KiweeOne Kite Turbina wiatrowa

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: KiweeOne Kite Wind Turbine




przez Christophe » 26/11/18, 08:21

Jesteś pewien?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: KiweeOne Kite Wind Turbine




przez izentrop » 26/11/18, 08:58

Potwierdzone przez samego Ulysse Michona. Odpowiedział: „Tak, zgadza się. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie na Facebooku”, ale nie mógł ich znaleźć.
https://www.facebook.com/kitewinder/

Masz rację co do PV, przy 12 V/100 W jest to 10 razy tańsze. Poza tym rozmiar ostrzy i generatora wydają mi się bardzo małe, aby wytworzyć 100 W.
Ponieważ jednak zajmuje mniej miejsca niż PV w plecaku, jest to gadżet, który znajdzie nabywców w sklepach sportowych : Lol:
Ostatnio edytowane przez izentrop 26 / 11 / 18, 09: 13, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: KiweeOne Kite Wind Turbine




przez Christophe » 26/11/18, 09:04

Niestety nie mogę znaleźć schematu funkcjonalnego... :? :? :?

Ale w takim przypadku obawiam się o żywotność kabla pracującego przy skręcaniu i o to, czy uda mu się nie skręcać, chyba że przy absurdalnie niskich momentach obrotowych lub wysokich napięciach...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: KiweeOne Kite Wind Turbine




przez izentrop » 26/11/18, 09:21

Wygląda na to, że trzeba wybrać stabilny wiatr, bez podmuchów. Zadano mu pytanie:
W przypadku podmuchu obrót śmigła jest blokowany, aby chronić górną część. Turbina wiatrowa pozostaje zwrócona w stronę wiatru, czekając na ostateczne opuszczenie. Celem nie jest bycie obok niej, gdy produkuje
Przypuszczam, że przewód jest skręcony, konieczna jest interwencja przy dolnej cewce, aby przywrócić funkcję paska transmisyjnego. : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: KiweeOne Kite Wind Turbine




przez Christophe » 26/11/18, 09:54

Tak, to tylko gadżet, nic więcej, który wyprodukuje co najwyżej kilka watów za cenę za kWh ponad 500 euro... chochla (dla tych, którzy mają dość odwagi, aby używać jej tak długo)!

A jednak udaje mu się poprosić o 25 000 euro (oprócz innych dotacji, które musiał już otrzymać?)... Krótko mówiąc, odważ się, zieleń najwyraźniej jest obiecująca...

Trochę mnie denerwuje to, że ci wszyscy młodzi ludzie w to wierzą, ale prawdą jest, że nie wszyscy o tym wiedzą forum, a szkoda (zwłaszcza dla nich)...

Cóż, kończę plotki, jeśli masz krzywe mocy, krzywe wydajności... Chciałbym przyjrzeć się temu tematowi trochę więcej...

W przeciwnym razie będzie to sprawa zamknięta, ponieważ powiedzą „nie”… a potem przejdziemy do następnej!

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: KiweeOne Kite Wind Turbine




przez Christophe » 26/11/18, 09:58

izentrop napisał:Poza tym rozmiar ostrzy i generatora wydają mi się bardzo małe, aby wytworzyć 100 W.


W energetyce wiatrowej, średnio o rząd wielkości, możemy zachować 150 W/m²...

Aby wyprodukować 100 W, trzeba zamiatać 0.67 m², czyli średnicę 92 cm...

Jego przypadek jest może trochę lepszy, ponieważ użytkowanie tej turbiny wiatrowej wiąże się z wiatrem wystarczająco silnym, aby już ją unieść... Wartość 150W/m2 uwzględnia słabe wiatry.

Jeśli przyjmiemy, powiedzmy, 200 W/m²... potrzebowalibyśmy zatem zamiatanej powierzchni o powierzchni 0,5 m²... lub średnicy 80 cm...

A co z rzeczywistymi wymiarami?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: KiweeOne Kite Wind Turbine




przez izentrop » 26/11/18, 14:22

Christophe napisał:A co z rzeczywistymi wymiarami?
Oprócz ogłoszonych 100 w i wielu com, nie widzę żadnej krzywej ani żadnej cechy, nawet na ich stronie https://kitewinder.fr/kiweeone/ ... wiatr co : Mrgreen:

Ciekawie byłoby podjąć pomysł przez majsterkowicza. Jeśli dostaniesz silnik do hoverboardu, reszta nie będzie zbyt droga. : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: KiweeOne Kite Wind Turbine




przez Christophe » 26/11/18, 14:40

Inni, bo szczerze mówiąc, nie mam za bardzo czasu, żeby tracić go na tego rodzaju pseudo „ekologiczne” bzdury…

Czy ktoś ma konto w Ulule? Może warto zamieścić link do tego tematu...

Nie chodzi o to, żeby zrujnować projekt, ale żeby uniknąć inwestowania pieniędzy w przegraną sprawę i do tego rozczarowania ludzi ekologią... (myślę, że Francja ma ich już dość...)

Z drugiej strony mam kitesurfing o powierzchni 15 m², który mógłby być doskonałym silnikiem (unosi mnie bez problemu przy silnym wietrze) do ciężkiego systemu zacumowanego do ziemi! Czy ktoś robi bazę? Zapewniam skrzydło!

ps: Mówiłem o wymiarach, które oszacowałeś „na oko”?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: KiweeOne Kite Wind Turbine




przez Christophe » 26/11/18, 14:52

izentrop napisał:i dużo kom


To pewne: więcej pieniędzy włożyli w ARTYSTYCZNĄ kreację przekazu* niż w obliczenia inżynieryjne!! : Chichot:

W przypadku ich przyszłego projektu (ponieważ ten będzie nabierał wody przy braku wiatru**) sugeruję, aby wykonali ART na grzbietach osłów artystycznie rewolucyjny: wynalazki-innowacje/nowy-absolutnie-rewolucyjny-osioł-t15779.html

Obraz

Jak mam się z tego śmiać? forum Czasami!

* niezbędne, aby przyciągnąć internautów (użytkowników Internetu neuneu), którzy nie mają wiedzy o energetyce...

** ok, ten mam prawa autorskie Tof Tof! : Chichot: : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: KiweeOne Kite Wind Turbine




przez Christophe » 26/11/18, 14:56

Przepraszam, nie przeczytałem oryginalnego linku: https://objectifaquitaine.latribune.fr/ ... 85954.html

300 000 euro zapłacone przez ADEME? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: Jak ci, którzy płacą dotacje, mogą spotykać się z tak wielkimi nadużyciami?

W takim razie uwielbiam ten całkowicie mylący fragment:

„Czy widziałeś kiedyś turbinę wiatrową na latawcu, która wychwytuje wiatry z dużych wysokości? Odpowiedź brzmi: nie. To nasza innowacja. Zgłosiliśmy patent w Narodowym Instytucie Własności Przemysłowej w 2014 roku i do tej pory nie widzimy czegoś podobnego na rynku pod względem procesowym.”, wyjaśnia Olivier Normand, współzałożyciel w sierpniu 2016 roku startupu Kitewinder


I to jest ser miękki??? Założę się, że patentów na ten temat są dziesiątki...

energie odnawialne / kite turbin wiatrowych-t7394.html
energie odnawialne / Makani-power-the-wiatrowa turbina-glider-flying-t13214.html

Krótko mówiąc… posiadanie dużej buzi oczywiście pomaga w „France 2.0 v2018”

A jeśli naprawdę nie ma zbyt wiele na rynku (dixit Olivier Normand), być może powinniśmy zadać sobie pytanie, dlaczego… Myślę, że już odpowiedzieliśmy na to pytanie forum jeśli nie w 2018... to było... w 2009!

I na koniec: po co prowadzić kampanię Ulule za 25 000 euro, skoro w ciągu 300 lat otrzymali już 000 3 euro? :zaszokować:
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 200