Czy Francja była niekonstytucyjną dyktaturą między styczniem 2017 a marcem 2018?

filozoficzne debaty i firm.
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Czy Francja była niekonstytucyjną dyktaturą między styczniem 2017 a marcem 2018?




przez ENERC » 08/07/20, 19:41

GuyGadebois napisał:Z niecnym Dupontem Morettim raczej się to nie uda. : Mrgreen:

Nie jestem pewien: dużym problemem francuskiego wymiaru sprawiedliwości jest powolność procedur.
Średnio 9 lat w sprawach innych niż karne to za dużo: oszustwa, uchylanie się od płacenia podatków, zgniły polityk. Tymczasem bandyci kontynuują swoje oszustwa, a nawet zostają ponownie wybrani.
Pomiędzy szybkim amerykańskim wymiarem sprawiedliwości a naszym, w którym sędziowie nie idą już do więzienia, ponieważ są tak starzy (na przykład na Bałkanach), możemy mieć szczęśliwe rozwiązanie.
Tyle tylko, że nikt nie odważy się kopnąć w to mrowisko. Dupont Moretti jest typem faceta, który doskonale znając działanie wymiaru sprawiedliwości, może zainicjować niezbędną reformę, aby mieć „sprawiedliwy” wymiar sprawiedliwości: czekanie 9 lat na zwrot kosztów oszustwa jest po prostu „niesprawiedliwe”.

Po kwestiach wolności publicznej jest to bardziej temat polityczny niż wymiar sprawiedliwości. Sędzia sądzi zgodnie z tekstami prawa, a prawo niewiele się zmienia.
Kiedy rząd oskarża demonstracje, nie jest to kwestia sprawiedliwości. To przede wszystkim temat polityczny.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 261