Mała prezentacja + Opinie na temat moich artykułów naukowych

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
EntropyFluid
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/12/18, 20:29

Mała prezentacja + Opinie na temat moich artykułów naukowych




przez EntropyFluid » 20/12/18, 20:55

Bonjour à tous,

Krótka prezentacja

Jestem niezależnym pracownikiem naukowym, samoukiem. W pełni akceptuję fakt, że nie jestem „oficjalnym” badaczem, a po prostu prostą osobą, która w wieku 15, 16 lat zaczęła brać udział w kursach online (MOOC, kurs online prowadzony przez fizyka Richarda Tailleta, artykuły naukowe na temat Arxiv, NUMDAM , HAL itp.) i który teraz „marzy” o tym, aby pewnego dnia móc opublikować swoją pracę w recenzowanym czasopiśmie. Ale hej, to wymaga czasu, dużo czasu, ale też dużo pieniędzy (publikowanie w otwartym dostępie może być bardzo drogie, im czasopismo jest bardziej znane, tym droższe! Może sięgać nawet 1200 euro, nawet jeśli artykuł ma tylko 5 stron...).
A w prawdziwym życiu mam umowę na czas określony do końca grudnia jako Księgowy ds. Zarządzania Prawami.
Tak. Przechodzimy od badacza do księgowego. To szalone, prawda?!

Więc. Zatem nie, nie jestem szarlatanem, nie, nie należę do osób, które myślą, że istnieje nieskończona energia, i nie, nie jestem typem osoby, która twierdzi, że odkryła ROZWIĄZANIE dla fizyki, co? Trzeba zachować chociaż obiektywizm. To praca wymagająca czasu, ale też korespondencja, praca z innymi naukowcami itp. Nie jestem Thanosem, to nie pstrykanie palcami powoduje chichot, znajdę połowę rozwiązania!
PS: możesz śmiać się z moich żartów

Ponieważ nie jestem typem osoby, która się ukrywa i kłamie, możesz przejrzeć moje CV w Internecie, a także moje różne profile i moją stronę naukową (która jest w toku, a jeśli ludzie będą chcieli przyjść i mi pomóc, będzie to z wielką przyjemnością przyjemność !) :
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/roman-baudrimont-9b0297130/
Akademia: https://independentresearcher.academia.edu/RomanBaudrimont
Brama badawcza: https://www.researchgate.net/profile/Roman_Baudrimont2
Moja strona internetowa : http://entropyfluid.e-monsite.com/

Przejdźmy do rzeczy, proszę!

Moje rzeczy


Dam ci czas na przeczytanie i wyrażenie swojej opinii. Przyjmuję każdą krytykę, ale proszę o szacunek w swoich komentarzach. Naprawdę nie lubię, gdy ludzie mnie obrażają lub robią mi obraźliwe uwagi ^^

Lista moich artykułów znajduje się tutaj: http://entropyfluid.e-monsite.com/pages/my-scientific-articles-mes-articles-scientifiques/

Powierzam Państwu obydwa artykuły w ich francuskiej wersji. Jeśli masz trudności matematyczne i fizyczne, możesz po prostu przeczytać podsumowanie i na końcu artykułu konkluzję, która podsumowuje różne części każdego artykułu.

Entropiczny opis grawitacji za pomocą relatywistycznej termodynamiki płynów i teorii informacji

STRESZCZENIE: Celem artykułu jest pokazanie nowego podejścia do unifikacji ogólnej teorii względności z fizyką kwantową. W tym celu opieramy się na termodynamice, mechanice płynów i teorii informacji. Zobaczymy wówczas, że entropia Shannona, Boltzmanna i Von Neumanna może być źródłem grawitacji, która wówczas byłaby jedynie formą wschodzącą. Aby to zrobić, najpierw przeanalizujemy, czego brakuje w unifikacji ogólnej teorii względności i fizyki. Po drugie, wyjaśnimy pojęcie grawitacji entropicznej, wprowadzając obliczenia Erika Verlinde. Następnie wyjaśnimy koncepcję entropii Boltzmanna, Shannona, Von Neumanna i powiązań między nimi. Następnie zmodyfikujemy równania Einsteina przekształcając tensor płynu doskonałego w funkcji entropii, a na koniec połączymy naszą teorię z eksperymentem przeprowadzonym już w ramach powiązania grawitacji z teorią kwantową.

http://entropyfluid.e-monsite.com/pages/my-scientific-articles-mes-articles-scientifiques/description-entropique-de-la-gravite-par-la-thermodynamique-des-fluides-relativistes-et-par-la-theorie-de-l-information.html

Badanie impulsu energii tensora w mechanice płynów

STRESZCZENIE: Celem artykułu jest podsumowanie zastosowań tensora energii i pędu w badaniach mechaniki płynów. W pierwszej części zobaczymy implikacje tensora pędu energii w ramach ogólnej teorii względności. W drugiej części będziemy badać tensor impulsu energii w kontekście mechaniki płynów doskonałych, co pozwoli nam dojść do części trzeciej w przypadku płynów newtonowskich, a w ostatniej części zobaczymy, że jest to możliwe zdefiniować czasoprzestrzeń jako płyn nienewtonowski.

http://entropyfluid.e-monsite.com/pages/my-scientific-articles-mes-articles-scientifiques/etude-du-tenseur-energie-impulsion-en-mecanique-des-fluides.html

Proszę bardzo, z góry dziękuję!

Miłego dnia,
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Mała prezentacja + opinie o moich artykułach naukowych




przez Exnihiloest » 21/12/18, 19:44

Witam,

Ja również jestem dość obeznany w tego typu tematyce. Dla mnie teoria służy do modelowania naszych obserwacji. Potrzebujemy nowych teorii, aby wyjaśnić obserwacje, które nie zostały jeszcze wyjaśnione, lub aby lepiej je wyjaśnić (co powinno skutkować bardziej precyzyjnymi przewidywaniami i teoretycznymi kwantyfikacjami bliższymi wynikom pomiarów, na przykład teoria względności kontra Newton) lub aby ujednolicić odmienne teorie poprzez bardziej ogólne zasady.
Wreszcie wartość teorii ocenia się na podstawie jej zdolności predykcyjnej. Jest rzeczą oczywistą, że nie widzielibyśmy sensu w tworzeniu nowej teorii, gdyby nie przewidywała ona niczego nowego.

Od tego momentu, ponieważ istnieją setki alternatywnych teorii, a ich przeglądanie jest czasochłonne, nie zaczynam, jeśli nie mam zadowalających odpowiedzi na trzy następujące pytania:

1) jakie fakty wyjaśnia nowa teoria, których obecne teorie nie wyjaśniają lub wyjaśniają je lepiej?
2) czy teoria unifikuje teorie konwencjonalne?
3) jakie nowe obserwacje przewiduje ta teoria?

Mam odpowiedź na pytanie 2, ponieważ ujednolicasz ogólną teorię względności i QM, obecnie uważane za niezgodne.
Pozostają pytania 1 i 3. Odpowiedzi muszą być syntetyczne, rzeczowe i ilościowe, gdyż jak sama nazwa wskazuje, jest to kwestia fizyczny, a nie tylko matematyka (np. zapewnienie protokołu eksperymentalnego, który należy zastosować w celu sprawdzenia nowej prognozy i jej wykonalności...).

Jeśli o to pytam, to dlatego, że już zostałem spalony, rozumiecie tutaj jest mnóstwo, autor strony jakby się poddał, przytłoczony zadaniem : Lol: . Może mówisz poważnie, ale przepraszam, uwaga dla mnie...

Z góry dziękuję za oświecenie mnie.
0 x
EntropyFluid
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/12/18, 20:29

Re: Mała prezentacja + opinie o moich artykułach naukowych




przez EntropyFluid » 22/12/18, 21:30

Całkowicie się z tobą zgadzam.
Postaram się zatem odpowiedzieć Ci najlepiej jak potrafię.

Jeśli chodzi o teorię grawitacji entropicznej, w artykule „Entropiczny opis grawitacji według relatywistycznej termodynamiki płynów i teorii informacji” zapraszam do lektury części 2.
W tej części wyjaśniam, że Erik Verlinde znalazł, poprzez równania termodynamiki czarnej dziury, a także koncepcję ADS/CFT, równanie łączące teorię holograficzną (teorię, według której obiekty, które „wpadają” do czarnej dziury, są „rejestrowane " w bitach na powierzchni Plancka) i siłę grawitacji Newtona. Wnioskuje, dzięki zasadzie holograficznej (która głosi, że entropia jest proporcjonalna do powierzchni horyzontu czarnej dziury), że gradient entropii pomnożony przez temperaturę w Kelvinach jest równoważny znanemu równaniu Newtona.

Jego równanie zostało już potwierdzone dwoma eksperymentami, w szczególności dotyczącymi problemu szybkiej rotacji galaktyk spiralnych, którego „nowoczesnym” rozwiązaniem był brak materii, słynnej ciemnej materii. Według modelu Erika Verlinde ciemna materia nie jest już potrzebna.
Cytuję artykuł z „Pour la Science”:

„Teoria Erika Verlinde nadal wymaga dokładnego zbadania. W szczególności musi odtworzyć wszystkie obserwacje wyjaśnione obecnością ciemnej materii, czyli MOND. Wydaje się, że pierwszy krok zrobiła Margot Browser i jej współpracownicy. Zbadali 33 613 galaktyk, które zniekształcają obraz galaktyk tła poprzez słabe soczewkowanie grawitacyjne, jak przewiduje ogólna teoria względności. Naukowcy porównali pomiary masy galaktyk soczewkujących z przewidywaniami wyłaniającej się teorii grawitacji de Verlinde'a dotyczącymi deformacji galaktyk tła. Naukowcy uznali za dobre zgodność obserwacji z obliczeniami. Potwierdzają one również podobne wyniki przeprowadzone przez Mordehai Milgroma w 2013 r. w kontekście MOND. Inny zespół, skupiający badaczy z Włoch, Francji i Szwajcarii, przeprowadził porównanie dla gromad galaktyk Abell 2142 i Abell 2319 , obserwacje i rozkład materii obliczone na podstawie teorii Verlinde'a i tutaj również zgodność jest dobra.

Mamy zatem „klasyczną” teorię grawitacji, która rozwiązuje pewne problemy kosmologiczne. Jednakże równanie Verlinde'a nie nadaje się do obliczania bardziej złożonych sytuacji (takich jak peryhelium rtęci), ponieważ wymaga to użycia równania Einsteina, równania tensorowego rzędu 2, zawierającego tensor Ricciego, który jest rzędu 4 (już tam, to kłuje!).

Rozwiązanie, które zaproponowałem, polegało na rozpoczęciu od tensora energii pędu z równania Einsteina (tensora energii naprężenia), który w rzeczywistości jest uogólnieniem tensora naprężenia stosowanego w mechanice płynów. Szukałem najprostszego możliwego rozwiązania, a mianowicie tensora energii i pędu „idealnego płynu”, który może być przydatny, gdy chcemy mierzyć ruchy na poziomie galaktycznym. Rozwiązanie to opiera się na prostej metodzie „formułowego zastąpienia” poprzez przyjęcie pojęć ciśnienia i gęstości masy i asymilację ich do równości znanych z termodynamiki i kinetycznej teorii gazów.

Oczywiście na tym etapie eksperymentalna metoda walidacji tego równania jest niemożliwa z kilku powodów.
Po pierwsze, dynamika płynów nigdy nie jest doskonała. Zachowuje się bardziej jak płyn Newtona. Aby maksymalnie zbliżyć się do płynu doskonałego, konieczne byłoby zdefiniowanie nadciekłego tensora impulsu energii, czyli o lepkości prawie zerowej.
Drugi powód

Jeśli wrócimy do poziomu kwantowego, jest to trochę bardziej skomplikowane, ale istnieje rozwiązanie. Rzeczywiście, istnieje nie tylko entropia termodynamiczna, ale także entropia kwantowa, zwana entropią von Neumanna! Teraz gorąco zapraszam do lektury części 5 (część przed zakończeniem).

W tej części wyjaśniam, że fizyk David Edward Brushi wykazał, że zaburzenia pola grawitacyjnego są proporcjonalne do intensywności splątania dwóch cząstek (eksperyment orbitalny, więcej szczegółów można znaleźć pod linkiem Arxiv w moim artykule).
Jednakże metoda obliczania intensywności splątania opiera się na entropii kwantowej! Jeśli więc splątanie wpływa na grawitację, grawitacja niewątpliwie wpływa na splątanie. Nagła zmiana poziomu pola grawitacyjnego mogłaby zatem spowodować wzrost niepewności informacyjnej, czyli inaczej mówiąc wzrost entropii.
Zatem entropia jest w każdym razie powiązana z ogólną teorią względności, ale także z fizyką kwantową.

Wracam do płynnej czasoprzestrzeni. Mój artykuł „Badanie impulsu energii tensora w mechanice płynów” kładzie podwaliny pod niepodważalne powiązania istniejące pomiędzy równaniem Einsteina a mechaniką płynów. Informacje na ten temat można także znaleźć w niektórych podręcznikach i artykułach naukowych, które szczegółowo badają tensor energii i pędu Einsteina.
W tym samym artykule wyjaśniam teorie 4 różnych autorów, którzy chcieli na nowo zinterpretować równania Einsteina w mechanice płynów. Polecam zapoznać się z referencjami. Aby jednak dać wam wyobrażenie, oto kilka elementów, które można znaleźć w Internecie i które pomogą wam zrozumieć teoretyczny wpływ tych autorów:

Luca Maccione Stephano Liberati i: http://www.ca-se-passe-la-haut.fr/2014/06/lespace-temps-un-superfluide.html
Franck Delplace (jego trzy filmy): https://www.youtube.com/watch?v=O8es2PHOONY Oczywiście nie wierzę we wszystko, co mówi. Zwłaszcza, gdy zaczyna mówić o biologii i tym podobnych...
Luis Lehner Huan Yang Aaron Zimmerman: https://www.futura-sciences.com/sciences/actualites/physique-certains-trous-noirs-rendraient-espace-temps-turbulent-54003/

Przepraszam za błędy ortograficzne, jestem dość zajęty ^^
Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się, być może poszedłem za szybko.
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Mała prezentacja + opinie o moich artykułach naukowych




przez moinsdewatt » 22/12/18, 22:10

Entropy Fluid czego się po nim spodziewać forum ?
Obawiam się, że zgubiłeś drogę.
0 x
EntropyFluid
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/12/18, 20:29

Re: Mała prezentacja + opinie o moich artykułach naukowych




przez EntropyFluid » 23/12/18, 16:08

Witam,

Jak wspomniano w tytule tematu, opinia moich artykułów i, jeśli to możliwe, dodatkowe propozycje ulepszenia artykułu lub po prostu propozycje, pomysły na wzmocnienie lub rozwinięcie pomysłów rozwiniętych w tych dwóch artykułach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Mała prezentacja + opinie o moich artykułach naukowych




przez Sen-no-sen » 23/12/18, 17:05

EntropyFluid napisała:Witam,

Jak wspomniano w tytule tematu, opinia moich artykułów i, jeśli to możliwe, dodatkowe propozycje ulepszenia artykułu lub po prostu propozycje, pomysły na wzmocnienie lub rozwinięcie pomysłów rozwiniętych w tych dwóch artykułach.


Halo EntropyFluid i zapraszamy do forum!
Twoja praca wydaje się szczególnie interesująca i poważna, ale jak wspomniano moinsdewatt Nie sądzę, że znajdziesz specjalistów od fizyki na forum.

Właśnie na szybko odwiedziłem Waszą stronę i jedynie przejrzałem Wasze liczne publikacje i jedyne, co możemy powiedzieć, to to, że Wasze badania skupiają się na szczególnie trudnym przedmiocie fizyki (słowo jest słabe)!
W przeciwnym razie i być może z pomysłem rozwinięcia dyskusji trochę tak, aby pasowała do znaczenia forum(oszczędzanie energii itp.) być może moglibyśmy (co jest tylko prostą propozycją) podejść do kwestii termodynamiki kwantowej w sposób laicki (nie ma fizyków na forum)Myślę, że wiesz Vlatko Vedrall?, bo jeśli dobrze zrozumiałem, jest to w pewnym sensie przedmiot Twoich badań?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
yves35
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 221
Rejestracja: 27/09/15, 23:22
Lokalizacja: rennes
x 60

Re: Mała prezentacja + opinie o moich artykułach naukowych




przez yves35 » 25/12/18, 01:39

bonjour,

może idź na przykład do forum nauki przyszłości:
https://forums.futura-sciences.com/

yves
0 x
ignorowane: obamot, janic, guygadebois... powietrze, powietrze. Nie jesteśmy (jeszcze) na Qanon Ben, jeśli w rzeczywistości
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Mała prezentacja + opinie o moich artykułach naukowych




przez Exnihiloest » 25/12/18, 19:15

Sen-no-sen napisał:
EntropyFluid napisała:...
...Nie sądzę, że znajdziesz specjalistów od fizyki na forum.
...

Ale jeśli. A nawet gdyby ich nie było, może je sprowadzić, a „nauka” jest dobrze wskazana w możliwych tematach dyskusji.

Ponadto przypominam, że fizyka jest podstawą klimatologii i widzę, że wiele osób mówi tutaj o tej drugiej. Jak możemy mówić o RCA, cytując badania naukowe, ale nie znając dobrze fizyki, a zatem bez jej oceny, jest to wyłącznie argument autorytetu, w rzeczywistości jest to wierność otaczającemu właściwemu myśleniu (a zatem bez znaczenia).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Mała prezentacja + opinie o moich artykułach naukowych




przez Exnihiloest » 25/12/18, 21:20

EntropyFluid napisała:Całkowicie się z tobą zgadzam.
Postaram się zatem odpowiedzieć Ci najlepiej jak potrafię.

Jeśli chodzi o teorię grawitacji entropicznej, w artykule „Entropiczny opis grawitacji według relatywistycznej termodynamiki płynów i teorii informacji” zapraszam do lektury części 2.
W tej części wyjaśniam, że Erik Verlinde znalazł, poprzez równania termodynamiki czarnej dziury, a także koncepcję ADS/CFT, równanie łączące teorię holograficzną (teorię, według której obiekty, które „wpadają” do czarnej dziury, są „rejestrowane " w bitach na powierzchni Plancka) i siłę grawitacji Newtona. Wnioskuje, dzięki zasadzie holograficznej (która głosi, że entropia jest proporcjonalna do powierzchni horyzontu czarnej dziury), że gradient entropii pomnożony przez temperaturę w Kelvinach jest równoważny znanemu równaniu Newtona.

Jego równanie zostało już potwierdzone dwoma eksperymentami, w szczególności dotyczącymi problemu szybkiej rotacji galaktyk spiralnych, którego „nowoczesnym” rozwiązaniem był brak materii, słynnej ciemnej materii. Według modelu Erika Verlinde ciemna materia nie jest już potrzebna.
Cytuję artykuł z „Pour la Science”:

„Teoria Erika Verlinde nadal wymaga dokładnego zbadania. W szczególności musi odtworzyć wszystkie obserwacje wyjaśnione obecnością ciemnej materii, czyli MOND. Wydaje się, że pierwszy krok zrobiła Margot Browser i jej współpracownicy. Zbadali 33 613 galaktyk, które zniekształcają obraz galaktyk tła poprzez słabe soczewkowanie grawitacyjne, jak przewiduje ogólna teoria względności. Naukowcy porównali pomiary masy galaktyk soczewkujących z przewidywaniami wyłaniającej się teorii grawitacji de Verlinde'a dotyczącymi deformacji galaktyk tła. Naukowcy uznali za dobre zgodność obserwacji z obliczeniami. Potwierdzają one również podobne wyniki przeprowadzone przez Mordehai Milgroma w 2013 r. w kontekście MOND. Inny zespół, skupiający badaczy z Włoch, Francji i Szwajcarii, przeprowadził porównanie dla gromad galaktyk Abell 2142 i Abell 2319 , obserwacje i rozkład materii obliczone na podstawie teorii Verlinde'a i tutaj również zgodność jest dobra.

Mamy zatem „klasyczną” teorię grawitacji, która rozwiązuje pewne problemy kosmologiczne. Jednakże równanie Verlinde'a nie nadaje się do obliczania bardziej złożonych sytuacji (takich jak peryhelium rtęci), ponieważ wymaga to użycia równania Einsteina, równania tensorowego rzędu 2, zawierającego tensor Ricciego, który jest rzędu 4 (już tam, to kłuje!).

Rozwiązanie, które zaproponowałem, polegało na rozpoczęciu od tensora energii pędu z równania Einsteina (tensora energii naprężenia), który w rzeczywistości jest uogólnieniem tensora naprężenia stosowanego w mechanice płynów. Szukałem najprostszego możliwego rozwiązania, a mianowicie tensora energii i pędu „idealnego płynu”, który może być przydatny, gdy chcemy mierzyć ruchy na poziomie galaktycznym. Rozwiązanie to opiera się na prostej metodzie „formułowego zastąpienia” poprzez przyjęcie pojęć ciśnienia i gęstości masy i asymilację ich do równości znanych z termodynamiki i kinetycznej teorii gazów.

Oczywiście na tym etapie eksperymentalna metoda walidacji tego równania jest niemożliwa z kilku powodów.
Po pierwsze, dynamika płynów nigdy nie jest doskonała. Zachowuje się bardziej jak płyn Newtona. Aby maksymalnie zbliżyć się do płynu doskonałego, konieczne byłoby zdefiniowanie nadciekłego tensora impulsu energii, czyli o lepkości prawie zerowej.
Drugi powód

Jeśli wrócimy do poziomu kwantowego, jest to trochę bardziej skomplikowane, ale istnieje rozwiązanie. Rzeczywiście, istnieje nie tylko entropia termodynamiczna, ale także entropia kwantowa, zwana entropią von Neumanna! Teraz gorąco zapraszam do lektury części 5 (część przed zakończeniem).

W tej części wyjaśniam, że fizyk David Edward Brushi wykazał, że zaburzenia pola grawitacyjnego są proporcjonalne do intensywności splątania dwóch cząstek (eksperyment orbitalny, więcej szczegółów można znaleźć pod linkiem Arxiv w moim artykule).
Jednakże metoda obliczania intensywności splątania opiera się na entropii kwantowej! Jeśli więc splątanie wpływa na grawitację, grawitacja niewątpliwie wpływa na splątanie. Nagła zmiana poziomu pola grawitacyjnego mogłaby zatem spowodować wzrost niepewności informacyjnej, czyli inaczej mówiąc wzrost entropii.
Zatem entropia jest w każdym razie powiązana z ogólną teorią względności, ale także z fizyką kwantową.

Wracam do płynnej czasoprzestrzeni. Mój artykuł „Badanie impulsu energii tensora w mechanice płynów” kładzie podwaliny pod niepodważalne powiązania istniejące pomiędzy równaniem Einsteina a mechaniką płynów. Informacje na ten temat można także znaleźć w niektórych podręcznikach i artykułach naukowych, które szczegółowo badają tensor energii i pędu Einsteina.
W tym samym artykule wyjaśniam teorie 4 różnych autorów, którzy chcieli na nowo zinterpretować równania Einsteina w mechanice płynów. Polecam zapoznać się z referencjami. Aby jednak dać wam wyobrażenie, oto kilka elementów, które można znaleźć w Internecie i które pomogą wam zrozumieć teoretyczny wpływ tych autorów:

Luca Maccione Stephano Liberati i: http://www.ca-se-passe-la-haut.fr/2014/06/lespace-temps-un-superfluide.html
Franck Delplace (jego trzy filmy): https://www.youtube.com/watch?v=O8es2PHOONY Oczywiście nie wierzę we wszystko, co mówi. Zwłaszcza, gdy zaczyna mówić o biologii i tym podobnych...
Luis Lehner Huan Yang Aaron Zimmerman: https://www.futura-sciences.com/sciences/actualites/physique-certains-trous-noirs-rendraient-espace-temps-turbulent-54003/

Przepraszam za błędy ortograficzne, jestem dość zajęty ^^
Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się, być może poszedłem za szybko.


Dziękujemy za poświęcenie czasu na udzielenie tej szczegółowej odpowiedzi.
Przyjrzałem się kiedyś uważnie MONDowi, bo alternatywa dla tej ciemnej materii, której nikt nigdy nie znajduje, wydawała się dobrym rozwiązaniem. Jednakże korekta grawitacji Newtona wydawała mi się modyfikacją doraźną, RG zostało zignorowane i pozostałem przy obaleniu MOND, którego, jeśli dobrze pamiętam, dokonano. Czy od tego czasu pojawiło się coś nowego?

Szukałem w arXiv artykułów Davida Edwarda Brushiego, które napisał sam. Nadal wydaje mi się to wysoce spekulatywne, w szczególności połączenie, które tworzy między grawitacją a energią, w którym jedynie praca możliwa do wydobycia narzuciłaby dynamikę, a nie energię w ogóle, która wydaje mi się niezgodna z RG, oprócz tej dotyczącej splątania co miałoby wpływ na pole grawitacyjne. Z drugiej strony wydaje się przywiązany do testów eksperymentalnych, więc jeśli przeleje swoje pomysły przez sito, wszystko będzie dobrze. Jak mówisz, „jeśli splątanie wpływa na grawitację, grawitacja niewątpliwie wpływa na splątanie”, tak, bardzo prawdopodobnie, ale należy to zweryfikować. Poczekam na potwierdzenia z tej strony, bo i tak mój poziom z matematyki nie jest wystarczający, aby stawiać istotne zastrzeżenia w czystej fizyce teoretycznej.
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 249