Ogrodnictwo na Księżycu iw przestrzeni? Rolnictwo pozaziemskie

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Odp: Ogrodnictwo na Księżycu iw kosmosie? Rolnictwo pozaziemskie




przez Exnihiloest » 17/01/19, 20:43

nico239 napisał:Rozmawialiśmy o tym wszędzie ...

Link między innymi
https://www.cnetfrance.fr/news/le-robot ... 879365.htm

Francja Inter wczoraj wydała nawet część głowy do kwadratu.

Widzieliśmy, że nie wiedzieli, o czym mówią: chcę rozmawiać o roślinach.

Celem było nakarmienie astronautów 6, którzy na Marsie zadali to pytanie naukowcowi: ile hektarów ma karmić ludzi 6?

Czy mógłbyś ubiegać się o pracę jako doradca naukowy w dziedzinie ogrodnictwa na potrzeby misji : Mrgreen:

Wreszcie pozytywny temat, jest ładny! Zgadujemy, że problem u podstawy będzie mniej problemem rolnictwa niż problem inżynierii infrastruktury. Przyjmuje wodę, temperaturę bez większych różnic, mieszaninę gazów niezbyt oddaloną od powietrza, ani przez jej skład, ani przez jego ciśnienie.
Na Księżycu, natura gleby nie jest bardzo oddalona od tego, co mamy na ziemi, powinna być w stanie dostarczyć minerały. Następnie pojawia się problem oświetlenia, diody LED. Dzień księżycowy to 29 dni, nie jestem pewien, że wszystkie rośliny wspierają, i prawdopodobnie nie 15 dni nocy.
Rozwiązania, które należy wdrożyć, mogą być zatem bardzo zbliżone do technik miejskiego rolnictwa, gdy już uzyskamy hermetyczne pomieszczenia i wodę, które mogą stanowić większość pracy (zauważmy coś interesujące: nie potrzeba glifosatu do przygotowania podłoża).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Odp: Ogrodnictwo na Księżycu iw kosmosie? Rolnictwo pozaziemskie




przez Sen-no-sen » 17/01/19, 20:50

Tak, to fajne, a na dodatek możemy ponownie uruchomić testy jądrowe! : Mrgreen:

Baza na Księżycu i po bazie na Marsie, ok, ale potem?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Odp: Ogrodnictwo na Księżycu iw kosmosie? Rolnictwo pozaziemskie




przez Christophe » 17/01/19, 21:33

Bez żartów? Niech rośliny spadną na podbój kosmosu!

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory mikro glony to 10 000 razy lepiej!
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Odp: Ogrodnictwo na Księżycu iw kosmosie? Rolnictwo pozaziemskie




przez Moindreffor » 17/01/19, 22:21

Christophe napisał:Bez żartów? Niech rośliny spadną na podbój kosmosu!

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory mikro glony to 10 000 razy lepiej!

Spirulina to przyszłość : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Odp: Ogrodnictwo na Księżycu iw kosmosie? Rolnictwo pozaziemskie




przez ENERC » 18/01/19, 07:50

Bez żartów? Niech rośliny spadną na podbój kosmosu!

Trzeba dużo CO2, aby wyhodować mikroalgi: nadmuch powietrza nawet przy 500 ppm to za mało.
Większość testów lądowych wykorzystuje zrzuty przemysłowe, takie jak elektrownie cieplne. Ideałem jest 20% CO2 - poza tym jest zbyt kwaśny dla glonów, z wyjątkiem spiruliny, która pączkuje w sodzie kalcynowanej.
Na statku kosmicznym to nie zadziała. Lepiej jest mieć rośliny, które wychwytują sam CO2 poprzez ich liście.

W porównaniu do marca, CO2 jest dostępny w wysokiej koncentracji za darmo : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Ogrodnictwo na Księżycu iw kosmosie? Rolnictwo pozaziemskie




przez Did67 » 18/01/19, 09:08

Bezpieczny ???

W oczach widziałem kultury spiruliny w basenach otwartych, pod szkłem, w Alzacji. Tylko niektóre rodzaje kół łopatkowych do ciągłego mieszania wody. Bez wzbogacania CO2...

Z mojej strony wolę poświęcać zasoby neuronowe uprawie prawdziwych warzyw na ziemi, bez zanieczyszczania i utrzymywania bioróżnorodności ... To już jest ogromny program. Myślę, że Musk będzie w więzieniu, zanim znajdzie się na Marsie - nawet jeśli USA nie jest Japonią i nie uwięzimy bandytów ...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Odp: Ogrodnictwo na Księżycu iw kosmosie? Rolnictwo pozaziemskie




przez izentrop » 18/01/19, 10:22

Moindreffor napisał:
Christophe napisał:Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory mikro glony to 10 000 razy lepiej!
Spirulina to przyszłość : Mrgreen:
To nie glony, ale cyjanobakterie, podobnie jak „księżycowa pluć” lub nostoc https://www.jardinier-amateur.fr/report ... -lune.html
Zaintrygowała mnie obecność tych czarnawych galaretowatych mas khaki na obrzeżach, które zostały zdjęte przez służby miejskie za pomocą strzałów w obieg. Tajemnica została rozwiązana przez słuchanie Sélosse :) .
Nie jest to grzyb ani glon, jak mogłoby to sugerować jego pojawienie się, ale cyjanobakterie z rodziny Nostocaceae. Pionierski gatunek, rośnie na bardzo ubogich i podstawowych glebach, zwłaszcza tam, gdzie nie konkuruje z innymi gatunkami. Jego kraj z wyboru sprawia, że ​​jest bardzo ważnym elementem walki z erozją gleby przez wiatr i wodę.
Niewidoczne makroskopowo przy suchej pogodzie nostoc może przetrwać w tej odwodnionej formie przez miesiące, a nawet lata. Ale w godzinach po deszczu ich metabolizm rośnie bardzo szybko, tak że od dawna uważano, że spadły one z nieba, stąd ich inne imię, plucie księżyca.
Obraz Chińczycy uwielbiali go, ale nie mają już prawa go odbierać na pustyni Gobi z powodu szkód spowodowanych erozją gleby.
Ostatnio edytowane przez izentrop 18 / 01 / 19, 10: 38, 4 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Ogrodnictwo na Księżycu iw kosmosie? Rolnictwo pozaziemskie




przez Did67 » 18/01/19, 10:29

Moindreffor napisał:
Christophe napisał:Bez żartów? Niech rośliny spadną na podbój kosmosu!

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory mikro glony to 10 000 razy lepiej!

Spirulina to przyszłość : Mrgreen:


10 000 razy lepiej niż co?

Mówimy o wszystkim, właśnie teraz. Do jednostki powierzchniowej, bla bla ... ????

Jeśli jesteś konsumentem: uważaj na metale ciężkie, którymi się odżywiają. I kiedy je hodujemy nawozami, UWAGA! Nie mówimy zbyt wiele! [Normy dotyczące zawartości metali ciężkich są bardzo niepokojące; jest to kwestia poważnego zaostrzenia ich na skalę europejską].

https://gourmet-spiruline.fr/histoires- ... ifiee.html

https://naturalathleteclub.com/blog/con ... uline-bio/

https://www.dihe.fr/blog-superaliments/ ... ourds.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp: Ogrodnictwo na Księżycu iw kosmosie? Rolnictwo pozaziemskie




przez Adrien (były nico239) » 18/01/19, 11:45

Exnihiloest napisał:Wreszcie pozytywny temat, jest ładny!


Lubię twój humor ... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp: Ogrodnictwo na Księżycu iw kosmosie? Rolnictwo pozaziemskie




przez Adrien (były nico239) » 18/01/19, 11:54

Did67 napisał:Jeśli jesteś konsumentem: uważaj na metale ciężkie, którymi się odżywiają. I kiedy je hodujemy nawozami, UWAGA! Nie mówimy zbyt wiele! [Normy dotyczące zawartości metali ciężkich są bardzo niepokojące; jest to kwestia poważnego zaostrzenia ich na skalę europejską].


Ja jem owoce dzikiej róży (jesteśmy w szczycie sezonu) mojej ziemi ... przynajmniej wiem, co jem i daje świętą energię ... : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : LudoThePotagiste i goście 272