana z cegieł wytrzymuje 500 lat bez zniszczenia... Sztywna płyta palco, której możemy się spodziewać 5 0/100 lat, szklana lub wełna mineralna w warstwie, płyta o wysokości 1 m pod własnym ciężarem zapadnie się o ile cm?
0 x
pwtb893
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 12/02/19, 21:48

Re: ITE z drewnianego domu szkieletowego od 1988




przez pwtb893 » 15/02/19, 14:47

Przede wszystkim dziękuję PVresistif za odpowiedź.

Drewno jest bardzo ładne, ale działa... nic nie możemy na to poradzić... w zależności od wahań wilgotności lub suchości drewna
izolacja jest tylko na tyle dobra, na ile jej ciągłość, to znaczy podpora musi być całkowicie nieruchoma, w przeciwnym razie pomiędzy poszczególnymi elementami będą szczeliny i szczelina będzie wynosić tylko 1 mm i wystarczy


Jeśli o mnie chodzi, nie wiem, czy podpora jest całkowicie nieruchoma, ale dobrze pamiętam podczas budowy mocowania paneli ściennych do wylewki betonowej i mocowania paneli pomiędzy nimi. Chyba mogę powiedzieć, że nie powinien się ruszać.

to samo tyczy się wełny szklanej w okładzinie, jeśli nie jest ona dobrze podparta - a nie wiem, jak to możliwe - co roku trochę się ugina..... i izolacja, na początku bardzo dobra, ulega pogorszeniu trochę co roku; To cecha domu z niesztywną izolacją!

Zatem całkowicie się z Tobą zgadzam! Nawet o tym nie myślę, bo rozwiązanie tego problemu oznaczałoby usunięcie wszelkich placo ze ścian obwodowych, aby móc usunąć wełnę mineralną ze skrzynek i zastąpić ją sztywną izolacją. W moim przypadku niewykonalne.

Ale to wszystko nie odpowiada na moje pytanie, czy słyszałeś kiedyś o ITE w starym domu o drewnianej konstrukcji szkieletowej.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 460